Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aere si gem(ete) pe ghetar


Recommended Posts

Bună dimineața și de la mine! Tot cald, tot umezeală.

 

Aseară am făcut o prăjitură cu caise, foarte bună a ieșit, dar din cauza ei n-am putut fugi și eu din casă la ceas de seara ;).

 

Voiam să vă povestesc de motanul nostru care e drăguț foc, când aude că ridicăm vocea vine să ne ”certe”, ne miaună până ne oprim. Al meu se certa cu cineva la telefon (legat de niște acte depuse care trebuiau ridicate și ăia le-au încurcat pe acolo) și motanul a venit să-i spună să nu mai strige așa :). Nu e prima dată când face așa, e un drăguț cum are el grijă să fim zen :).

 

Ce bine că azi e vineri!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 852
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma minunez de astia de la ziar. Cred ca exista de peste 10 ani tenesi cu toc... [:)]

 

eu acum am vazut aceste hidosenii.

exact ca modelul din poza n-am vazut in ploiesti, nici in magazine, nici pe strada (purtate de cineva).

stiu /am vazut modele cu toc, dar la care talpa este ortopedica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vanatai, doar coapsa umflata intr-un loc si e dureros. Restul s-au domolit.

Degetutul nu ma doare, e vanat, pot calca pe el, oarecum, dar doare al naibii daca il pun in adidas.

 

Maine la munte voi fi o Mitica in sandale. Ce-i drept Ecco si speciale pentru astfel de carari.

 

Multam pentru intrebari si interes. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te-am intrebat pentru ca acum 2-3 ani sotul meu si-a dat peste cap/rupt degetul mic de la piciorul drept, izbindu-se de sezlong cu toata puterea (eram la mare, la neptun)

i l-am pus eu la loc.

dupa ce s-a dus la medic, i-a spus ca e fisurat, aproape rupt, dar singurul tratament a fost sa-i pun zilnic un pansament menit sa-i tina degetul lovit ancorat de degetul vecin. ca sa stea cat mai mult in aceeasi pozitie, sa se poata suda. cica pentru astfel de probleme nu se pune gips.

si el a avut noroc pentru ca avea sandale ortopedice de la dr scholl, care i-au tinut bine degetul intr-o pozitie cat de cat normala, imaginati-va ca a trebuit sa conduca masina de la neptun la ploiesti, cu "dejtu" rupt.

da si tu pe deget cu unguent cu arnica, sindolor gel sau stimuven. sindolor are si ceva anestezic in compozitie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...