Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

Eu sunt acasa, in Timisoara. tiii ce bine e!

S-au bucurat bunicii de numa,. evident am primit mancare peste mancare si am gustat din toate ca deh, asta e placerea lor. Azi am fost in piata si sa imi incarc telefonul, eram toata un zambet ca uite strada pe care mergeam cu mama-mea si iuuui, uite magazinul samd [:-)))]

Acum stateam in fata blocului ca incercam sa ma imprietenesc cu 4 pui d episica de aici si ma gandeam ca parcul asta al nostru in care am crescut e cel mai frumos din toata lumea. [deziuata]

Ma duc la socrii s aii vad si sa imi vad si finul. ah, de aseara pana azi am mancxat cam 3/4 de tava de tiramisu facut de mama-mea...de asemenea cel mai bun din lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am terminat repede ciorba si snitzelele, apoi le-am facut fetelor de mancare, pui cu curry (iute) si tortilla...am vorbit si cu mama...mi-am facut si unghiile...

Marcia isi face lectiile la geometrie cu colegii, pe chat  [batcap] asa ca nu mai are nevoie de mine..

La test la franceza cica a fost ft usor, sa vedem acum nota...

 

si acum imi astept jumatatea, vrem sa mergem la spital la prietenul nostru...nu am reusit sa mergem pana acum, am avut mereu cate ceva de facut in weekend...dar vrem sa-l vedem...e pe drumul cel bun, ar tb sa iasa weekend-ul viitor din spital....ii fac zilnic teste, sa vada cum actioneaza noile celule....dar tot apare cate o bacterie, o ciuperca...asa mi-a spus sotia lui...

Marcia vroia sa vina cu noi, dar i-am spus ca mai bine nu; el e intr-un mediu steril, intram imbracati precum cosmonautii...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen 

 

 

viviana, sanatate Silviei. o sa fie bine. nu stiu daca iti mai amintesti, am trecut si noi cu victor printr-un episod asemanator cu amigdalele, acum doi .... trei ani. dar a trecut. 

ai grija si de tine.  [il]

 

 

hm.... buflea, aceasi impresie am avut si eu in bucuresti. toti cei din familie sau prieteni pe care i.am intalnit au imbatrnit. nu mai spun ca au capatat si boli ...... 

ma uitam la ei, si ii vedeam altfel. mai batrani, mai nervosi, reactioneaza mai greu.... 

si ma intrebam cum ma vad ei oare pe mine. sunt convinsa ca exagerau cand spuneau ca eu arata tanara si optimista.....  [:)]

 

sa va spun de soramea cea mare. care a venit in bucuresti special sa ma vada pe mine, doar sunt exponat de muzeu, fara muzeu.  [fri] am dormit in aceasi camera, unde erau doua paturi. si ma tocat la cap pana dimineata la 4.  [alcool] apoi a doua zi de dimineata cand ne-am trezit, a luat-o de la capat. ca sa aflu defapt, durerea ei cea mare este ca baiatul ei sa hotarat sa plece in Canada. nu sa mearga la faclutate cum fac toti copii cuminti din Romania. nu, el vrea in canada. si ea are o problema. 

cum sa plece de acasa in canada??!!???  [:-)))]  suna asa cumva de parca urma sa plece la canibali undeva prin papua-noua-guinea. 

si imi explica cat de toleranta este si cat de deschisa la minte si cum a acceptat multe de dragul copiilor, dar asa ceva.... in canada??!!  [:-)))]

si nici nu poate sa inteleaga cum de eu sunt asa relaxata si nu-mi fac nici un fel de griji (oare?)  in privinta alor mei copii. 

dar am de ales? au avut parintii nostri de spus ceva cand noi ne-am hotarat sa plecam de acasa in lume? si chiar daca au spus ceva, noi tot am plecat. fiecare pe drumul nostru. 

 

avea dreptate soacra cand spunea ca ne vine si noua randul. ei uite ca ne-a venit! 

 

 

 

 

ieri am avut probleme cu impartirea sarmalelor. barbatul suparat ca de ce ii revin doar doua.  [:-)))] cum doua? cine face atat de putine sarmale? eu!!  [pk]  i-am cedat una de la mine, chiar pe amandoua pana la urma. dar tot nedumerit era cum de am facut doar 8 bucati. cand el a terminat cu plangerea, a  aparut dl victor sa se planga. el mananca la o masa trei sarmale, cum de ii revin doua?  [fri] a aparut luiza in usa, s-a uitat la mine, eu la ea si a spus 'nemancatilor, puteti sa luati voi toate sarmalele ca noua nu ne trebuie'  [:-)))]

 

 

Kari, nu exagereaza deloc rudele tale! Arati tanara si frumoasa. Ca sa nu crezi ca te periez,  sa stii ca am observAt la multe prietene mutate in strainezia ca ... nu imbatranesc. Cred ca este lipsa de incrancenare si parca o atitudine 'mai pozitiva' fata de viata care le mentine asa tinere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, nu exagereaza deloc rudele tale! Arati tanara si frumoasa. Ca sa nu crezi ca te periez,  sa stii ca am observAt la multe prietene mutate in strainezia ca ... nu imbatranesc. Cred ca este lipsa de incrancenare si parca o atitudine 'mai pozitiva' fata de viata care le mentine asa tinere.

De aia te-ai mutat in strainezia! Umbli dupa elixirul tineretii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, e superba iia si-ti sade tare bine! Eu zic ca iile-s cele mai frumoase si confortabile bluze din lume si avantajeaza orice silueta.

Ce frumos ca v ati intalnit!

 

Dark, La multi ani fetitei pentru maine, sa creasca mare si ascultatoare!

 

Kari, da, asa i cu Canada... tatal meu nu intelege nici acum de ce am plecat. Intr un fel...sunt si ei de inteles, nu le e usor. Mai ales in cazul unui copil care inca nu si a facut studiile superioare...doar daca merge acolo LA studii. Altfel,fara studii si/ sau calificari, viata nu e roz aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pinguinilor mari si mici care se sarbatoresc zilele astea!

Helbi, sunt multe pensiuni frumoase in Piatra (in buricul orasului dar si la periferii), dar e cam greu sa te misti in jur fara masina. De aici se ajunge usor in cheile bicazului, la lacul rosu, pe ceahlau, la Durau,la Borsec, la Lacul de la Bicaz, sau spre Tg neamt (Agapia, varatec, humulesti, zimbraria de la vanatori sau cetatea neamtului) si mai departe spre Suceava (care e la 2 ore de mers cu masina). Transportul insa cu maxitaxi sau autobuze nu e recomandat. Sunt insa firme de inchiriere auto. 

 

Unicorn, fericire maxima va doresc, casa de piatra si o viata minunata impreuna! Ai fost o mireasa superba!

 

Kari, vin si eu sa spun ca am fost impresionata de cat de tanara si frumoasa esti. F. Faina! Vroiam sa intreb ce joburi si-au gasit copii tai. Sunt curioasa in ce domenii sunt angajati tineri atat de ...tineri :) si fara experienta. In orasul meu e cum zice buflea, greu sa gasesti un job bun si daca ai cv beton, pt un tanar fara experienta e ... aproape imposibil :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ma bucur ca Silvi e mai bine. Ce vara a avut si ea, draga de ea, prin spitale. Am zis si eu ca scoaterea amigdalelor poate fi o solutie.

 

Ioana, poate ajungeti la mare. Sanatate mamei tale, cum ai descris o ca e acum e o stare normala in situatia data. Fie sa si revina cat mai repede la cea dinainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...