Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am avut un weekend linistit. Ieri prin parc, azi barbatul il plimba pe baiat el in bicicleta, cel mic in remorca. Eu bucataresc, am facut 8! ardei umpluti ( dar mari) si o croustade cu mere. Prajitura mai simpla chiar decat clafoutis ul. Dupa amiaza iar parc sau poate piscina. E cam ultima zi de vara calda, de maine ploua si apoi trecem la 21 22 de grade.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, lumea imbatraneste parca mai repede in tara. Stress e si aici, destul, poate faptul ca mecanismele societatii functioneaza mai bine, ca problemele chiar se rezolva, dau o relaxare interioara celor stabiliti in afara. Si asta se reflecta in aspectul fizic. Cea mai mare diferenta se observa la pensionari. Amarati, tracasati, acriti in tara (chiar cei ce nu au lipsuri materiale) relaxati, sportivi ( chiar cei ce au lipsuri materiale) pe alte meleaguri. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit m-am mai linistit. Si eu si caldura si ploile. E si vara pe trecute.

Inca nu ma pot concentra dar incerc  o casa de piatra pentru Unicorn, la multi ani celor pe care i-am trecut cu vederea si mari si mici, multumiri ca mi-ati fost alaturi si m-ati incurajat.

 

===

dupa ce trece si trece perioada asta o sa luam in calcul si scoaterea amigdalelor. Momentan vor urma 3 saptamani de moldamin 1/saptamana, e si pe steroizi deci nu se pune probelma unei operatii, unei anestezii, pana nu e gata cu infectia, nu se reface mucoasa si nu apar alte analize dupa 3-4 saptamani de la externare. Apoi trebuie sa i se refaca ficatul (dupa mono) sa fie splina ok, sa-i creasca trombocitele si sa ajunga la normal cu fierul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la prietenul nostru la spital...pfuu...m-a impresionat pana la lacrimi, dar nu am plans...el ar fi vrut sa planga, dar nu l-am lasat...are 85 kg la 1.92m...inainte avea 125...e sensibil, asta de cand l-am cunoscut...dar e pe drumul cel bun...asta conteaza...a venit si fosta lui sotie din Canada...cand pleaca ea, vine soacra din Romania sa stea cu el...

Ma rog in continuare pt el, sper sa fie bine...tinem ft mult la el, e ca un frate pt noi si unchi pt Marcia...am petrecut ultimile Revelioane impreuna...de Craciun la fel, mereu impreuna, el e nascut pe 24 dec...un tip de viata, pus pe glume, cu care dansam non stop pana la epuizare...o persoana care si-ar da camasa de pe el ca sa ajute pe altii...a facut sport de performanta, campion national la sarituri garduri...si sa-l vezi acum asa...doare rau...si nu poti face nimic  [:(] doar te poti ruga...

 

Seara buna ! m-am pus pe plans...dar face bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dark, La multi Ani si tie si piticioatei voastre!!! Esti o mamica beton!!

 

La multi ani fericiti si sanatosi Dna Unicorn!!!

ce fericire se vedea in poza..hmm ce tata mandru [afro] . Tatal tau e marinar? io credeam ca esti din Constanta [masc] .

Cu tatuajul am ramas masca, si la tine dar si la Kari [fal]

 

Da, Kari e asa tanara..nici nu am crezut ca-i ea, pana nu am vazut ca e ia de la C&A [vampa]

 

mda..sunt multe orase frumoase. io m-am invartit acu in august prin foscani. Era asa placut, cand am coborat din tren dimineata la 5:17 se luminase. dupa 200 m din gara s-a intrerupt si iluminatul stadal. atunci mi s-a parut feeric. si l-am pozat. pozele le-am pus pe FB, nu stiu care le-a zarit.si am umblat atunci in dimineata aia prin locuri dragi. si mi-am dat seama ca iubesc orasul ala. si io am plecat din el cu gandu sa revin, apoi am ramas in bucuresti. Daca ar fi acum sa aleg, m-as intoarce in focsani, dar nu in bucuresti. dar nu ma intorc, ca imi place aici la tara la mine, cu oameni calmi si calzi. [ups]  dar nah, trecutl e trecut.

 

io sunt intoarsa pe dos. o cunostinta de-a sormei a fost implicata intr-un accident. ii stiam si io. nu a murti dor unul au murit toti PATRU. probabil ca s-a arata la tv, ca am inteles ca asa a aflat si copilul supravietuitor. nu imi explic ce stire poate sa fie asta la Tv din ro?! ce scop are..asa ceva imi e greata [vom] 

Nu stiu cati mai trebuie sa moara pe sosele din ro sa faca si ei strazi mai sigure. deci nu ma intorc in ro, si circul cu trenu.

 

Helbi, cred ca nu s-a inteles clar din mesajul meu. Am revenit singura de la Neptun, noaptea. copii au ramas la mare, cu sora mea. doua zile le-am petrecut doar io cu  mama mea. si a fost tare bine.

apoi am plecat cu microbuzul la Focsani si tren la Bucuresti apoi am decolat catre Fra. dar m-am simtit libera.

 

si cred ca am inteles si io aiurea mesajul tau, dar l-am citit de doua ori. Fetita ta circula de doi ani sau de la doi ani singura Ro-DE? cred ca prima varianta ..

 

 

Ioana, daca iti doresti asa mult, as pleca la mare. as lua si socrela si as tine-o in camera. as ruga-o ca pe un favor. si tu te-ai balaci cu P. si ai reveni la timp pt botez.

 

R al meu mi-a oferit de ziua Mamei trei Voucher-e. unul era sa imi faca ziua buna. asa i-as oferi si io soacrei, sa mearga la mare cu tine si ii spui ca ii indeplinesti si tu o dorinta.

 

Sper ca mama ta sa isi revina. Cum mai sunt Gleznele?

 

Viviana, sanatate multa Silviei!

 

sora ta cea mare cum mai e? am ctiti la un moment dat in urma..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, in Romania oamenii nu sunt fericiti. Si asta se vede pe fetele lor.  cred ca nefericirea e o "boala" generalizata. nu stiu daca tine de genetica poporului sau de saracie. Cred ca de saracie. Pai pensionari mai fericiti decat in Olanda, Germania, Elvetia nu am mai vazut.

 

Au locuri unde se intalnesc, socializeaza, in sfarsit, se plimba liberi lipsiti de griji.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...