Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andra, superba surpriza! Cred ca s-au muncit mult saracii sa iasa totul bine - ca in filme, ce mai. O fi filmat vreun copil fetzele voastre? [:D]

 

Da,au filmat,au pozat,mai pe burta pe scari,de la geamul toaletei,de pe unde au putut,ca d-aia se fatzaia Liviu(asa-l chema pe ospatar,Victor e patronul) ,n-avea saracu' probleme cu rinichii ci cu Robert si Madalina care erau ascunsi de la bun inceput in casa/local .Va pun poze cand le descarc din telefoanele lor  [:)] ,sa vedeti fete de mocofani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, multa sanatate sa scapati odata si definitiv  de nebunia asta [flo2]

 

La multi ani Andra!! frumoasa surpriza [pk]

 

La multi ani fericiti Ioana und colegu B, zis Balaur!!!

 

Otilia, sa iti traiasca Mandra mica. Abia acu mi-am adus aminte.

 

Caress, sarbatorire frumoasa alaturi de parinti!!!

 

 

Aqai, misto terasa in ploaie.

 

ghiozdane, ghiozdane..anu asta am schimbat si noi unu. l-am luat deja http://www.schulranzen.com/ergobag/schulrucksack-satch/breezer_241

 

 

am vrut sa il conving sa isi cumpere Dakine...n-a vrut. daca peste doi ani, vrea altu, adio, il ia din banii lui [soricel]

ma ia cu groaza despre inceperea scolii, R v-a avea ore de la 7:45 nu stiu pan la cat, dar tre sa mearga cu tramvaiul, si si schimba. va pleca din casa la 6:55 sa fie in scoala la 7:40. va fi total pe cont propriu. Sa sa ii iau Chip pt cantina scolii, sa am grija cand comand mancare pt a doua zi, sa ii comand abonamentu, sa ii iau cifru de la cutia de lucruri..am o lista....am copil mare.

 

iar D schimba invatatoarea, care va decide daca e bun sau nu de gimnasiu.

 

in alta ordine de idei. copii sunt bine mersi in ro. io eram aia in necaz. ei au fost la tara, cu mine, la ai mei, apoi am plecat la jupiter unde au ramas o sapt, io am revenit in DE. ei au mai fost odata la tara la mama mea,. apoi au plecat la pretena mea, care l-a si botezat pe D, si a fost feerie, ca are si ea 3 copii, de varsta lor.

de ieri sunt la socrii. care sunt niste bunici responsabili.

 

daca ar fi stat in de si as fi chemat neamurile aici, nu era acelasi lucru. noi tot lucram si in plus in ro, ei stau la casa. am facut lucru anu trecut si nu am iesit deloc in avantaj. In plus R nu mai vroia la program, in diverse campuri.

asta e, situatia nu e peste tot la fel.

si, chiar am concediu, nu gluma, anu asta am 51 ( 35 legale si 16 de la cura din martie-aprilie )de zile, am venit cu 8 de anu trecut, mai imi iau vreo 10 recuperari..si tot imi calculez zilele de la Craciun [ups]

 

m-am vaitat destul?! [fri]

partea a doua: sunt prinsa intr-o nebunie la servici...cred ca mi-ar place la un moment dat un serviciu in care sa nu fii non stop contra cronometru, gen functionar [fal] . Luni dimineata, dupa doar 2 sapt de concediu, am avut impresia ca trecuse 1 an, asa schimbari erau pe lista mea.si astia din jurul meu sunt ca niste albinutze [biz] , asa documentari si raspunsuri misto scriu, lucreaza nemtii astia ca la balamuc. [ups]  Nu ma mai mir cum ii invata pe copii din scoli [ascuns] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult de cuvintele frumoase la vizionatul pozelor. [flor]

e drept ca ma simt bine in pielea mea chiat ca am 5 kile in plus fata de acu 2 ani, ma simt mult mai bine decat acu 20 de ani. Cei trei baietii ai mei mi-au dat aripi [fum] 

 

Michelle,

 

ce figura esti cu mituitul. nu nu i-am mituit. ei au fost educati de la gradinita pt poza anuala. si anu trecut nu au poze profi, anu asta am stabilit direct cu mireasa sa ii iau fotografii.

asa ca intr-o pauza, i-am urcat pe bolovan si am facut toate combinatiile, facute de cei doi fotografi: ei singuri, ei amandoi, ei cu mine, io cu cate unul. pacat ca am fost doar trei in poze nu 4 [8)]

 

 

cat despre nunta: copii mei au vrut neaparat sa participe la Slujba. Nici nu i-as fi lasat, off course. Pt noi e cel mai important moment, si ei sunt vrajiti. Asa e cand mergi la o nunta la 3 ani. chiar am ramas surprinsa ca in afara de copii nasilor, ceilalti copii nu au venit la biserica. ciudat.. [:-/]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!! [cheers]

 

Vad ca e rost de baut pe ghetar!  [alcool]  [artif]  Am si eu ceva sarbatoriti in familie, sora mea, cea mai mare isi serbeaza ziua si o alta isi serbeaza anii de casnicie! 

 

[acor]

 

Andra, ce surpriza misto! La multi ani fericiti impreuna!!! Un cuplu tare fain sunteti, sper sa mai am ocazia sa va  mai intalnesc!  [pup]

 

Ioana, sa fiti fericiti si impliniti! La multi ani!  [deziuata]

 

Caress, sa iti traiasca sanatosi si fericiti parintii si sa va bucurati de ei multi ani de aici inainte!  [floare3]

 

Viviana, sper ca Silvi se simte mai bine azi! Multa sanatate!  [flo]

 

Aqai, felicitari pentru luarea testului! Urmez eu... cand m-oi inzdraveni sa invat cele 3 cartulii!  [ascuns]

 

Helbi, te cam plimbi! [:p] Vreau si eu cu tine, am loc in valiza?! [:D]

 

Buflea, sper ca a iesit soarele la Piatra! Succes cu dintarul!  [audinti]

 

Michelle, vad ca Will deja e back to school! Multa bafta!  [;)]

 

Rox, zoo nu am ca-s doar in trecere! Si asa de stricacioase! Nu-ti povestesc ce dezastru imi fac veveritele si ce imi sapa prin gradina!  [doh]

 

Fleur, mai e putin si te intorci la munca! Te-ai mai odihnit vacanta asta?  NOi in afara de mama, o fuga scurta la munte la Gura Humorului la catedrala unde ne-am cununat si pensiunea unde am avut petrecerea nu am fost nicaieri. Mi-am cautat ie de Bucovina si nu am gasit si am decis ca o sa imi cos eu una. In schimb mi-am luat oala de lut de facut sarmale, e inca la mama, ca e mare si o sa mi-o trimita ea pe autobuz mai la toamna. La Voronet am mai fost sa ma uit de ie si m-a dezgustat organizarea si toate chinezariile vandute ca produse handmade romanesti, inclusiv ii. Urate si prost facute!  [mariaj] Caldura ne-a pus capac, nu ne-am bucurat de mai nimic, iar Bucurestiul efectiv a fost "hell" pentru noi la cum fierbea. Foarte neplacut, non stop ne-am simtit inconfortabil. Nu mai mergem vara in RO. Am fost putin in Muzeul satului unde mi-am luat cateva farfurii si strachini de lut, si alte cateva chetii marunte gen magneti de frigider, stegulet, oglinjoara , port chei, toate cu motive romanesti. Foarte dragute, imi plac tare. Ahh si niste bratari din margelute, tare dragute. [:)]  

 

Nu prea am facut poze in Ro, la cat de cald a fost mi se topea si telefonul/camera in mana [:D] dar va las cateva, nu multe ca sa nu avem plangeri! [:p]  Sophai cu verisoarele la mama jucandu-se cu apa, trangand matzele de coada,  4 la numar [:D] saracii pisoi!! ....fugeau sus in nuc sa scape de 3 copchii chinuitori! [:D]  si restul de prin Bucuresti, Sophia fluturand steagul Romaniei in Muzeul Satului si cantand : Rooomeeeniiaaaa.. Romeniaaaa!!  [alcool]  si ultimele 2 poze de duminica seara de la Caru cu bere, unde Sophiei i-au placut tare dansatorii si ultima poza, de pomina, cand a venit nenea cu papagalii si ea s-a speriat, dar a fost tare comica toata faza!  [:-)))]  [:-)))]  Nu v-am pus poza si cu mine cu palarie, ochelari si papagalul pe cap!  [fri]  [:-)))]

 

Va mai zic doar ca Sophia cat a stat in Ro astea 2 sapt a inceput sa fie si mai interesata de vorbit romaneste, ma tot intreba cum se zice la una alta in romaneste si repeta dupa mine. Tare dulce e, cu tot cu accentul ei. Nick m-a surprins tare tura asta de Ro, a vorbit cu mama mult romeneste, eu am cascat ochii mari cand l-am auzit prima data. Mama happy, ofcorz!  [il]  [biz]  Daca nu vorbesti repede si/sau cu dialect, tot intelege si isi da interesul sa si raspunda. Ii ia ceva timp, dar e pe drumul cel bun! [pk]

 

Cui ii e dor de cretzi si accent va invit la poze si povesti! 

 

 

Plec afara ca ma trage miss de pantaloni ca vrea in parc, iar eu nu mai pot de durere de spate... si ma mai asteapta si un munte de rufe de calcat pe cand ma intorc!  [fum]

 

 

 

[dra]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau, andra, asa complot sa tot fie!!! La multi ani si toti la fel de frumosi ca seara voastra speciala.

 

Ioana, la multi ani si voua! 

 

Strumphi, eu iti urez de pe acum spor la invatat, daca si la voi se da istorie e de rau, ca nu-s doar 500 de ani cu evenimente rare precum Canada. 

 

Didi, succes in noul an de scoala! Dur program, cupre atat de dimineatza si atat de mult de mers cu tramvaiul. 

 

Cam atat. Azi am o zi neinteresanta, soare dar rece, am inteles poate vreo 22 de grade. Lunch cu meditatoarea lui Tudor din ultimii doi ani si azi musai sa ii spun ca anul asta cred ca sarim meditatiile, sper sa nu o ia personal, ca nu e. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...