Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

Rox, cu ochelarii mei e o poveste...Sunt ochelari de citit, nu ar trebui sa ii port tot timpul, asa ca cica nu, nu port ochelari...:))) In realitate, ca sa ma pot obisnui cu ei si sa nu mi vina sa vomit de fiecare data cand mi i puneam, a trebuit sa i port non stop.Am inceput acum 7 ani cu + 0.25, acum am 1.25 la un ochi, 1 la celalat, dar cu ochelarii cu acele diotrii nu fac altceva decat sa operez.Cei pe care ii port zilnic au +0.5 la ambii ochi.La distanta vad perfect, nu am astigmatism sau altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andra, nu o opera decat daca tumora nu este deloc aderenta, altfel nu faci decat sa o chinui si sa ii scurtezi viata.Iar chimioterapia in carcinoamele mamare la catea, pur si simplu nu functioneaza.Deloc. (daca asta este) Poti incerca un tratament saptamanal cu Theranekron, e un medicament care reduce proliferarea tumorala si faciliteaza delimitarea tumorii de tesuturile subiacente.Are un singur efect nedorit, mai ales daca tumora e f mare ca volum, poate determina necroza centrala-adica sparge la un moment dat si se elimina o parte din ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am mai spus ca Marcia este incapatanata. Anul asta a vrut geanta pt scoala, ca ea nu mai merge cu ruxac, ca doar e adolescenta. Aseara se vaita ca geanta aia e prea grea, asa ca vrea ruxac  [batcap] Eu i-am spus de la inceput ca nu e o idee buna, ca geanta aia va fi ft grea, pt ca au multe carti de carat zilnic; si mai e si incomoda. Azi i-am luat ruxac; i-am trimis poza cu el si ii place. Cine ii mai intelege si pe copiii astia ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut probleme pana acum cu medicii veterinari. Doctorita noastra e super; cand a avut Luis accidentul, a venit special din pauza de masa ca sa-l vada, l-a trimis cu una din asistentele ei la spital; plus cata grija a avut de el dupa ce l-au externat. Cand a fost bolnav anul trecut la fel, el a stat vreo 2 nopti la ea la clinica, pt ca i-au facut tot felul de perfuzii, injectii etc...si venea de acasa spre miezul noptii sa vada cum se simte...

si sa o vedeti cum vorbeste cu si despre animale...e o doamna in varsta, blanda...si cu cat patos ne povestea ca i-a fost frica de faptul ca Luis nu va scapa dupa accident si ca mare noroc a avut ca l-am trimis imediat la medic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut probleme pana acum cu medicii veterinari. Doctorita noastra e super; cand a avut Luis accidentul, a venit special din pauza de masa ca sa-l vada, l-a trimis cu una din asistentele ei la spital; plus cata grija a avut de el dupa ce l-au externat. Cand a fost bolnav anul trecut la fel, el a stat vreo 2 nopti la ea la clinica, pt ca i-au facut tot felul de perfuzii, injectii etc...si venea de acasa spre miezul noptii sa vada cum se simte...

si sa o vedeti cum vorbeste cu si despre animale...e o doamna in varsta, blanda...si cu cat patos ne povestea ca i-a fost frica de faptul ca Luis nu va scapa dupa accident si ca mare noroc a avut ca l-am trimis imediat la medic...

Ella ma bucur ca ati avut noroc de un om care-si face meseria cu pasiune.Nah la mine s-a adeverit ca nu exista padure fara uscaturi,la fel ca peste tot.Incerc sa-i gasesc pe cei cu vocatie si care-si iau in serios meseria dar iata ca mi-o mai iau si peste bot uneori,asta e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, ai dreptate...

pe mine insa doctorita m-a impresionat atat de mult...se simte ca iubeste animalele...si o vezi cand sufera pt ele...ce fericita a fost cand i-am spus ca Luis a rezistat operatiei si e acasa...pt ca nu-i dadea sanse prea mari...dar cum era puiut (avea 10 luni), a supravietuit...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...