Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

Ah, Helbi ..sa iti raspund.

 

Da, noi am inchiriat o cabanuta la strand, dar nu as recomanda aceasta varianta .

Exista o pensiune in oras la care noi nu am mai gasit loc,  care e mult mai avantajoasa din punct de vedere pozitionare, mic dejun, condiții. 

 

Si nu, fara mașina,  nu cred ca poti ieși din oraș.  Nu exista transport turistic pe aici ...din pacate !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cu ocazia acestor adunături am realizat ce a îmbătrânit lumea ...oameni dragi si activi, care odată erau sufletul petrecerilor si esenta deciziilor in familie, acum sunt atat de depășiți de varsta, atat de ezitanti, se mișcă atat de încet, nu mai vad, nu mai înțeleg, ...

 

asa e mama acum dupa operatie. Si aeriana, parca e dusa mereu cu gandul in alta parte- ceea ce e probabil adevarat. Nici nu stiu daca sa ii spun cand face dude sau sa o las in pace... Sper numai cand se va simti mai bine sa isi revina cat mai mult la fosta 'ea'.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna de dimineata! Ma pregatesc, iar de dus la spital.

 

E mai bine Silvi. A reusit sa manance cate ceva: eternul piure de cartofi facut de mine. Are oroare de mancarea din spital si rau face ca e foarte buna.

e cu moralul la pamant pentru ca e intr-un salon cu 3 baietei de la 3 la 10 ani + mamele lor. Si copilasii aia sunt scartaiti  si ii cam toaca nervii.

Conditiile sunt bune - nu am nimic de zis.

 

Analizele de sange nu arata mono dar arata infectie bacteriana. Mi-a spus dr. ca exudatul nu este infailibil - cam la 60-70% iese strep-ul. Ca ar fi mai bun testul rapid de strep care nu e pe culturi si are acuratete.

Bun deci dupa datele clinice, dupa usturimile pe care le are, dupa faptul ca pe langa puroi ar fi vazut ceva vezicule diagnosticul ar fi: herpangina + suprainfectie bacteriana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen 

 

 

viviana, sanatate Silviei. o sa fie bine. nu stiu daca iti mai amintesti, am trecut si noi cu victor printr-un episod asemanator cu amigdalele, acum doi .... trei ani. dar a trecut. 

ai grija si de tine.  [il]

 

 

hm.... buflea, aceasi impresie am avut si eu in bucuresti. toti cei din familie sau prieteni pe care i.am intalnit au imbatrnit. nu mai spun ca au capatat si boli ...... 

ma uitam la ei, si ii vedeam altfel. mai batrani, mai nervosi, reactioneaza mai greu.... 

si ma intrebam cum ma vad ei oare pe mine. sunt convinsa ca exagerau cand spuneau ca eu arata tanara si optimista.....  [:)]

 

sa va spun de soramea cea mare. care a venit in bucuresti special sa ma vada pe mine, doar sunt exponat de muzeu, fara muzeu.  [fri] am dormit in aceasi camera, unde erau doua paturi. si ma tocat la cap pana dimineata la 4.  [alcool] apoi a doua zi de dimineata cand ne-am trezit, a luat-o de la capat. ca sa aflu defapt, durerea ei cea mare este ca baiatul ei sa hotarat sa plece in Canada. nu sa mearga la faclutate cum fac toti copii cuminti din Romania. nu, el vrea in canada. si ea are o problema. 

cum sa plece de acasa in canada??!!???  [:-)))]  suna asa cumva de parca urma sa plece la canibali undeva prin papua-noua-guinea. 

si imi explica cat de toleranta este si cat de deschisa la minte si cum a acceptat multe de dragul copiilor, dar asa ceva.... in canada??!!  [:-)))]

si nici nu poate sa inteleaga cum de eu sunt asa relaxata si nu-mi fac nici un fel de griji (oare?)  in privinta alor mei copii. 

dar am de ales? au avut parintii nostri de spus ceva cand noi ne-am hotarat sa plecam de acasa in lume? si chiar daca au spus ceva, noi tot am plecat. fiecare pe drumul nostru. 

 

avea dreptate soacra cand spunea ca ne vine si noua randul. ei uite ca ne-a venit! 

 

 

 

 

ieri am avut probleme cu impartirea sarmalelor. barbatul suparat ca de ce ii revin doar doua.  [:-)))] cum doua? cine face atat de putine sarmale? eu!!  [pk]  i-am cedat una de la mine, chiar pe amandoua pana la urma. dar tot nedumerit era cum de am facut doar 8 bucati. cand el a terminat cu plangerea, a  aparut dl victor sa se planga. el mananca la o masa trei sarmale, cum de ii revin doua?  [fri] a aparut luiza in usa, s-a uitat la mine, eu la ea si a spus 'nemancatilor, puteti sa luati voi toate sarmalele ca noua nu ne trebuie'  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine e sa poti dormi cat vrei...m-am trezit odihnita  [pk]

E soare si cald, asa ca-mi beau cafeaua in gradina  [cit]

 

Nepoata-mea a adormit la 9 aseara, la cat au stat in apa e normal...ele inca dorm, le las in pace...

 

Mianna, drum bun si vreme frumoasa.

 

Sambata vom avea petrecere cu vecinii din cartier...e un bloc in fata si pe el vin perpendicular 5 randuri de case...intre bloc si case este o alee, cu copaci si banci...se poate intra insa cu masina cand ai nevoie...e locul de joaca al copiilor...

Fiecare isi aduce scaune, masa, mancare, bautura si gratarul....e ft fain, stam de vorba, am avut mereu petrecerea asta de cand stam aici, adica de 6 ani...stam pana la 1-2 dimineata  [alcool] noi facem si mici, au adus fetele din tara...tb insa sa avem grija insa, sa nu ramanem fara  [:D]

 

In curand ma apuc de gatit pt saptamana viitoare : snitzel pt fete si ciorba de perisoare.

 

O zi cu soare sa aveti !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Viv sanatate Silviei!!!Stiu ca esti cu nervii-n pioneze dar ai sa vezi ca se rezolva .

 

Despre batranete...Dzeu cu mila,cine stie cum 'om ajunge si noi.

 

Michelle doamna de care intrebai ,din poze,de langa Caress,eram eu,da,aia care radea cu gura pana la urechi.

 

Apropo de catei si prostiile lor,azi dimineata m-am trezit in bubuieli,au fost doua ,una dupa alta.Deschid ochii si zic :mda,mi se prabuseste camara,ca de la cate inundatii am avut in bloc ,e vai mama ei.Ma ridic,verific,suc de rosii pe trei rafturi in jos si pe produsele depozitate pe el,cioburi,a explodat o sticla de suc de rosii care nu s-a vidat cum trebuie.

Nicio surpriza ca doar eu am trecut printr-o explozie cu suc de rosii care mi-a decorat toata bucatariasi a cutremurat geamurile apartamentului,asa ca asta-i floare la ureche.

 

Merg la sufragerie si mezinii repede ,repede :mami s-a spart ceva,s-a auzit tare si Daisy a venint in goana mare,tremurand,a facut o prostie?!

Saracul caine dormea pe covorasul din fata dormitorului meu,exact langa camara si cand a inceput bubuiala n-a stiut cum sa spele putina  [:-)))]

 

Aseara am fost la intalnirea de 20 de ani de la terminarea liceului.

A fost frumos ,e prima intalnire de genul acesta la care eu particip.

Gasca mea a ramas tot gasca mea,simpatiile si antipatiile mele au ramas la fel.

Am ajuns la concluzia ca oamenii nu se schimba,implicit,nici eu.

 

Sunt foarte mandra ca am reusit cu ajutorul Madalinei(prietena lui Robert) sa-mi aranjez parul singura si chiar mi-a iesit ce mi-am dorit.Coafura inca rezista  [:)]

 

Azi am program lejer,o ciorbita din piept de vitel,shaorma,o tura de Selgros si cam atat ca am nevoie sa ma refac dupa ziua de ieri cand pe langa aniversare am avut si program de shoping cu prietena lui Radu.

La rugamintea ei am fost si i-am cumparat trusoul lui bb,cel pe care-l vor boteza saptamana viitoare.

Ca deobicei articolele pt fetite abunda,la baietei e mai limitata oferta dar tot am reusit ,zic eu,sa luam chestii dragute si mai scoase din tipar.

Mi-a placut de Andreea ,ca la toate intrebarile mele de ...ai luat? dar aia ai luat?? ea raspundea candida cu Nu.,satula probabil de intrebarile mele imi spune:pai te asteptam pe tine sa-mi spui ce sa luam,si era asa relaxata si zambitoare .

 

Am rezolvat apoi si cu tinuta ei ,asa ca mai au doar de facut lumanarea la florarie si atat.

 

Edit: si gata,ca ma duc sa strang sucul de rosii  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...