Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si socrii mei au program zilnic; rar stau pe-acasa...se intalnesc cu prietenii, fac drumetii, merg in excursii; socrela de ex tine contabilitatea la o biserica; socrul merge la tribunal si scrie ce se discuta acolo la procese (am uitat cum se cheama cei care fac asta)-asa ca are de studiat zeci de pagini de acte...fac lucrul asta mai mult benevol, nu stiu cati bani primesc...si socrul are 75, 

Grefier, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Darkendsului de 2 anisori!

 

E imposibil sa nu observi si aici cum ies pensionarii la o cafea, la un corn undeva. Imi place mult cum socializeaza ei. Si mama i-a observat si i-am mai dat sugestii ce sa faca si ea. Acum cica mai merge la biblioteca orasului, mai intra si pe calculator de acolo. Ideea e ca trebuie sa iti faci de lucru, sa iti descoperi hobbiuri noi. Nu sa vegetezi. Ca orice organism daca nu e in miscare incepe sa se resimta efectele negative. Bine, nu-i cazul mamei care face zilnic 5 km pe jos. Ei ii trebuie socializare. Bine ca mai tine legatura cu 2-3 colege de birou.

De aceea m-am si hotarat sa le chem in vacanta cu noi. Platisem deja casa, aeroporyl era la 4 km de ea, si parca asa a mers mai usor cu convinsul. Pana la urma a iesit bine. Au petrecut si ele o saptamana cu neoatele, au mers intr-o tara unde nu mai fusesera. A iesit bine. Sper sa repetam si in alti ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dark, la multi ani sirenei; nu pot sa uit cat de mult ii placea sa stea in valuri  viitoare mea eleva la inot…

Unicorn, bine ai revenit; eu am ratat pozele dar astept sa mai pui. Casa de piatra!

Xio, vacanta placuta!

Ella, ma termini cu gatitul tau. Eu am facut aseara o mancare de cartofi cu carne si am jurat ca nu mai gatesc luna asta. Am tot gatit in ultima vreme si in continuare nu-mi place. Iar Turbo tot nu mananca. Ma bucur ca prietenul vostru e mai bine.

Laura, tare fain ca v-ati intalnit. Tot ma gandesc ca zic ca ajung si eu in zona si a mai trecut un an degeaba. Tare fain este la voi!

Buflea, tare faina ia si ii sta grozav in ea. Turbo m-a intrebat daca se mai vede cu Flavia; hihihi.. la anul i-am promis ca se revad.

Viv, tin pumnii sa treaca repede perioada asta urata iar Silvi sa se puna pe picioare. Nu stiam ca poate sa fie atat de rau cu amigdalele.

Ioana, sa stii ca asa este; persoanele din strainatate se mentin mai bine; poate si ritmul vietii e altfel; ma uitam si la prietena mea din Suedia; la ora 15.30 este acasa, are timp sa se ocupe de fete; face sport; nu intelegea de ce eu ajung dupa ora 19.15 acasa…. Si normal ca pic lata seara. Incerc si eu sa vad partea plina a paharului dar recunosc ca eu vara imi trag sufletul cumva; din toamna intru in carusel si sunt cam terminata fizic si psihic. Iar pensia in Romania este atat de mica incat nu ma mir ca sunt batranii deprimati. Si eu cred ca nefericirea tine de saracie. Eu stiu ca asta e stresul meu cel mai mare. Lipsa banilor ma streseaza cel mai tare.

Si multa sanatate mamei tale!

Aminna, este la mare. Eu sufar tare ca nu am ajuns. Nu-mi luase la revedere de la mare cand am fost in august pentru ca stiam ca mai merg. Doar in ultimul weekend de vacanta as mai putea sa merg, fix inainte de scoala. Daca tine vremea cu mine cred ca merg.

Eu si marea; avem o legatura speciala. As vrea sa ma pensionez undeva departe, intr-un sat de pescari. Vise!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur, iti trimit si tie ceva daca vrei   [:D] eu asa gatesc de multi ani, m-am invatat...cum Marcia e singura acasa la pranz, trebuie sa gatesc ceva pt ea...acum vine la masa luni si marti si prietena ei...daca nu voi avea chef sa gatesc, va manca un sandwich sau ce gaseste in frigider si seara mancare gatita...seara gatesc mai mereu...ca de, al meu nu poate manca acelasi fel 2 zile...iar cand nu am chef de gatit, ii dau branza cu rosii  [pk] azi avem ciorba de perisoare pt noi, fetele au snitzel, al meu maine mananca la job la pranz, asa ca seara el nu mai mananca, deci eu tot cu ciorba cu ceapa verde ma voi delecta  [:D]

Si Marcia vineri mananca la scoala ce gatesc la cursul de bucatareala; asa ca m-am scos..au 3 ore de gatit, la sfarsit, adica pe la ora 11.30 mananca ce-au gatit...

 

Monica, da, ala este, dar socrul face cu totul altceva decat grefierul....il mai intreb pe-al meu o data...ca mi-e c-am incurcat borcanele  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia are anul asta la matematica algebra si geometrie...cartea e aceeasi, au inceput cu geometrie, apoi vor face algebra, asa intercalat...imi prind urechile in geometrie...si nici nu stiu sa explic in germana ft bine...si al meu e tufa, a zis de cand a inceput Marcia scoala ca la germana ajuta cu placere, dar la mate no way...am gasit insa cartea cu explicatii si solutii, pe care am comandat-o azi...are doar 500 pagini  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit sambata scrisoare de la scoala ref.la vaccinul care se face fetelor (intre 11 si 14 ani) impotriva cancerului de col uterin. Eu sunt de acord cu vaccinarea, asa ca am inscris-o pe Marcia. E gratuit, plateste scoala. Il va face dupa vacanta de toamna si il va repeta dupa 6 luni. Pt fetele de peste 15 ani se face de 3 ori. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si afara ploua, ploua....  [pl]  si pe mine ma doare spatele de imi vine sa urluuuuuu!! Nici antiinflamatoarele nu ma mai ajuta! O fi de la vreme, asa rau m-am babit ca m-a luat reumatismul?  [:D]  [:I]

 

Am prins chitzul... abia azi noapte a cazut in capcana, ca ieri dimineata a gasit Nick o capcana declansata, dar nici urma de chitz! Dar i-am venit noi de hac...  [soricel]  Ieri ma gandeam daca nu se prinde nici noaptea trecuta azi ma duc sa iau otrava, dar il voiam prins in capcana sa nu imi moara pe sub vreun dulap sa il gasesc cand aspir!  [fri]

 

Mi-am dat comanda de ate si panza, trebuie sa fac ceva cu manutele mele, deci o sa imi cos ie!  [il]  [biz]  Pana imi ajung materialele m-am apucat de crosetat si butonat, ma gandesc la Craciun! Cam devreme dar la vremea de afara... la asta imi fuge mintea!  [pegeam]

 

 

O saptamana frumoasa!!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...