Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alinuk, inventiva ca intotdeauna!

 

Io am avut sarcina sa cer chelnerilor sa spuna ca nu au sorici. Am inceput asa: "am o rugaminte. Stiti, noi suntem cam nebune, si..."  [:-)))]

 

Ar fi meritat filmata si prestatia chelneritei, care spunea foarte convingator "numai luni primim marfa", si dezamagirea de pe fata luo Buflea ca n-au sorici  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Juna blonda si frumoasa e JG, Ioana din pacate inca nu ajunsese. Langa juna blonda e o alta frumusete, Ralualexandrei. Si mai apare un personaj care nu e pe forum, dar a fost cooptata inca de anul trecut in grupul pinguinilor trazniti, asa ca nu va straduiti s-o identificati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamna blonda cu parul lung este JG.

Doamna roscata cu par lung si bluza cu flori este Ralualexandrei.

Doamna cu par roscat ,scurt si cu bluza cu maneca scurta este Kariguld.

Nu stiu daca Ioana apare in fotografii ,poate au facut fetele foto si dupa ce am plecat  eu.

Una dintre doamne este "inrudita"cu ghetarul prin Buflea.:))Este prietena ei.

 

 

Edit:a scris Aminna inaintea mea exact acelasi lucru.:))

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata mea romaneasca,

 

E 2:10 AM si eu nu dorm ...nu-mi vine.

 

Mai, a fost extraordinar ...ce oameni, ce râsete,  ce distracție ...

Iar Alinuka in cooperare cu Mianna a marcat de data asta ...ce țeapă mi-am tras cu tortul alaaaa.

 

Pe scurt, cand sa comand mancarea, cer fara ezitare 4 mici si o farfurie de șorici. 

 

"Ne pare rau dar nu avem șorici"

"Vorbiti serios ? Știți ca noi am ales sa venim aici doar pentru șorici ? Va stricați reputatia ?"

" Abia luni vine aprovizionarea"

 

Si cand discutiile erau mai intoi, apare "un tort" cu "glazura" tematica si o lumanare arzând. Alinuka incepe sa canta "La multi ani" ...si noi dupa ea, fara sa stim de ce ...

 

Gandurile din capetele noastre :

 

Eu: o fi vrut Alinuka sa-l sarbatorim pe Nick ...dar ce mic si negru e tortul ala, o ajunge la toata lumea ? (nu ma dezmint, mi-era teama ca nu ma satur)

 

Elyda: cine o fi avut ideea sa faca glazura neagra ...puteau s-o faca alba, sa mimeze zapada

 

Andra: au cam dat rateuri cand au intins glazura ...si e cam plasticoasa, ce-or fi pus in ea

 

Si dupa ce cantam ca zuzele Multi Ani, ba mai bagam si partea cu "cine sa traiasca ...pinguinii sa trăiască" ...ridica Alinuka palaria si ne arata soricareala ...MUTA am ramas. Imi iesisera ochii ca la melc de uimire. Asa farsa, atat de neasteptataaa n-am mai pățit. 

 

Am fost o generoasa ...am oferit fiecaruia " o felie de tort" si am insistat ca platoul sa circule de doua ori prin fața fiecaruia.

 

La final, cu "crema" printre dintii mei in curs de reparatie, am declarat tortul "desertul anului" si pe Alinuka nu numai ca nu o uit, dar cu alti ochi ma uit la ea .

 

A fost o seara minunata, cu oameni minunati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va fie de bine intalnirea, soricii, berea si tortul!

Le am recunoscut pe Buflea, Alinuk, Mianna, Elyda, Strumfita, Yagmur, Caress, Ioana cred ca e juna blonda cu parul lung, mai am cred 3 d-ne de identificat, una e sigur Andra (RaluAlex). O fi si Dark? Gata nu mai stiu astept lamuririle cand veti fi fresh. Ca va vedeti si azi in alta varianta.

 

La multi ani sarbatoritilor de ani si de nume!

 

Ella iti sta f bine rochita.

 

La noi a revenit caldura pt 3 zile ce includ weekendul.

Eu nu sunt in poze ca am ajuns tarziu tare, era bezna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...