Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nu am apucat sa citesc.

 

Silvi e internata din nou.

Are puroi pe amigdale, abia inghite, NU  i-a iesit streptococ. Face febra in continuare. Nu are diganostic inca.  Adica are diagnostic: amigdalita pultacee.  Leucocitele sunt normale altele sunt nasoale. Are din nou perfuzii si branula.

Este foarte speriata.

 

Abia am venit de la spital. De o ora plang intr-una. Imi e frica, imi este atat de frica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata activitate pe ghetar! Imi place, dar nu mai tin pasul.

M-am delectat cu poze, va multumesc tuturor care ati pus si va felicit pentru intalniri.

Noi canadiencele nu ne-am invrednicit... one day maybe...

 

In primul rand, Vivianei si Silviei, o imbratisare mare, nu va lasati coplesite!  Viviana, intreb si eu ca o profana ce sunt: totusi, la atatea amigdalite consecutive, nu ar fi adecvata scoaterea lor? Macar vi s-a prezentat aceasta varianta?

 

Aqai, felicitari pentru test, iti faceai probleme ca, what? nu iei 20/20? Voiai sa il concurezi pe Mr. Aqai? Va propun la premiul ad-hoc "best prepared new citizens".

 

Alinuk, si tie o imbratisare mare pentru copilul care ai ramas. Cate idei! Asta cu tuburile i-a facut-o lui Eric ta-su da recunosc cu un singur tub. Triplu e si mai fain. Tangramurile la intalnirea cu copii, marshmallows-urile (noroc cu fumatoarele...), ce mai, esti cea mai cool mamica.

 

Mianna, si tie premiu pentru organizare-implicare-animare, vad ca esti chitita pe viitoarele intalniri, bravo!

 

Buflea, ai o bafta... Dar stii cum e toate se compenseaza pe lumea asta...ce pierzi intr-o parte vei castiga in domenii-surpiza.

 

Andra, Strumphi, bine ati revenit pe ghetar.

Strumphi, poate ne povestesti ce s-a intamplat cu banca, pe unde ati mai fost prin tara, ce analize ai/ati facut back home...

 

Ioana, Patricia ta e foarte frumusica si f serioasa (in poze) iar Julia o gagalice adorabila.

Cand plecati la mare, asteptati vremea buna?

 

M-am bucurat sa o citesc si pe Silvi8, nu am retinut cand vine cel mai nou pinguinel?

 

Stiti ca si Papelusca are un pinguinel in devenire la purtator, care va vedea lumina curand? Sper ca nu se supara ca am scris [pup] .

 

Rufus, bine ati revenit din concediu!

 

Rall, adorabil cutzulica, ce fain de voi ca va petreceti 7 luni pe an la tara.

 

Despre noi: profitam la max de ultimele zile de vacanta (pt mine, vacanta de prof se termina curand, scoala incep in sapt. 24 aug), mergem aproape zilnic la piscina, tenis, locuri de joaca. Cum stiti de la Aqai, canicula s-a mutat in Canada, dar se va termina curand. Suntem bronzati si transpirati, ca aerul conditionat l-am scos inainte de ultima canicula, cand prognoza arata in jur de 20 toata luna...

 

SI-am incalecat pe-o sea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu am apucat sa citesc. Silvi e internata din nou. Are puroi pe amigdale, abia inghite, NU i-a iesit streptococ. Face febra in continuare. Nu are diganostic inca. Adica are diagnostic: amigdalita pultacee. Leucocitele sunt normale altele sunt nasoale. Are din nou perfuzii si branula. Este foarte speriata. Abia am venit de la spital. De o ora plang intr-una. Imi e frica, imi este atat de frica!

 

Oh, Doamne !!! Viv, daca amigdalele astea ii dau asa probleme, poate ar trebui sa luati in considerare sa le scoateti ? Sigur, ar trebui consultat un orl-ist ...dar asa infectie,  una dupa alta ?

O fi baut si rece de la caldurile astea ...

 

Inteleg teama ta ...cel mai rau este sa ai incertitudine in privința diagnosticului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa le felicit pe cele doua purtatoare de ii de la intalnire

 

Kari, arati intr-un mare fel, tanara si ai un zambet de milioane!  Mi te imaginam...asa, o doamna matura cu un zambet misterios. Se vede ca esti o persoana foarte deschisa si empatica.

Ref. la tatuaje, pe scurt mie nu imi place ideea, dar in cazul tau tatuajul e pentru o cauza, ce nu isi va pierde semnificatia prea curand... Bravo pt.curajul de a-l face si a-l purta.

 

Elyda ESTE doamna cu zambet misterios pe care mi-o imaginam (acuma drept e ca o mai vazusem si in alte poze). Pozele oricum nu divulga simtul umorului purtatoarei.

Felicitari pt. mesajul lunii, o sa-l caut sa-l citesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...