Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumph, mare rea esti, poza cu tine si cu papagalul si palaria nu ai pus-o... dar a lui Nick da!!! [:-)))]  [:-)))]

misto de tot pozele cu matzele, bietele de ele!!! :))))

 

 

asa fac eu mereu, il bag pe el sau pe copchil la inaintare [:D]  [:-)))]  nu vrei sa vezi pozele cu mine si papagalul!  [fri]  [:-)))]

 

 =======

 

am fost in parc si e tare cald, soarele cam frige pentru gustul meu... maine cica o sa avem 30 grade!  [fal]  .. si eu care deja incepusem sa visez la felicitarile de Craciun, ca tot m-au prezentat doamnele la intalnire tuturor copiilor: doamna cu felicitarile alea frumose de Craciun!  [il]  [:-)))]  [:-)))]  ...ba m-am si uitat sa cumpar materiale sa ma apuc de treaba [batcap]  [batcap]

 

pana ma voi apuca de felicitariada, ma duc sa calc muntele de rufe ce stau cuminti si ma asteapta! deschid usile spre gradina, dau drumul la radio... si dans cu fierul de calcat in mana! [:D] 

 

[disco]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar a fost recent un reportaj la tv, pretul la calatoria cu avionul pe rutele interne (in romania) este un pic mai mare decat pretul calatoriei cu trenul - ma refer la destinatii aflate la sute de km unele de altele.

e mai rentabil sa mergi cu avionul dintr-un capat al tarii in celalalt, chiar daca platesti un pic mai mult, ajungi in maxim 2 ore, comparativ cu trenul, cand poti sa faci si 11-12 ore pe drum, in conditii nu tocmai "fericite". 

Corina si la noi e asa. Trenul e tare scump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, WOW! Asa aniversare!!! Sa fitzi fericitzi impreuna, alaturi de copii minunati pe care-i aveti! Impresionant moment si asa frumos ai descris trairile tale....

 

Ioana, La multi ani fericiti si voua! Sa va iubiti mereu!

 

Carres si sora de Strumphi, sa va traiasca si voua aniversatii!!!

 

-----

 

Viv, cum mai e Silvi azi? Sper din suflet sa revina repede sanatoasa acasa. M-a surprins rpunsul OrListei : inca nu indeplineste cond de operatie:-(. oare cat sa mia traga/sufere copila pana cand se decide dna ca a indeplinit conditiile? Sper sa nu te superi pe mine, dar eu mergeam la alt dr si/sau o operam privat de mult si nu o lasa, sa se chinuie atat. Sper sa -si revina repede, sa apuce sa se si recupereze ca are in fata in an greu!

 

-----

 

Buflea, nu-s suparata. Eu de duminica seara n_am mai avut tel ca i l-am lasat Biancai...altfel te sunam eu...dar ne vedem noi...sanatoase sa fim!

 

------

 

Strumpfi, te iau cu mare drag cu mine....dupa ce aflu unde merg:-D Frumoase pozele iar Nock e un super tata! Se vede cat o iibeste pe Miss:-)

 

--------

 

Mama nu s-a operat inca (pt cine ma intreba) pt ca in bunul stil romanesc, daca acum o luna ne costa 1500 euro operatia, acum, dupa toate scandalurile astea, ne-au facut deviz de 14 500 lei (decii vreo 3333 numai dr si spitalizarea /privat/ ca la stat nu mai opereaza dr respectiv...+ inca 15000 proteza (ca noi vrem americana, nu turceasca ce ofera casa de sanatate). Asa ca....mai cercetam...(pt ca nu stiu cine citeste pe-aici si nu vreai sa-i fac pb nici celui care ne-a pus in leg cu dr si nici drului, dar niic mamei, nu am sa dau mai multe detalii:nume dr, nume spital, tip operatie, etc). 

 

-----

 

Aici s-a incalzit si ma bucur tare! Eu suport bine caldura si cum zilele astea chiar sunt numarate, zau ca mi-ar parea rau ca de la jumatea lui august sa trecem la toamna. Asa stare pozitiva imi da soarele pe cer:-)

 

-----

 

Si eu ca si Didi am destule zile de concediu, caci la mine se adauga si orele lucrate suplimentar. Orice minut stat peste program mi se aduna, si-mi pot lua liber. Anul asta am avut in ianuarie si aprilie cate o sapt, in vara 4 sapt, in toamna, 2 si azi mi-am facut cerere pt iarna...am deja arpobat de 2 zile intre Craciun si apAnul nou, iar azi am cerut prima sapt din ianuarie. As mai avea de lucrat 21-22 decembrie, dar dupa ce vin din concediul de peste o sapt, imi fac cerere si pt alea 2 zile:-) Deci, voi avea concediu din 19 decembrie in11 ianuarie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cel mai ieftin bilet de avion cumpărat de mine a fost de 44 de lei cu Wizz de la București la Cluj în 2008. Acum un bilet București - Cluj cu Tarom e de 10 ori mai scump. Bine, cei 44 de lei erau o promoție și nu acopereau costurile, îmi dau seama de asta. Dar și 440 de lei pentru același drum e ff mult.

 

al meu era si reutur. mi s-a parut culmea ieftinaciunii 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

chiar a fost recent un reportaj la tv, pretul la calatoria cu avionul pe rutele interne (in romania) este un pic mai mare decat pretul calatoriei cu trenul - ma refer la destinatii aflate la sute de km unele de altele. e mai rentabil sa mergi cu avionul dintr-un capat al tarii in celalalt, chiar daca platesti un pic mai mult, ajungi in maxim 2 ore, comparativ cu trenul, cand poti sa faci si 11-12 ore pe drum, in conditii nu tocmai "fericite".

 

cica recent un tren a facut 24h de la arad la constanta... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, cu trenurile in Ro a fost de groaza. Pe traseul Tulcea-Buc ar fi trebuit sa faca 5,5 ore (de necrezut pt ca 300 km)... A avut si intarziere pe deasupra...1 vagon fulll, fara aer conditionat la 40 grade afara. Horror. Bianca imi tot zicea sa o sun pe Alinuk sa faca ceva:-D.

Doua zile mai tarziu povestea s-a repetat pe traseul Buc_Rosiori...iar fara aer conditionat, ziua in amiaza mare, iar la 40 gr. De data asta am avut numai 10 min intarziere. 

 

Prietena mea a fost la festivalul de la Cluj. 10 ore la dus, 14 la intors (ca au venit pe Craiova). Tren cu 2 vagoane, s-au vandut bilete peste bilete, veneau mii de oameni de la Cluj...fara aer conditionat! Asa ca Buflea, ai avut mare noroc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...