Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

nu stiu cand mergem. au zis ca ne trimit ei scrisoare cu data.

 

pai mami acuma e nefericita tare ca anul asta nu ne-am vazut, a fost usor de prins la inghesuiala si daca am aruncat si un "am nevoie de ajutor" nu a mai putut sa zica nu :) altfel e foarte greu de convins parintii sa vina aici.

 

imi aduc aminte cand eram mica si bunica bolnava si singura, mama era suparata ca mama ei nu vrea sa stea cu noi, si mereu mereu vroia acasa si mami avea de facut drumuri mereu la ea.... si era o ora de mers pe jos de la cea mai apropiata statie de tren. si se plangea ca batranii devin incapatanati si nu le convine decat la ei acasa si ce neplacut e...

 

ei bine, roata se invarte.

stiu cum e...

cred ca le e greu cu drumul ca si pana la voi e mult....

 

si eu as vrea sa-l mai aduc pe tata, mereu ma gindesc la asta...dar e drumul lung, el e mereu bolnav ba de una , ba de alta...desi nu sta locului o clipa in tara(asta e alta poveste)...oricum tata are 80 de ani...e mai greu.

 ai tai sutn tineri, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, ce matinala esti  [:)]

Si noi ne-am trezit la 6, copila a plecat la 6.50, iar eu la 7.30 eram deja la birou..dar voi pleca mai devreme...e mai bine, pt ca scap de aglomeratia din trafic care apare dupa 5...ieri a fost infernal in Zurich, toate strazile blocate...

 

La noi ploua si e ceata  [batcap] si 13°....a venit toamna....si cam asa va arata vremea in urmatoarele 6 luni  [zirea]

 

O zi faina sa aveti ! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si aici s-a mai racorit, adica 21 de grade dimineata. pentru Constanta in august e deja frig :))))

 

sincera sa fiu nu vreau sa se raceasca, mai avem de facut plaja.... de balacit... sper sa isi revina vremea din week-end. ma gândeam ca in timpul iernii ne bucuram tare când o saptamana e mult mai calda decat normal... si in timpul verii când e mai rece decat trebuie.. facem crize de nervi :)

 

Viviana, cum mai e Silvia?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen

 

 

a plecat boierul de acasa, am si eu putina liniste in sfarsit.  [biz] si pot sa va povestesc putin despre foarte scurta mea vacanta in Romania. 

 

 

dar in primul rand sa dau raportul despre vreme   [soricel]  care sa racit abrupt de repede, daca saptamana trecuta pe vremea asta sedeam in casa in pielea goala si cu limba scoasa, astazi am echipament complet, la ce frig s-a facut. 

 

victor e bine, luni i-au scos atela si copcile, degetul si mana arata foarte bine. s-a recuperat bine, coastele nu-l mai dor aproape deloc. de ieri a inceput sa faca putin sport. colega lui a venit abia luni acasa, inca are gipsul la mana si probabil va mai dura ceva pana o sa fie bine. 

 

 

ieri.... aseara.... ieri dupa amiaza m-am tatuat.  [pk]  in veci vecilor nu mai fac , ma durut cam mult si des. e ca si cum cineva te zgarie cu un ac pe piele. barrrr. luiza mi-a spus inainte sa plecam , ptr a nu stiu cata oara, sa ma gandesc bine, caci tatuajul e  mai ceva ca o casatorie. ramane lipit de mine ptr totdeauna, si daca la barbat mai pot renunta, la tatuaj nu. ce comparatie.....  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, cum e Silvia? tu? 

 

 

am retinut bine ca mianna, a ramas pieton trei luni? si apoi? primesti permisul inapoi? 

 

 

Ioana, esti in parametri. pauzele de copiii sunt bine venite. ptr tine mai ales. 

 

 

ella, bafta marciei cu scoala. 

 

 

roxana, dreptate ai. suntem mereu nemultumiti. de ce  e prea cald? de ce e prea frig? de ce nu vine o data caldura? de ce nu ploua? si tot asa.... ce fac strengarii tai? 

 

 

restul doamnelor?  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

 

Astazi m-am trezit fara obiectul muncii,a sosit Robert de la tara si mi-a spus sa trec la loc in pat ca merge si el la antrenament odata cu Edy,ceea ce am facut bucuroasa.

 

In alta ordine de idei,ce fain ca ai vostri copii au parte de bunici,la noi e lipsa pe toata linia,dar la ce fel de parinti au fost..ca bunici n-avem nicio speranta.

 

Ieri am avut o mare si placuta surpriza sa fiu sunata de fosta mea colega de banca din liceu ,m-a invitat la aniversarea a 20 de ani de la terminarea liceului  [fal] 20?! nu recunosc nimic  [soricel]

Planul e asa sambata la 11 se aduna clasa in fata pedagogicului pt ceva festivitati,diriga cica nu poate veni s-apoi seara la 18 avem rezervare la un restaurant.

 

Bag eu de seama ca o tin dintr-o distractie in alta,o fi de bine?! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

morgen a plecat boierul de acasa, am si eu putina liniste in sfarsit. [biz] si pot sa va povestesc putin despre foarte scurta mea vacanta in Romania. dar in primul rand sa dau raportul despre vreme [soricel] care sa racit abrupt de repede, daca saptamana trecuta pe vremea asta sedeam in casa in pielea goala si cu limba scoasa, astazi am echipament complet, la ce frig s-a facut. victor e bine, luni i-au scos atela si copcile, degetul si mana arata foarte bine. s-a recuperat bine, coastele nu-l mai dor aproape deloc. de ieri a inceput sa faca putin sport. colega lui a venit abia luni acasa, inca are gipsul la mana si probabil va mai dura ceva pana o sa fie bine. ieri.... aseara.... ieri dupa amiaza m-am tatuat. [pk] in veci vecilor nu mai fac , ma durut cam mult si des. e ca si cum cineva te zgarie cu un ac pe piele. barrrr. luiza mi-a spus inainte sa plecam , ptr a nu stiu cata oara, sa ma gandesc bine, caci tatuajul e mai ceva ca o casatorie. ramane lipit de mine ptr totdeauna, si daca la barbat mai pot renunta, la tatuaj nu. ce comparatie..... [fri]

 

'deci' io o iubesc pe fie-ta din ce in ce mai mult [il] [il]  Da-mi si mie reteta cum ai crescut-o sa o aplic la ale mele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...