Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

Viviana, dusul este ok in dec, dar sa cauti de acum ptr june la anul s-ar putea sa te scoata cam mult

 

sugetsia mea era sa cauti bilet dus si in feb sa caute de acolo bilet de intors. 

Ah, nu merge asa pentru America. Intre biletul roundtrip si one way este doar o diferenta de 100 euro. Deci daca fac asa cum zici pretul iese dublu.

E mai ieftin sa iei roundtrip si eventual sa schimbi data de plecare contra taxei de vreo 80 euro + diferenta daca e cazul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, s-ar putea sa fie prea proaspat trezit ca sa aiba pofta sa manance. Asa e Patri si preferam sa ii mai iau un fruct/ corn simplu cu unt si il manca in masina.

...nu ..e ora lui obisnuita...dar cred ca are prea multe in cap, plus ca inainte avea mai mult timp pana sa plece la scoala si putea sa manince cu viteza melcului...acum nu mai are.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

6-a. primul an de middle school

 

e diferit pt ca;

-scoala in alta locatie

-profesori/colegi noi

--se muta de la o clasa la alta...treb sa isi aminteasca sa isi bage totul in ghiozdan sa nu uite nimic de fiecare data...si pe unde umbla(sala de sport, loc de luat masa,teren de sport...)....

-reguli noi in clasa, multe detalii de care sa tina cont si sa nu uite.

 

problema e ca nu e in zona lui de comfort...prea multe lucruri/experiente noi dintr-o data....si treb sa invete sa se obisnuiasca cu ce nu e "obisnuit"...sa fie flexibil si sa nu ia totul in prea in serios , de parca e sf. lumii.

 

i-am spus ca el e baiat bun, invata bine, e organizat...prietenos...nu are de ce sa se ingrijoreze...ci dimpotriva sa vada frumusetea in fiecare experienta noua de care se loveste...

 

 

aaa, am inteles, middle school alta mancare de peste.

 

noi suntem norocosi, "midddle school" e doar grades 7 & 8 si fiindca e o zona cu putini copii la catholic vor face tot in aceeasi scoala, vor schimba doar pt liceu.

 

succes mult lui will! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Vivi, te pregatesti iar pt tarimul American?

tu ai zis ca te-ai intilnic cu Carmen? daca te mai intilnesti poate iti amintesti sa-I transmit sal. din partea mea.

Nu eu. Mama mea.  O "cere" sor-mea pentru ca a dat de greu cu baiatul cel mic. Are 6 ani, e stangaci si dupa un an de pregatire pentru clasa I (am uitat cum se numeste acolo - pare-mi-se preschool) tot in oglinda scrie, mai ales cifrele, tot confunda b cu d. E greu cu cititul citeste de multe ori de la dreapta la stanga. A facut si scola de vara. Il banuie de o dislexie usoara - dar e prea devreme.

 

Eh, si sor-mea vrea ca mama sa stea cel putin pana in mai sa-i faca ea petrecerea de 80 de ani.

 

si mama, la randul ei, se gandeste ca poate nu se mai intoarce (adica ca paraseste lumea astea) si cica lucreaza de zor la lasat pentru fiecare una alta.

 

===

 

Da, pentru ca nu puteam participa sambata la tortul din sorici si imi doream sa o cunosc pe Kari (cea tanara) ne-am intalnit vineri dimineata la localul acela dragut unde ne-a dus Mianna o data. Si da ne-am intalnit si cu Carmenbr care la randul ei nu stia daca ajunge sambata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca e stingaci nu va fi o problema...multi sunt (si cica sunt mai destepti [:)] )....dar cu dyslexia...hmmm...nu stiu.

e inca mic si cred ca sigur prin terapie se rezolva...si cred ca va avea asta si la scoala.

acum a fost la kindergarten (anul pregatitor inainte de scoala).

 

ma bucur pt mama ta. [flo2]

 

sper ca , Carmen si baiatul ei sunt bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...