Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, da, stiu, e usor sa vorbesti cand nu esti tu cel in cauza. Nu vreau sa ma gandesc la suferinta , dar a si durerea parintilor. Mi s-a parut patin aiurea ca dr considera ca INCA nu e d operat, si cum n-am experienta, desi mica fiind, am avut ob cu amigdalele care -si reveneau numai cu Penicilina V, m-am tot gandit cand se poate face operatia, daca tot ai pb.

Eu sper sa auzim azi-maine vesti bune despre Silvi! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, cu trenurile in Ro a fost de groaza. Pe traseul Tulcea-Buc ar fi trebuit sa faca 5,5 ore (de necrezut pt ca 300 km)... A avut si intarziere pe deasupra...1 vagon fulll, fara aer conditionat la 40 grade afara. Horror. Bianca imi tot zicea sa o sun pe Alinuk sa faca ceva:-D.

Doua zile mai tarziu povestea s-a repetat pe traseul Buc_Rosiori...iar fara aer conditionat, ziua in amiaza mare, iar la 40 gr. De data asta am avut numai 10 min intarziere. 

 

Prietena mea a fost la festivalul de la Cluj. 10 ore la dus, 14 la intors (ca au venit pe Craiova). Tren cu 2 vagoane, s-au vandut bilete peste bilete, veneau mii de oameni de la Cluj...fara aer conditionat! Asa ca Buflea, ai avut mare noroc! 

 

 

Mai adauga si 7 ore de la Bucuresti la Suceava fara aer conditionat, clasa I, la 40 grade! Sauna adevarata, lesinator de cald... Nici apa nu ne-a ajuns si nu am mai avut de unde cumpara! Nu mai fac niciodata prostia sa merg cu trenul. Ori cumpar bilet direct si aterizez la Iasi si poate si dupa ce or redeschide aeroportul Suceava vor avea curse directe de Londra sau zbor via Bucuresti si apoi Suceava sau Iasi, dar cu trenul eu nu mai merg. Am mai fost cu avionul la Suceava de cateva ori, de la Bucuresti si a fost super bine, chit ca mult mai scump dar macar nu iti ies ochii din cap de la atatea ore pe tren si grade in vagoane. Daca nu era de intalnirea pinguinilor, as fi luat bilete direct la Iasi, dar precum eu am luat bilete in functie de intalnire..  Oricum, prea curand eu in Ro nu ma mai duc. O sa o chem pe mama aici daca vrea sa vina, sper s-o conving desi nu cred... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Ioana, El e unu :)))

ca si cel Mare so- a spart capu de vreo 3 ori! Cu semn si lipit.

 

trag concluzia ca io sunt o norocoasa cu trenu. Pe 02.08 am plecat de La Neptun seara, a venit ceas, La 21:34 si am ajuns ceas La focsani La ora 5:17. am avut e drept doua locuri platite, si de La Buzau, l- am lasat La in copil. Artillerie conditionat Mi- a dat dureri de späte.

 

-apoi trenu focsani La 8:31 am ajuns ceas La 11:50 in bucuresti. Miercuri era liber am motzait Bine pana in gara de Nord, nu stiu daca era aer, dar Mi- a fost Bine . Pe 05.08 am calatorit. Curate, a fost ok pt Mine. In plus ieftin. , pana in 20€ de La Neptun si 14€ bucuresti. Am fost bucuroasa Ca Mi- a oferit independenta, super am luat apoi microbuzul.

 

trenurile Din DE sunt extrem de scumpe. Noi de La servici am primit nota Sa folosim Lufthansa in loc de clasa 1.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am picat acasa.

Silvi nu a mai facut febra. E putintel mai bine. O ustura gatul destul de rau si ii e greu sa manance sau sa bea apa.  Asa ca baga in ea si pungi cu glucoza. ORL-ista i-a spus ca gatul ei arata putintel mai bine.

 

Niciun ORL-ist nu scoate niste amigdale pana nu dispare infectia.  Prima oara a fost cu mono acum vom vedea ce este.

 

Nici Suspi nici noi nu avem nimic remarcabil prin fundul gatului.

===

 

Pentru ca CCS m-a vazut trista si saptamana trecuta il tineam, la curent cu evolutia temperatura/umiditate ce credeti ca mi-a facut cadou?

Un... termometruuuu. Arata si umiditatea si temperatura si indica si zonele de confort.

Acum, de exemplu am sarit din zona de confort ca e prea mare umezeala. Si asta nu puteam sa v-o spun decat uitandu-ma la termometru si nu afara unde ploua cu bulbuci si sunt 16 grade.

===

 

Rall - am o mare rugaminte la tine: te rog frumos invata-ma de unde sa iau carti pentru kindle, in formatul lui kindle, in romaneste si cu bani si fara. 

Eu mi-am cumparat unele de la elefant dar alea nu merg pe kindle, merg numai in pdf reader.

Stiu ca tu ai kindle. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, ghetar! :) Din categoria aparitii meteorice, iata Unicornul! :) 

 

Pe puncte, ca planuiesc un mesaj probabil kilometric, si sa nu uit: 

 

*** am aparut asa tarziu ca am vrut sa citesc tot si.. a durat ceva :)) 

 

*** am citit povestea cu surpriza Andrei (care nu ma stie, dar ce conteaza :)) ), asa mi-au dat lacrimile, foarte frumos, zau! :)

 

*** am vazut ca v-ati intalnit si m-am gandit sa apar si eu incognito un pic sa va salut, dar in weekendul ala am plecat pana la ai mei, la Piatra, ca era cam singurul weekend care nu-mi era antamat cu alte planuri. Oricum, am vazut poze si mi s-a parut foarte fain ^_^

 

*** am vazut si un tatuaj foarte misto, kariguld, sa il stapanesti sanatoasa, e foarte frumos! Sa-l hidratezi bine (de fapt sunt convinsa ca ti-au spus cei de la salon), sa il lasi singur sa se cojeasca fara sa ii faci nimic si neaparat sa il dai cu SPF mare cand te expui la soare cam.. toata viata :))

 

Am si eu doua tatuaje, mici dar vizibile :) Unul este un citat din cartea mea preferata, pe incheietura mainii drepte, l-am primit cadou de la printul consort acum trei ani, de ziua mea, mi-e tare drag si imi aminteste de o perioada foarte misto pe vremea aia mai ales de la birou, aveam asa senzatia ca totul e posibil :) Inca o mai am, ca inconstient de optimista probabil voi fi toata viata, dar atunci a fost asa, ceva, nu stiu, o stare de gratie. Al doilea tatuaj e proaspat, are mai putin de doua saptamani, e un triunghi deasupra cotului stang. Si-a facut si printul consort tot un triunghi (al meu e cu varful in jos, al lui cu varful in sus), deasupra cotului drept. Cand ne tinem de mana, se vad tare fain din spate, sunt pereche, baza e la acelasi nivel, al meu se continua in jos si al lui in sus :) 

 

Si da, am facut tatuajele astea ca sa sarbatorim casatoria, sunt femeie maritata de aproape o luna :D si sunt in plina criza de identitate cu schimbarea numelui :)) Da, am avut o nunta de viiiis si o luna de miere in care am dormit si am mancat in principal :)) Deci, minunat :))

 

Promisesem demult o poza cu rochia de mireasa.. care pana la urma, au fost doua rochii, una lunga si una scurta :) Inca n-am poze cu nici una :))) Pozele oficiale mai dureaza putin sa vina, noi n-avem nici o poza, m-am mai milogit de unul, de altul care au mai fost pe la nunta si am descoperit cateva poze prin telefoanele prietenilor, asa ca aveti ocazia sa vedeti in premiera Unicornul cu (o parte din) rochia lunga si cu tatal propriu (care a fost de mega ajutor, nu stiu cum m-as fi descurcat fara el in ziua aia, toate problemele inerente care au aparut le-am directionat spre el, iar el le-a rezolvat pe toate! perfect si cu eleganta, caci e tatal meu, nu? :) ). Tata era pe jumatate emotionat (ca uitasem sa-i zic ca ma conduce spre masa unde am fost cununati civil) si pe jumatate atent sa nu imi calce pe rochie, activitatea favorita a restului participantilor, mai ales a printului consort dupa o anumita ora :))) 

 

 

 

Pentru ca nu am acordul lui, maine voi sterge, cel mai probabil poza, imi cer scuze anticipat :) Insa cand vin pozele oficiale, va arat mai multe, daca doriti (mai ales ca in alea sper sa nu ma stramb asa cum ma stramb in asta :)))) )

 

edit: scos poza :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...