Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bine v-am regasit!

Am pierdut marea intalneala...ma multumesc cu pozele postate.

Despre fizicul pinguinelor nu-mi permit sa comentez, dar cum pe majoritatea le vazusem, nu mi se par schimbari majore. Bine, cu exceptia Miannei, care este prea slaba. Na, ca tot am comentat...

Ma bucur ca le-am cunoscut si pe cele pe care n-am avut ocazia pana acum. Da, grupul s-a prezentat excelent, in ambele zile, felicitari!

Noi am nimerit sa ne balacim in singura saptamana cu timp urat din toata vara asta...luni n-am fost deloc, ieri am nimerit o bucatica scurta de timp frumos, iar azi e o patura groasa de nori...nu stiu daca scapam de ploi. Si cica asa continua...Si chiar voiam sa vad ce efect au namolurile si apele astea puturoase.

Asa ca ne relaxam ,cu burtile mai mereu pline, macar e racoare. Si umblam prin oras, in cautare de ceva recreativ.

Ana e regina ulitzei, e taranca veritabila, inclusiv la dialectul oltenesc. E de-a casei. Surpriza a venit de la Teodora, dupa ce a plans ca ea nu are ce face aici, acum e numai pe-afara, mai ales pe inserat, cand gasca cu care a crescut in vacante se strange pe la cate o poarta. Iar intratul in casa e pe la 1-2 noaptea...unde a mai pupat ea asa ceva? Mi-a zis ca-si retrage cuvintele cu nefericirea...acum e multumita.

Revin la pozele pe care le-ati facut la intalneala, fetelor sunt descarcate (ficare) de sute de ori, adica vizionate marit, ca de obicei intalnirile Ghetarului sunt urmarite, declarat sau nu, iar pinguinele intoarse pe toate fetzele...asa cum le sta bine vedetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, daca ajungem la mare in weekend si vremea e nasoala poate ne vedem prin ConstantaSau veniti voi prin Navodari. Cat de tare bate vantul? Ca asta nu-mi place. Prefer sa fie averse.

 

 

sambata dupa-amiaza,,,, sa vedem ce si cum, ok? azi bate, cine stie maine...?? ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Am ajuns ieri în Constanța (trebuia să ajung la Cluj :D, dar acolo ajung de abia săptămâna viitoare că au intervenit niște schimbări de program). E rece rău, mie așa mi se pare. Față de săptămâna trecută când ne topeam, acum mi-am pus șosete :D.

 

Mai trec pe aici, iar e aglomerat la birou  [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari nu ca nu iti arati varsta dar daca te vad langa fiul tau pe strada cred ca e prietenul, nu copilul [:-)))]

Am avut asa o intamplare stanjenitoare, a venit un  tip cu prietena lui la urgente ca o durea ceva. El cu parul lung, slab, rocker, ea mai floriica si mai timida. Imi dadeam ochii peste cap in sinea mea ca a trebuit s aintre si prietenul cu ea la consultatie. Prietenul era de fapt tatal, am aflat la sfarsitul consultatiei :))))

 

 

Daca tot vorbimd e animale, nimeni nu stie ce avem noi in casa. Le-am aratat poze si filmulete, ma tot intrebau ce animal e. Ba chiar a venit un tip de la spital, s-a uitat la iepur,, si-a ridicat ochelarii, s-a apropiat de el si a intrebat ce e 'asta' :)))

 

 

i-am facut ieri in garda lista cu bagajul pt Timisoara, am stabilit si cu concediul iar noaptea a venit o pacienta cu un gips circular din rasina, ca o strangea de nu mai putea. Nu era un gips normal, era dublu, ca sa si calce pe el. Eu, o asistenta de 23 de ani si o eleva la scoala de asistente. Si am inceput sa tai cu foarfeca de gips, care arata ca una de gradina, a taiat asistenta cu flexul, iarasi eu cu foarfeca, iarasi ea cu flexul, mai aveam un instrument cu care indoiam gipsul ca s apot taia....cred ca a durat vreo 15 minute pana am dat tampenia aia jos, eram toata transpirata dupa ce am tras in toate directiile. cand am terminat cu femeia care era cam suparata ca nu o trimit acasa cu ambulanta si ca nu ii fac iarasi un gips din ala, suna de la receptie si imi spune ca a izbucnit un incediu in containerul de carton (e da fapt ca o camera in curtea spitalului unde se depoziteaza cartoanele), in timp ce ne uitam la pompieri cum munces a venit urmatoarea pacienta. era 2 noaptea. A spus ca o doare stomacul, adica ceva pt internisti dar am  zis ca o consult inainte, ca trebuie sa consulte chirurgul toate abdomenele dureroase. Avea o multitudine de pietre la fiecare si o operam maine. Nu eu din pacate, ca am maine urgentele. Dar poimaine...poimaine am liber si dupa aia trebuie sa plec :D

 

 

Spuneti-mi si mie: in primele poze stau la masa 2 doamne: una dintre ele e Buflea, nu? Cealalta cine e?  Si cine e in spatele Alinukai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca ai mei nu se straduiesc. O fac; tata il duce la strand, la patinoar. Cat poate si el. Sunt batrani, bolnavi, au si ceva problemari mari care ii streseaza mult. Insa sunt pe stil vechi iar Turbo cand face scandal o face bine. Si ii deranjeaza. Mai ales cand il apuca prin trolebuz si comenteaza lumea.<br />Azi nu am chef! Punct! De munca, asta va este clar, nu-i asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu cum e...

cred ca le e greu cu drumul ca si pana la voi e mult....

 

si eu as vrea sa-l mai aduc pe tata, mereu ma gindesc la asta...dar e drumul lung, el e mereu bolnav ba de una , ba de alta...desi nu sta locului o clipa in tara(asta e alta poveste)...oricum tata are 80 de ani...e mai greu.

 ai tai sutn tineri, nu?

 

 

Ai dreptate, le e greu drumul, se plictisesc toata ziua,nu au rutina lor. Neplacut. Oricum, cu drumul anul asta o rezolvam, ii iau bilet de la cluj, asa e mai usor. Acolo e sora mea, o duce la aeroport, o ia de la aeroport, candse simte odihnita se urca in tren si in 3 ore e acasa. Plus aici ii voi face membership la ymca si o inscriu  la biblioteca la activitati. La astea poate merge si pe jos sau cu autobuzul, statia nu e prea departe de noi.

 

mama implineste 65 anul asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...