Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

In Vegas e de vazut partea noua, cu cazinourile noi, sunt misto. Sigur dupa ce ati trecut prin cele vechi. De neratat e spectacolul fântânii arteziene dansatoare din fata de la Bellagio si daca apucați, spectacolul din fata de la Mirage, cu pirați si foc. 

Apoi o cina la Twin Peaks cu o Dirty Blondie cu spuma alba va încheia seara cu succes :). 

Daca aveti timp puteti vedea ceva spectacol, noi am vazut acum 10 ani insa, The Blue Man Show, erau si anul trecut. 

La The Mirage sunt leii si tigri albi cu care pe vremuri făceau show, daca mai traiesc, tot acum 10 ani i-am vazut. Cum a fost anul trecut am scris aici: http://salmi-ladrum.blogspot.se/2014/08/las-vegas-noaptea-si-ziua.html

 

Marele Canion si Hoover Dam le-am vizitat dar cu masina si pe jos. Daca insa te interesează ceva întreaba. Este si pe blog daca vrei sa citesti. 

 

In LA anul asta am facut insolație in Santa Monica :). Doua zile dupa am zăcut in pat. In ziua aceea am fost in Malibu Beach inca si ne-am dus sus pe dealuri, e fantastica priveliștea. Dar era tot a doua oară in LA si văzusem ce era in oraș prima data. :) 

sotul cu fetița au fost la Universal Studios, noi fusesem si acum 10 ani, dar ea nu era cu noi. E fain si la Teatru din ce imi amintesc. 

 

Drum bun si distracție frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Intilnire desprecopii in America  [:)]

Doamnele care locuiesc in California, noi saptamina viitoare sintem in California pentru citeva zile .

2 zile o o sa conducem intre Las Vegas si San Francisco.  

Ceva doamne doritoare de o cafea prin zona?  

 

impresii  de caltorie, poze...unde sunt? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost extraordinar .....inca ma adun...atit de mute am vazut.

America este tare diferita.

Dintre orasele vizitate cel mai mult mi-a placut San Francisco (nu am apucat sa vizitam Alcatraz), cel mai putin mi-a placut LA. 

Hawaii este de vis.

Calatoria cu elicopterul a fost ceva deosebit.

Calatoria cu masina intre Las Vegas si San Francisco iar a meritat din plin, ne pare rau ca nu am intins-o pe mai multe zile - nu am apucat sa vizitam a 'ghost town'.

Au fost si chestii negative la care nu m-am asteptat....

Poze avem sute :-)  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Honolulu - Waikiki Beach.

In ultimile concedii am tot fost in locuri linistite - si am zis sa mergem si in 'Benidormul' american  [:-)))]

Apa foarte calda si foarte curata, plaja la fel.

Majoritatea turistior japonezi- extrem de curati si civilizati.

Seara plaja raminea curata - nu am mai vazut aza ceva.

Mi-a placut toata atmosfera.

Nu am stat decit 6 nopteti deci nu prea am apucat sa vizitam.

Am fost la Pearl Harbor si am urcat pe Diamond Head.  

post-23178-0-63919400-1440434850_thumb.jpg

post-23178-0-94836900-1440434863_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai spun  [:)]

San Francisco tare mi-a placut, dar eu nu as avea curaj sa conduc.

Mie mi-a stat inima cind am vazut ce pante trebuie sa urci (stiu ca ai automata, cu manuala ai fii mort), nu stiu numele strazi una din aia cu tranvaiul vechi.

Ne-am plimbat cu tramvaiul, am trecut la picior Golden Gate, am fost in cartierul chinezesc, am mincat micul dejun la Pier 39 admirind focile.....

Ce nu mi-a placut in America este mizeria e pe strazi  si mirosul(in special in San Francisco).

Cel mai curat dintre orase mi sa-a parut Las Vegas. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu as avea curaj sa conduc in SF....si conduc in America de atitia ani.

nu numai de pante, dar traficul infernal si strazi cu sens unic...

nici mie nu mi-a placut traficul, mirosul si mizeria, oamenii strazii mai peste tot...

 

William se tinea de nas...cand mergeam in SF. ...zicea ca nu se compara, la noi pe strazi miroase a flori si accolo a canalizare...

 

 

mie mi-a placut in SF sa vad ccladirile inalte...(pe la noi nu prea sunt), lumea pe strazi....si deiverstiatea, cultura...un oras in care nu te poti plictisii.

 

noi mergem cam la fiecare  2 ani. anul asta l-am ocolit, am mers direct la plaja intr-un orasel la sud de SF.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu vreo 2x ori in las vegas ...dar nu mi-ar place sa locuiesc acolo, nu-mi plac orasele turistice. as vrea ssa-l mai vizitez o data doar pt show-uri.

 

 

plajele...da...toate plajele sunt f curate...nu tin minte sa fi vazut gunoaie pe nici o plaja din California....si mergeam saptamanal.

 

los angelesul e f diferit. centrul e ...cum e....dar restul...nu cred ca ai avut timp sa vizitezi prea mult.

ai fost la observatory, sus...sau beverly hills pe strazi ?

ai facut poze cu ingerii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...