Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'Mneata din patul cabănuței  noastre,

 

Ma uit pe gemulet si vad soare si vant.

In fata e padurea.

Se aud pasarile cantand si cateodata cainii latrand .

 

Sa felicit si eu sărbătoriții ...sa le spun cale batuta inainte, de mana si mereu zambind.

 

Sa ii transmit ganduri bune si Silviei ...si nu stiu daca are nevoie de sfatul asta, dar imi e gura plina de el ...trebuie scoase mizeriile alea de amigdale, nu acum, dar odata vindecata direct la cutzit cu ele ...stiu ca e usor de spus. Eu mi le-am scos la 28 de ani dupa episoade similare, ani de zile de antibiotice, moldamine, cartofi cu spirt...impotriva vointei alor mei ...nu inteleg nici eu si nici ei, de ce am asteptat atat.

 

Unicornule, frumoasa rochie, frumoasa mireasa, mandru tata ...dar stai, unde ziceai ca ai fost fix in weekendul ala ? La Piatra mea si a Laurei ? Aici, unde sunt eu acum ??? 

 

Ieri am fost cu gondola, pana sus pe Cozla ...maiii, daca ati stii cum se vede Bistrița,  orasul, munții,  Pietricica in mijlocul orasului, case amestecate de blocuri ...a venit o prietena din copilarie de la Roman si am atarnat toata ziua prin oraș. Sunt multe terase, am mancat shaorma, am cautat un salon de coafura ...mvai ce m-am enervat. Dna asta coafeza cica s-a cursat cu unii celebrii si are o mana si niste idei fantastice. Are un salon de coafura promovat pe FB, unde pune poze si vorbeste cu clientii ...daaarrr...nu are o adresa unde poate fi gasita si nici un nr de tel unde sa faci programari. Prin comentariile de pe FB, a aflat amica mea zona pe unde o gasim - prin spatele Bisericii Precista ...si ne ducem ieri, o cautam o ora pe strazi ...amica mea a zis ca renunță,  eu de ambiție am zis ca nu ma las ...si am gasit-o pana la urma, nu ca ar fi fost greu de gasit ...in usa un afis cu "Inchis" ...sa murim acolo. Cand ne apropiem, miscare in interior ...intram, salonul deschis, cu cateva cliente ...vorbim cu Doamna, cica asa vroiau ele sa fie "Inchis" ca Dna abia venise din concediu si sa nu ameteasca de munca ...de aia nu avea nici adresa si nici contact pe FB ..

Mvaiiii, ce m-am enervat ...dar cine se crede Dna asta, de isi trateaza clientii asa ? Si in loc sa o las pe amica mea sa ii faca complimente, sa ii spuna cum o urmareste pe FB si ce mana minunata are ...m-am apucat sa ii spun, frumos, ca nu prea se face asa cu clientii.

Cand am plecat de acolo, am avut ce discuta cu amica mea ...eu ziceam ca asta e lipsa de respect fata de clienti si ca eu nu m-as mai duce la ea ...ea zicea ca mvai, nu a apucat din cauza mea sa ii spuna cat o admira, ca e buna si ca ce mare lucru, a gasit-o, a luat numarul ...nu are de ce sa fie revoltata.

 

Na, spuneti voi ...lipseste respectul asta fata de client. Cel care livreaza servicii, are asa o atitudine, de parca ar face o favoare clientului ...si clientul e recunoscator, si timid, si plin de complimente, si cu scuzele in gura, desi in final plateste serviciile alea atat cat trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

Buflea, serviciile in Romania nu se pot compara cu cele din alte tari-nici macar cu cele vecine noua.Totusi, traind aici zi de zi, iti pot spune ca este o imbunatatire vizibila fata de acum 5 ani, de exemplu.Din ce in ce mai des sunt foarte placut surprinsa de felul in care prestatorii de servicii-de toate felurile, isi trateaza clientii.Astept cu interes momentul in care sa nu ma mai surprinda ceva ce ar trebui sa reprezinte normalitatea absoluta.

 

S-a terminat saptamana mea de lucrat zi lumina.Daca s-ar opri si ploaia, ar fi perfect.Am imbatranit, e clar, ma simt stoarsa...In timpul facultatii eram la cursuri de la 8 la 15.00, apoi de la 16-21 la cabinet, si noaptea bantuiam prin oras aproape zilnic.Si eram ok.Nu mai tine...

 

Maine isi serbeaza prietena mea fetita de 2 ani.Trebuie sa ajung sa i iau un cadou, si habar nu am ce...i as lua o tricicleta.O fi prea mica pentru asa ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah ...si mai vroiam sa va spun ca mi-am luat doua ii ...sunt atat de frumoaseeee.

Nu, nu sunt cusute de mana, sunt la mașină ...dar nu-mi pasa. Vroiam sa va intreb, de ce e atat de important sa fie cusute de mana ? ...in afara de pret ?

 

Eu le-am ales dupa model si dupa panza aia pe care e cusut modelul ...unele sunt prea subțiri,  astata aproape ca un tifon, se vede prin ele ...nu-mi plac. Astea ale mele sunt cusute pe o panza deasa de bumbac,  alba-alba, au maneca pana la cot si sunt asa drepte, exact cat imi trebuie sa ma ascund in ea. Imi plac tare mult ...poate dupa ce o sa ma plictisesc de ele, o sa vreau si eu cusuta manual.

 

E plun de ii in Piatra ...si totusi, pe strada nu poarta nimeni ie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Caress, ai dreptate ...nu e peste tot asa si cred ca Provincia e in urma Capitalei.

In unele magazine, asta de ii de ex, serviciile sunt foarte bune ...am sesizat insa ca se supara cand le rascolesti prin magazin. Li se pare lipsa de respect ...

In plus, hainele nu au masuri si nu sunt variate in masuri ...un produs nu il găsești in toate masurile si de multe ori masurile nu se potrivesc realitatii. In general, in loc sa iti placa un articol si sa cauti numarul tau ...intrii in magazin si spui "o rochita frumoasa, asa ca pentru ea aveti ?" ...si copilul este evaluat din priviri, dupa care vanzatoarea aduce marfa pe care o are ...probabil multe articole sunt aduse asa cu geamantanul si nu aduc toate masurile pentru fiecare produs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, spuneti voi ...lipseste respectul asta fata de client. Cel care livreaza servicii, are asa o atitudine, de parca ar face o favoare clientului ...si clientul e recunoscator, si timid, si plin de complimente, si cu scuzele in gura, desi in final plateste serviciile alea atat cat trebuie.

 

Cand ai prea multi clienti si esti fie recunoscut, fie bun, fie ambele.. iti permiti [:)] Si eu mai fac arogante de astea.. Adica bine, tratez intotdeauna oamenii cu respect insa ii refuz daca nu imi place "moaca" lor (adica felul in care vorbesc / proiectul), daca vreau eu cateva zile de lene deplina, etc. Si sunt unii care spun dar vai, platesc taxa de urgenta si incep sa arunce cu sume astronomice.. care, eu stiu, nu ar fi fost necesare [:)]

 

Oricum, sunt de acord, ar fi trebuit sa puna pe site ca e in concediu si gata, ce atata mister [:)] Si mai ales ca ati batut atata drum in cautarea ei.. ar fi trebuit sa va primeasca, daca ar fi fost cumva posibil. Sau macar sa va ofere un discount pt. viitor / o programare urgenta etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de masuri si cum nu corespund ele, sa vezi cum e daca iti iei haine din magazine online...Sa va povestesc aventura mea cu sutienele Triumph...?Si na, sutiene de firma, te astepti ca macar lucrurile astea sa fie ok, altfel nici nu as fi riscat sa iau...3 bucati, 75 B, desi eu port 75 C, dar ,,consultanta m-a pus sa ma masor si asa i-a dat.Pe circumferinta, neintinse aveau unul 62, unul 65, unul 68-eu am 72, primele evident ca ma strangeau ca naiba, ultimul era ok, dar la cupa nu imi venea niciunul.Le am trimis inapoi, nu aveam ce alege la 75 C-inca mai am 100 de lei in cont pt viitoarea comanda-asa ca am luat alte 2, unul e perfect, celalalt imi e mare, l-am dat unei prietene.M-am lecuit pe veci...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tu la Piatra ai inchiriat o casuta langa padure? Inteleg bine? Ma tenteaza si pe mine Nordul Moldovei pt la anul si m-as opri cateva zile si in Piatra. N-am mai fost din scoala generala cand am fost in tabara. Daca nu am masina pot vedea totusi imprejurimile? Exista buse care sa te duca pana la lacuri, de ex? Ca trenul pe ruta aia vad ca a fost decent. 

 

Apropos de tren: sora mea acum 3 zile a venit la Buc cu un tren privat. Curat si la 20 lei nu 32 ca CFRul si avea si AC, iar pt nepotel (9 ani) i-a taiat nasul in tren (ca asa si-a luat si ea) bilet la jumate de pret. La CFR dat fiind ca el e elev in De si nu avea carnet de elev in Ro ar fi platit pret intreg, 31-32 de lei in fctie de tren. Tu pt copii tai cat ai platit? Bilet intreg sau redus? Sau tu Didi? Eu pt Bianca de ani de zile numai intreg platesc, si Bianca merge de la 2 ani vara de vara cate 3-4 sapt in Ro si ramane singura acolo. Ii place mult. Vine apoi singura in De.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...