Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

Am adus copila acasa.

Analizele de azi dimineata sunt bune. N foarte bune, dar merge. Mai are CRP si VSH crescut, dar leucocitele ok. Care se pricepe CRP a fost 7, azi era 0,46.

 

Diagnosticul a fost ala la care nu  vroiam sa ma gandesc si bagase trepidatii in mine: sepsis cu punct de plecare faringo-amigdalian, amigdalita pultacee eritematoasa, limfadenita, bla, bla, bla...

 

Daca va mai spun si cum a facut in spital tahicardie si a inceput forfoteala si au venit in 10 minute cu EKG-ul si CCS mai avea putin si lesina pe holuri aveti un tablou complet asupra starii mele mentale.

 

[grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

Am citit noutatile, am vazut pozele...uite o idee buna, nu mai stergeti pozele, stergeti toata postarea, ca eu (si inca cativa...) o pot vedea, asa mai prind si eu ceva poze din schimbul de noapte [:)]

Stiu ca viteza cu care cresc e mare, dar ma surprinde de fiecare data sa constat asta. Si da, m-au surprins si baietii lui Aqai si fata lui Kari. M-a surprins si fiica-mea, dupa aproape o luna in care n-am vazut-o.

 

 

 

daaaa, asa fac, se lungesc brusc:)

 

aveam eu asa un sentiment ca o sa spui tu ceva de cine/ cum le mai poate vedea :) caci stiu ca se mai vad inca de moderatori, insa aseara eram pe ipad si e criminal sa le sterg una cate una de pe ipad, nu stiu daca doar la mine merge atta de rau forumul versiune full pe ipad

 

asa ca ma gandeam sa te rog: ai tu oarecum timp, dispozitie, tragere de inima sa le stergi precum se cuvine in locul meu? sau daca le poti face cele 2 postari cu pozele doar sa re-apara, le sterg eu ca acu' sunt la laptop.

 

multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

 

E soaaaareeee.. si in 4 zile plec la maaaare!  (ma rog, in 4 zile intru in concediu, de plecat plec pe 1 sept.) 

 

Aseara am participat din intamplare la o mare reuniune de familie (familia buflei) mare si vesela(la o terasa, normal) . Buflea nu scrie pt ca e obosita. Practica intens 2 sporturi : walking si crashming (actiunea de a sta cat mai mult , in companie cat mai placuta, in cat mai diverse crashme [:D]). 

 

Maine imi vin si mie copiii acasa (abia astept, mi-e tare dor de ei, desi da! recunosc sincer ca mi-a prins tare bine perioada asta de odihna si haladuiala- seara si in weekenduri, ca la servici am tot fost -  fara grija lor. Nici mancare nu am facut cat au fost plecati) . 

 

 

Am prins si eu pozele cu nazdravanii lui Aqai [pk]  (zic si eu ca s-au lungit vara asta) si domnisoara Luiza superba  [il] . 

Foarte interesant ce spuneti voi despre locurile de munca din Canada (pe aici printre cunostintele mele inca circula teoria conform careia in Canada sunt caini cu covrgi in coada, curge lapte si miere si totul e roz , viata usoara, banii curg garla ... ) 

 

 

sa va fie de bine concediul!!!

 

daaaaa, banii curg garla exact ca garla vin si trec: DDDDD si viatza e atata de usoara, de numa :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am adus copila acasa.

Analizele de azi dimineata sunt bune. N foarte bune, dar merge. Mai are CRP si VSH crescut, dar leucocitele ok. Care se pricepe CRP a fost 7, azi era 0,46.

 

Diagnosticul a fost ala la care nu  vroiam sa ma gandesc si bagase trepidatii in mine: sepsis cu punct de plecare faringo-amigdalian, amigdalita pultacee eritematoasa, limfadenita, bla, bla, bla...

 

Daca va mai spun si cum a facut in spital tahicardie si a inceput forfoteala si au venit in 10 minute cu EKG-ul si CCS mai avea putin si lesina pe holuri aveti un tablou complet asupra starii mele mentale.

 

 

stiu ca ma repet cu urarile de sanatate, dar sincer altceva nu stiu sa spun

 

numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In privinta plecarii in Ca, sunt multe de spus. Eu nu incurajez pe nimeni sa vina fara studii superioare echivalabile SAU calificari (skills, meserii care se pot practica legal si aici, ai citit si partea asta, Aqai, da? :)) De la an la an e din ce in ce mai greu pe piata muncii, e cert mai greu decat cand am venit eu acum 10 ani si am obtinut in mai putin de o luna job ca secretara (lejer, dar si prost platit). Dar, cu o meserie ceruta aici, sau cu dorinta si posibilitatea de a face studii, e ok. In cazul de fata, as simti ca mama cam ce simte prietena ta, multa grija, incertitudine... Job la Burger King e echivalentul unui mini job de vara pt elevi/studenti ce vor bani de buzunar sau pensionari ce vor sa-si mai rotunjeasca veniturile. Sa traiesti si sa te intretii singur din asta...mai greu. Probabil ca tanarul, de ale carui calitati si ambitie nu ma indoiesc, vrea sa traiasca experienta asta a independentei departe de casa. Ii doresc mult noroc, si previziunea mea este ca se va intoarce la un mom dat acasa, sa isi puna bazele unei cariere adevarate. Cu studii superioare sau fara, nu conteaza, facultate sau meserie, dar sa aiba o baza.

 

 

seara buna

 

 

-baiatul de care am povestit e nepotul meu

-locuieste in Cluj si acolo s-a angajat la Burger-King doar ca s-o enerveze si mai tare pe sora'mea 

-vrea sa plece in canada, acolo are rude.... 

-nu stiu ce vrea sa faca in canada, ideea era ca sora mea e suparata-socata ca feciorul ei in loc sa se inscrie la facultate, are ganduri de duca.... 

-mie personal imi place ideea, imi plac tinerii indrazneti care vor sa-si construiasca viata unde vor ei si cum vor ei

-sunt convinsa ca daca munceste si e ambitios, va reusi oriunde se va duce

 

 

 

mai am de citit ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, sanatate Silviei. si eu ma repet, dar altceva ora asta nu stiu sa spun.  [il]

 

 

cine vine la legoland?  [:)]

 

 

multumesc de aprecieri ptr luiza.  [flo2]  barbatul ala era dublura lui James Bond, au filmat un videoclip. 

 

 

io am capul patrat. sunt obosita. am fost la unghii astazi, le-am facut cu mov. iara am auzit un debit verbal chinezesc.... 

vin acasa si bucataria arata ca dupa un razboi mondial.  [fal]  m-am enervat pe barbat si pe victor. pe victor degeaba, ca el a sters-o de acasa in  mod nemtesc.  [fri]  cand eu imi varsam nervii, ce facea barbatul?? radea.  [bib]  apoi s-a apucat de strans si imi facea complimente. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...