Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

 

 

.. Ioana, daca iti doresti asa mult, as pleca la mare. as lua si socrela si as tine-o in camera. as ruga-o ca pe un favor. si tu te-ai balaci cu P. si ai reveni la timp pt botez. R al meu mi-a oferit de ziua Mamei trei Voucher-e. unul era sa imi faca ziua buna. asa i-as oferi si io soacrei, sa mearga la mare cu tine si ii spui ca ii indeplinesti si tu o dorinta. Sper ca mama ta sa isi revina. Cum mai sunt Gleznele.

 

hai e e tare cum ai scris, sa o tin in camera  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

O sa vad daca vrea.

 

mama inca are picioarele umflate. Si o dor tare :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, iacata doua pozici cu subsemnata si juniorii [:)]http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gif11218827_10153018569782681_1532032502331559714_n.jpghttp://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gif11011575_10152983637472681_8530486076094501665_n.jpg

nice! mamica tinara si frumoasa asa cum imi imaginam....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, asa ma bucur de vestile despre Silvi, de pasii mici spre insanatosire, de parca ar fi copilul meu. Multa multa sanatate ii doresc!

 

Buflea, imi place mult ia! Sa o porti cu placere si sa va fie de bine si intalnirea, tie si Luarei. Va multumesc pt info despre Piatra si imprejurimi, dar eu masina in Ro nu inchiriez. Imi e frica pur si simplu. Eu am facut scoala aici, n-am condus un minut in Ro....mare pacat ca transportul public e asa deficitar sau nesigur.

 

Didi, Bianca calatoreste singura pe ruta Ro-De de 4-5 ani. Cred ca din 2010" ca in 2009 stiu ca m-am dus sa o duc p, am revenit a doua zi ca eram la scoala, si apoi m-am dus sa o iau. Cu pasaport german calatoreste de 2 ani.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, in Romania oamenii nu sunt fericiti. Si asta se vede pe fetele lor. cred ca nefericirea e o "boala" generalizata. nu stiu daca tine de genetica poporului sau de saracie. Cred ca de saracie. Pai pensionari mai fericiti decat in Olanda, Germania, Elvetia nu am mai vazut. Au locuri unde se intalnesc, socializeaza, in sfarsit, se plimba liberi lipsiti de griji.

 

vivi, ma tem ca e mai mult de atat. Parintii mei nu sunt saraci (de batrani nu zic ca se oftica  [:)] ) si totusi nu au cheful de a face lucruri- vb de o plimbare in parc sau un pranz la restaurant, lucruri usor fezabile in orasul mic in care locuiesc. Prin comparatie, cand eram eu mica, faceam concedii macar 2/an, plecam weekenduri, de ziua lor/ prietenilor lor se dadeau chefuri, revelioane. Acum, a parca s-au calugarit... E cumva ideea asa ca de la o varsta trebe sa te 'linistesti'? Sau e atitudinea 'am muncit, am facut copii, i-am crescut mari, acum ce sa mai facem'? Offff, mie imi pare rau de ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur si Helbi, multumesc  [flo2]

Din cate am inteles, e pe drumul cel bun, adica noile celule lucreaza...incet, dar bine...s-a saturat insa de spital, e acolo de aproape 2 luni...asteapta sa ajunga acasa....camera in care este, e sterila, in ea e ca un cub de sticla...are filtre de aer, geamul nu se deschide...a inceput sa manance (o perioada s-a hranit doar prin perfuzii), face si sport (are bicicleta acolo), ieri a iesit putin la aer...si era tare fericit...a facut insa o infectie, de la o ciuperca, pe partea stanga a fetii...l-au operat si acum e bine, ochiul stang insa era rosu...nu poate respira insa bine, are afte...toate astea sunt efecte secundare ale chemo si radioterapiei...mi-e tare mila de el cand il vad asa..mai ales ca-l stiu altfel...dar nu pot decat sa ma rog pt el...si sa fiu optimista...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si socrii mei au program zilnic; rar stau pe-acasa...se intalnesc cu prietenii, fac drumetii, merg in excursii; socrela de ex tine contabilitatea la o biserica; socrul merge la tribunal si scrie ce se discuta acolo la procese (am uitat cum se cheama cei care fac asta)-asa ca are de studiat zeci de pagini de acte...fac lucrul asta mai mult benevol, nu stiu cati bani primesc...si socrul are 75, socrela 72 ani...si arata ft bine pt varsta lor...socrela face trasee de o zi intreaga pe munte sau merge cu bicicleta ore intregi...

 

In schimb alor mei nu le place sa plece pe niciunde...acum au de avut de alergat pt casa, altfel stau si vegeteaza....si sunt si ei in forma, nu le dai varsta pe care o au...cand l-a cunoscut socrela pe tata, a spus ca e un barbat ft bine  [:D] ok, la casa e mereu ceva de facut, tata cel putin e intr-o continua miscare; nu sta locului deloc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...