Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

viviana, sanatate mult Silviei! [pup]

 

Vin si eu intr=un final sa zic ca am admirat toate pozele si toate doamnele si am fost un pic verde-albastra de invidie ce fain v-ati intalnit [:)].  

 

Eu numar zilele si orele pana inchid tot si fug in lume ... in concediu, in sfarsit! Splendida vreme de concediu! Sper sa se schimbe lucrurile in saptamana urmatoare. Copiii inca sunt la bunici la Dorohoi (tura 2 de vacanta acolo) , vin saptamana viitoar acasa. Sunt cam plictisiti zilele astea ca ploua si acolo (intr-un final!) . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am fost foarte chinuita :)de caldurile din ultima perioada si pentru ca am avut o perioada aglomerata si grea am hotarat sa evadez cu sotul la munte. 

 

Acum la mine in sat sunt 16 grade si o sa evadez la munte unde sunt 14 grade si se anunta ploi si furtuni.:)):))Asta  da evadare!:)):))

 

Numai Buflea este de vina!De la ea vine ploaia! :))

Sa am grija sa am telefonul incarcat ca poate se oprește si curentul .:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cit]

 

Nu va zic cum e vremea la noi, dar nu e tare departe de cum povesteste Buflea sau elyda! A naibii treaba, de ce nu a putut fi asa vreme londoneza cat am fost eu in Ro si m-am copt 2 saptamani la 35+ gr? [:D] 

 

Usor usor imi revin din oboseala, dar inca mai am de recuperat. Marti am fost la dr pentru ca aveam programare de dinainte de a pleca in Ro. Va povestisem eu cum eram de rau in iunie dupa ce am revenit din vacanta in Italia. Deh... mi-a fost asa rau continuu pana sa plec in Ro. S-au oprit durerile exact cu 2 zile inainte de a pleca in RO. Mi-am facut programare pentru cand am revenit si marti m-au intors pe toate partile si ieri dimineata la prima ora pe nemancate am fost sa imi ia sange pentru analize. Au umplu vreo 5-6 eprubete, nici nu mai stiu ca nu m-am uitat. A avut o mana asa finuta domnisoara, de nu am simtit nimic. Oricum un pomelnic de analize erau trecute pe foile alea de mi le daduse dr ul si care le-am dat ieri la spital cand mi-au luat sange. Sa vedem acum cand vin rezultatele, cam intr-o saptamana. 

 

Cu banca mi-am facut nervi deunazi, de mi-a mers din plin dupa ce am revenit acasa si m-am certat si cu astia de la amazon. Deci la banca mea s-a vazut ca imi lipseau cei 300 ron din cont dar au spus sa sun sa vorbesc la relatii clienti ca ei la ghiseu nu ma pot ajuta. Am ajuns acasa, am sunat, am stat pe telefon o gramada si cica nu se poate face acum nimic, sa astept o saptamana si daca banii nu imi apar inapoi in cont sa sun sa imi dea banca banii inapoi. Nu e o suma f mare, in lire 53.20 erau tradusi cei 300 ron, dar ar fi aiurea sa nu ii pot recupera.  Dupa ce ma cert cu banca, sun pe astia de la amazon. Deci povestea e asa : mi-am comandat in februarie un ceas, Fossil, dupa ce mi-a aratat Otilia un link cu 2 cessuri super ce mergeu tare bine cu sandalele mele [:D] nu er ape stoc, dar zic il comand ca pana la vara cand port eu sandalele o veni pe stoc. Mi-a venit email de la amazon exact cu 2 zile inainte de a pleca in ro ca ceasul va fi livrat pe 14 aug, cand eu eram in RO. Ma duc pe chat si vorbesc cu un suport si cica e ok, ceasul va fi livrat pe 18 aug cand o sa fiu acasa.  Cand eram in Ro vine email ca a fost dispatched, apoi iar alt email de la amazon ca ceasul e la curier si il retine pana pe 18 si o sa ma sune cand vin cu ceasul. Pe 18 ma duc la dr de dimineata si il las pe Nick acasa, ca isi luase o zi libera dupa ce ne intorsesem din Ro sa isi revina din oboseala [:D] si ajung acasa dupa dr si banca, intreb daca a ajuns ceasul.. nu. Ma duc pe site la amazon si acolo la orders vad ca zice ca ceasul a fost pierdut de curier si sa sun la amazon. Sun si ma cert cu astia si nu pot face nimic, ori imi dau banii inapoi ori astept iar dupa ceas. Asa suparata am fost, am asteptat juma de an si cand a ajuns s-a pierdut la naiba`n praznic. Cum nu e pe stoc, nu imi pot trimite un altul, nu am acceptat refund, eu vreau ceasul, dar acum naiba stie cat o sa mai astept dupa el... cred ca iar vreo 6 luni. O sa fie numa` bun pentru la vara viitoare! Asta mi-e norocul...  [ups]

 

V-am scris peripetiile mele, sa ma adun sa va povestesc de intalnire, ca nu am apucat decat sa va arat pozele!  [il]

 

Am mai spus si ma repet, imi pare bine ca v-am intalnit pe toate, si mai bine imi pare ca s-au tinut de capul meu Miana si Alinuk [flor]  sa vin la intalnire ca eu nu aveam energie de nimic. Caldura din Ro ne-a dat rau rau peste cap. Venisem in Bucuresti mai devreme pentru a merge vineri la un dr si apoi program de voie dar la cum fierbea Bucurestiul, noi am fi stat numai la umbra aerul conditionat din apartament.  [fri]  [alcool]

 

L-am carat pe saracul Nick peste tot ca pe catel [:I]  [:D]  el niciodata nu zice nu, dar ma si gandeam, unde-l duc intre atatea femei?  [:-)))]  Intelege el romaneste dar la debitul nostru, nu tine pasul si vai de el acolo intr=un colt uitat... precum a si fost!! Dar nu s-a suparat ca a stat cu nasul in telefon si a citit sau dupa Sophia, ca asta-i jobul lui cand eu sunt bizi!  [soricel]

 

Eram in intarziere, intalnirea era pentru ora 18 si eu abia atunci ieseam pe usa.. dar la cum curgeau apele pe mine. valeu valeu.... ma opresc la BCR sa scot bani, prima data nu mi-i da, a 2a oara da... alerg pe partea cealalata la Piata Alba Iulia dupa un taxi, zic unde vrem, tare aproape..  nenea cam suparat de distanta mica, dar nu zice nimic. Daca ar fi comentat il taiam de la portie, adica tips. [:D] Cursa a fost vreo 4 sau 5 lei, i-am lasat 10. Ajung la receptie acolo pe terasa, zic masa 11, ma conduce o donsoara la masa... doamnele erau cu spatele, dar nu stiu cine sa intoarce, parca Miana si zice ca uite mai vine cineva... si Buflea : stai asa ca pe tine te cunosc!  [:-)))]  Ne pupam ne imbratisam, vine si Yagmur la mine, si zice ca ii pare tare bine sa ma cunoasca intr=un final si dau sa ma asez, langa Buflea, da?[:p] ca doar avem aceeasi data de nastere, aproximativ acelasi nume.. de altele nu mai zic ca ma sterge de pe lista!  [biz]  ..vine o doamna blonda draguta la mine si eu... eu nu stiam cine e?  [fri]  imi zice ca e JG  [il]  tare bine imi pare ca ne-am cunoscut! saracul Turbo a trebuit iar sa isi mute scaunul un pic mai la dreapta ca aveam noi 3 de ocupat niste locuri! Dupa vreo 10 minute apare si Kariguld... ea cu geanta in vant, de zici ca era o pustoaica ce venea de la scoala si fericita ca scapat!  [:-)))]  sincer, eu o stiam din poze pe ea, dar in realitate e asa de tanara, frumoasa si mai ales slaba! I-am spus eu ei ca sigur ne minte cand ne spune ca are 2 copii mari acasa!  [il] Dupa kari vine si Laura(caress) ... toata lumea se intreba cine e... Buflea parca o si intrebase, dar tu cine esti pe forum?  [:)]  S-a oprit la Sophia si se uita la mine foarte serioasa, si eu la ea  [fri]  si ma intreaba: cum e sa traiesti cu asa copil frumos in casa?  [il]  [:-)))]  eu am cascat ochii cat cepele, desigur... e a mea, dar nu e rupta din soare, oricum m-a surprins tare intrebarea!  [flo2]  Sa nu mai zic ca dupa aia toata seara Sophia s-a tot cocotat in bratele tuturor, mai ales Elydei, Laurei si lui alinuk  [biz]  Nu o stiam asa lipicioasa, cateodata si la mine protesteaza cand vreau pupici si imbratisari, dar cred ca i-a placut tare de voi si de aia. Cand am ajuns inapoi la apartament i-a spus lui Nick: I really love mummy`s friends! [olala] Vedeti ca va asteapta la Londra!  [soricel]

Alinuk a fost tare cu tortul ei surpriza si jocurile pentru copii, care au tinut-o ocupata pe miss, dar si pe Nick.. ca deh, ce erau sa faca altceva daca nu vorbesc romaneste?! 

Cand a aparut si Andra, sefa cozonacilor, am stiu ca e ea, o mai vazusem in pozele de anul trecut. E asa tanara si  frumoasa, nici nu zici ca are 4 copii acasa. Ioana a fost si tare confuzata cand a intrebat-o cati ani au copiii ei si a inceput cu cel mare de 28 ani! I-au iesit Ioanei ochii din cap ca nu ii venea sa creada urechilor!  [:-)))] Dar vad ca s-a lamurit misterul, eu il stiam, dar nu i-am spus.  [flo2]  Spre final de seara a venit si Ioana cu Patricia, o fetita dulce tare si cu niste ochi mari cu gene lungi... are tati pusca cu asa fete frumoase?  [il]  Nu a stat mult pentru ca bebica o astepta acasa si Patricia era tare somnoroasa , era si foarte tarziu, dar ne-am reintalnit duminica in parc si am admirat si pe bebe Julia, o bijuterie de copil! Ce dor mi s-a facut de bebe mic mic!  [biz] Pe  Viviana si Silvi le-am cunoscut duminica si desi nu am apucat sa vorbim prea multe, tare mult mi-au placut! Silvi viseaza sa vada LOndra si cand se insanatoseste  [flo2]  o astept pe la noi cu mare drag! 

 

Nu mai stiu daca am scris toata povestea si despre toate doamnele... e cam varza in capul meu, ma trage si Sophia de maneca de vreo 5 min: mummy, I`m hungry! I want some breakfast!!! Iar eu mama nebuna stau pe forum si crosetez mesaje kilometrice!  [fri]  [alcool]

 

Revin!!! 

 

[buca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...