Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Yagmur, iti trimit si tie ceva daca vrei   [:D] eu asa gatesc de multi ani, m-am invatat...cum Marcia e singura acasa la pranz, trebuie sa gatesc ceva pt ea...acum vine la masa luni si marti si prietena ei...daca nu voi avea chef sa gatesc, va manca un sandwich sau ce gaseste in frigider si seara mancare gatita...seara gatesc mai mereu...ca de, al meu nu poate manca acelasi fel 2 zile...iar cand nu am chef de gatit, ii dau branza cu rosii  [pk] azi avem ciorba de perisoare pt noi, fetele au snitzel, al meu maine mananca la job la pranz, asa ca seara el nu mai mananca, deci eu tot cu ciorba cu ceapa verde ma voi delecta  [:D]

Si Marcia vineri mananca la scoala ce gatesc la cursul de bucatareala; asa ca m-am scos..au 3 ore de gatit, la sfarsit, adica pe la ora 11.30 mananca ce-au gatit...

 

 

buna ce ai scris tu imi aduce amintirea unei vieti ...inapoi

O "viata" in care amicul meu vroia sa i gatesc zilnic...si eu il mai pacaleam....adica azi supa de legume cu zburatoare

a doua zi pasam legumele puneam crutoane verdeata....ce raminea din zburatoare o rumeneam putin...si de....friptura!!

asa ma scoteam caci de nu ...as fi gatit neincetat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Am citit noutatile, am vazut pozele...uite o idee buna, nu mai stergeti pozele, stergeti toata postarea, ca eu (si inca cativa...) o pot vedea, asa mai prind si eu ceva poze din schimbul de noapte [:)]

Stiu ca viteza cu care cresc e mare, dar ma surprinde de fiecare data sa constat asta. Si da, m-au surprins si baietii lui Aqai si fata lui Kari. M-a surprins si fiica-mea, dupa aproape o luna in care n-am vazut-o.

Noi ne revenim cam greu dupa minusculul concediu, acum  parca inteleg cum vine cu prima aia de intoarcere din concediu. Eu chiar am cerut-o ieri la sefi...s-au amuzat si nu mi-au dat nimic.

Asta e...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

 

E soaaaareeee.. si in 4 zile plec la maaaare!  (ma rog, in 4 zile intru in concediu, de plecat plec pe 1 sept.) 

 

Aseara am participat din intamplare la o mare reuniune de familie (familia buflei) mare si vesela(la o terasa, normal) . Buflea nu scrie pt ca e obosita. Practica intens 2 sporturi : walking si crashming (actiunea de a sta cat mai mult , in companie cat mai placuta, in cat mai diverse crashme [:D]). 

 

Maine imi vin si mie copiii acasa (abia astept, mi-e tare dor de ei, desi da! recunosc sincer ca mi-a prins tare bine perioada asta de odihna si haladuiala- seara si in weekenduri, ca la servici am tot fost -  fara grija lor. Nici mancare nu am facut cat au fost plecati) . 

 

 

Am prins si eu pozele cu nazdravanii lui Aqai [pk]  (zic si eu ca s-au lungit vara asta) si domnisoara Luiza superba  [il] . 

Foarte interesant ce spuneti voi despre locurile de munca din Canada (pe aici printre cunostintele mele inca circula teoria conform careia in Canada sunt caini cu covrgi in coada, curge lapte si miere si totul e roz , viata usoara, banii curg garla ... ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmaw  [:D]

 

Ce bine e sa dormi putin mai mult dimineata...cu toate astea, la 6.30 eram deja treaza...dar nu m-am dat jos din pat pana la 7...

E soare cu dinti (12°), insa se va incalzi...si revine si vara de maine  [pk]

 

Ai mei au comandat ieri rulourile pt casa, vor fi electrice; terasa din fata e gata saptamana asta (au inceput sa puna gresia, sapt.trecuta a plouat, asa ca nu au putut lucra); saptamana viitoare va fi gata si terasa din spate, apoi urmeaza nivelarea terenului in fata (cica se gaseste greu pamant; le mai tb 2 basculante [batcap]) si gardul cu poarta...si gata pe anul asta...vor pune si gazon, dar gradina o vor aranja la primavara...plantat ceva pomi, flori, amenajat...

Si tb sa vina sa dea drumul la gaze; ai mei merg o data pe saptamana la bloc sa gateasca...nu pot face ciorba la cuptorul electric; si ei nu pot sta fara ciorba...dar folosesc masina de spalat vase  [:)]

 

Stie cineva vreo firma care se ocupa de amenajat gradini ? 

 

O zi cu soare sa aveti ! si spor la munca, daca nu-l aveti  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ca tot ma tineam sa te intreb: s-a rezolvat cu ASLO al copiilor? A mers tratamentul?

Pediatra m-a sfatuit sa mai astept macar o luna pana le refac analizele, dupa terminarea tratamentului. Inca nu am ajuns sa le fac. Stiu ca trebuia, dar a venit vacanta lor, au mai fost plecati, nu ne-am dus ... sper sa reusim dupa ce venim de la mare. Ei nu au mai avut nici o problema cu gatul , nu s-au mai plans de nimic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...