Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

 

 

"Cineva cu ie"...eheiiii fata mamii...este doamna uluitoare care a socat-o pe Kari care probabil se astepta ca doamna respectiva sa aiba 100 de ani,par alb si un neg paros pe varful nasului.Si cand colo....a aparut o doamna  cu ie. [:-)))]

Adica eu. [:I] Eu sunt CINEVA ...cu ie. [:-)))

 

 

socul meu a fost la cat de bine aratai/arati.  [il]

ptr ca mereu te-ai descris ca una ce te cateri in copaci, si umbli printre dealuri. mi te-am imaginat altfel... mai sportiva. si cand colo dumneata esti Doamna din cap pana in talpi. (m-am uitat eu si acolo) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'seara!

buflea e bine , m-am vazut cu ea azi pe fuga 15 minute, trecea pe langa biroul meu si "i-am pus piedica". E foarte ocupata sa raspunda invitatiilor si planurilor facute de rude , prieteni, dentisti :). E o 'norocoasa'. Are cazare la o casuta in strand, acces liber la piscina [:D] si de cand a coborat ea din tren ploua cand torential, cand incetisor , dar cam tot timpul. Azi au fost 15-16 grade. In acest context, si-a pierdut haina de ploaie. Sper sa ne vedem pe indelete in weekend.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baai, ce v-a apucat de ati luat-o asa la trap cu scrisul!??

s-a dat p-aici cu praf de scris!?

 

auzi la ea, Elyda a castigat nu stie ce... da-ne, Doamna link sa te felicitam la locul faptei

 

Rox ...fac echipa buna copiii tai, vad ca sunt solidari la capitolul 'nu ne spalam'

Ai mei sunt solidari maxim la 'nu dormim!'

V-am povestit?? In 2013 dupa o toamna in care aproape in fiecare we eram in strada la proteste, flashmob uri, etc...(Rosia Montana, Legea Ionut)  intr-un we cand sa-i pun la somn ... Nu si nu ca ei nu vor. Ca ei pierd timpul lor de joaca. Ca de ce copilul e asa nedreptatit sa fie pus la somn. Si ca ei protesteaza..

Si au inceput sa strige in cor, de mi s-a facut rusine de vecini, ca la protest: 'nu dormim!, nu dormim, nu dormim!;

Au castigat... va dati seama, la noi functioneaza democratia [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, Yagmur... relax, o sa comand o vreme buna de duminica incolo.

Nu de alta dar venim si noi.

De duminica descindem pe litoralul neaos ro

La Costinesti, parintii prietenului si colegului de banca al lui Teo au o pensiune acolo ..in zona Epava. am mai fost cateva zile la inceputul verii, ne-a placut... asa ca reeditam.

 

Rox poate punem de-o intalneala si la mare... care se mai intampla pe acolo saptamana viitoare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, tu ai ramas la fel, baiatul te-a ajuns :)

 

Strumph, eu vreau sa stiu daca domnisoara face jocul ala. Tare ambitioasa am vazut-o. Cu banca cum a ramas?

Cu dr sper ca e ceva de rutina...

 

Elyda, ai o verva de zile mari :)  Esti cineva, clar!

 

Care nu o gaseste pe Buflea prin poze!? Pai v-o sifonez eu. Cautati-o pe aia care-si pune parul pe fatza sa ne induca pe noi in 'oroare' ...cu gandul la Conchita.

Pfff ploi, curent electric lipsa, dintzar.... Clar, noroc cu drumul facut cu trenul care a fost oki si mai salveaza situatia.

 

Ella, haiosi ai tai. Pai aveau dreptate, nah... ce atatea poze la balconul lor...sau terasa...ma rog

 

Andra, dixtractie maxima la intalnirea cu colegii

 

Rall, superb ce dragutz doarme cutzu acolo.. 

Cati ani aveai cand ti-ai luat cainele... !?sa-ti faca baba o prezicere

 

Xio e atipica..cu iepurele ala.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi place la magazine ca au regula in care daca cumperi un produs si al alt magazine e mai ieftin ti-l da la pretul respectiv.

 

am cumparat sapt trecuta o antenna am dat vreo $170....luni am gasit-o la un magazin cu 100...ieri m-am dus cu dovada si  mi-au pus banii diferenta inapoi in card... [pk]

 

 

si o alta veste bunicica,

 anul asta William invata la isotorie de civilizatiile antice, am vazut ca are un capitol mare despre crestinism, Isus....apostoli, pilde...

le-as fi dat o bila mare si alba...dar s-a cam facut gri cand am vazut ca-I invata si despre fosilele lui Lucy (parere personala)

 

si tot despre scoala....clasa 6-a rocks!!!! ii place la scoala, profesoarele , colegii...sa vedem cit il tzine.

 sa nu mai spun ca a iesit bine si in pozele de la scoala.

 

si sa citeasca aici si doamana Didi, copilul meu astazi s-a imbracat in camasa si pantaloni(scurti ca sunt 100'). si a stat pe un bolovan sa-i fac poze.

[pk]

...o tzin numai in vesti bune...

 

edit.

 a stat sa-i fac 1 poza...nu poze...dar e bine si asa...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

'seara! buflea e bine , m-am vazut cu ea azi pe fuga 15 minute, trecea pe langa biroul meu si "i-am pus piedica". E foarte ocupata sa raspunda invitatiilor si planurilor facute de rude , prieteni, dentisti :). E o 'norocoasa'. Are cazare la o casuta in strand, acces liber la piscina [:D] si de cand a coborat ea din tren ploua cand torential, cand incetisor , dar cam tot timpul. Azi au fost 15-16 grade. In acest context, si-a pierdut haina de ploaie. Sper sa ne vedem pe indelete in weekend.

 

Noapte buna la toata lumea,

 

Exact ...o feerie.

Am ajuns luni seara, la ora 20:30, pe o bezna umeda, intr-o casutza de lemn, de la strandul din padure. Fusese o furtuna care a stins lumina in oraș. Habar nu aveti cum arata padurea pe intuneric si cum latra cainii comunitari din aceeasi padure ...ca sa va faceti o idee, va spun doar un cuvânt: " Halloween".

 

Cu doua din cele 3 telefoane am reusit sa descuiem usa si bagajele, sa gasim pijamalele si baia. Nu, nu am facut si duș,  doar niste pipi prin toaletă,  si asta doar ca sa intelegem ca nu se tragea apa deși apa curgea la robinet. Matusa-mea ne promisese ca vine la strand cu sarmale calde ...am sunat cu ultima respiratie a unicului telefon viu si i-am spus ca, pe ploaia aia, ori sta acasă,  ori mi le aduce cu o lumanare, ca la pomană caci ambele mi-ar fi fost utile.

 

In zgomotul ploii torențiale,  ne-am culcat la ora 22:00 gandind ca nici macar o sticla de apa de baut nu aveam. Cred ca mi-a stins Dumnezeu lumina, sa ma forteze sa ma culc si eu mai devreme, ca de cand am venit am facut din noapte zi si din zi tot zi.

 

Situatia s-a îmbunătățit marți ...a venit lumina (zilei), a venit instalatorul la buda si un altul la frigider. Cel cu budele cica a reparat situatia ...a luat capacul, din cauză ca butonul de flush ar fi fost defect ...si ne-a lasat sa tragem de-un furtun.

Cel cu frigiderul a rezolvat si el ...cum usa de la frigider nu statea inchisa, i-a pus un zavor.

 

Azi am fost in piață si am incercat niste ii ...majoritatea nu ma incapeau, nici pe mine,  nici pe Flavia ...iar cele care ne erau bune, nu erau frumoase.

Apoi am poposit la Laura la serviciu si mai apoi intr-un magazin de haine pt copii ...acolo am binevoit sa imi las geaca de ploaie si asta numai si numai pentru ca la plecare,  in sfarsit nu mai ploua ...din magazin am fost intr-o vizita si am stat fix pana cand a inceput iar sa ploua torential ...asta numai si numai ca sa înțeleg cum este sa nu ai geaca ...si am inteles,  este flească.

In speranta ca situația poate fi ușoară,  am pus-o mâine pe Laura sa imi caute geaca prin toate crăpăturile serviciului ei ...dar mai mult ca sigur, geaca a ramas in magazin. Si iata cum istoria cu ceasul se repeta ...eu, cascata, imi las diverse prin magazine si apoi leșin de indignare ca nu le mai gasesc.

 

Pentru ca stam in ștrand,  avem intrare gratuita la toate piscinele strandului ...arata foarte bine, apa din ele este proaspata si multa ...de 3 zile ploua bogat in ele ...ah, si sunt 15 grade. N-am iesit din adidasi ...

 

Traiasca vara !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, cu miros de cafea proaspat prajita!

 

Buflea ...joaca in filmul "toate mi se intampla numa' mie" si nu ne-a spus si noua!

 

Parca vad copiii cum vor povesti ei, plini de mister,  ca au fost in Dracula Land ...cu intamplari si tot tacamul aferent...

 

vaiii ce dragutz iepurul tau, Xio. Sa-l mananci, nu alta!

..pardon, sa-l pupi pe botic :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...