Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini din toate tarile, intalniti-va!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello, ghetar! Remember me?  [:)]

 

Ca de mult nu m-ati mai vazut la scris! Am vazut ca intre timp a nascut Ioana, felicitari si mult success in viata Saltaricei!!, au emigrat Mickkyy si Aschiuta – succes mult in noul inceput!! Sper sa ne mai dati vesti, care mai de care mai exotice.

 

Am vazut poze de la intrunirea randunicilor care se cred pinguini, si mi-au placut atat de mult! V-am admirat pe fiecare in parte si pe toate la un loc  [il]

 

La noi vara a trecut repede, am avut oaspeti fete dragi de prin mai multe colturi ale lumii, am facut (iar) inconjurul insulei, am aflat lucruri noi odata cu ele, si am si revazut lucruri vechi…

 O sa pun niste poze pentru motivarea absentelor, dar nu prea multe sa nu fiu exmatriculata de-a binelea.

 

In rest, toate bune, asteptam inceputul scolii, primul an pentru Felixos si clasa a 4-a pentru Flavia, saptamana viitoare.

 

I shall be back! [vampirel]  

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am gasit 3 poze, cele mai dragi.

 

Astea au fost locurile cele mai frumoase in care am mers, si nu mai fusesem, ambele in nordul tarii, in Donegal. 

 

post-100501-0-80138400-1440603834_thumb.jpg

Asta este Slieve League, un lant muntos de 3 ori mai mare decat Cliffs of Moher, dar de 3 ori mai putin cunoscut. Nu stiu de ce, ca privelistea e spectaculoasa, si sunt trasee pentru drumeti de tot felul - mai putin curajosi, care urca pana in primul varf, pe drum asfaltat, si mult mai curajosi decat normal, care merg pe creasta, pe drumuri stramte fara asigurari. Va las sa ghiciti care am fost noi  [:)]

 

post-100501-0-09171900-1440604324_thumb.jpg

post-100501-0-11776500-1440604361_thumb.jpg

Aici am descoperit, susotit de proprietarul pensiunii, o plaja secreta, la care ajungeai coborand vreo 200 de trepte. Greul era la urcat inapoi, bineinteles, am crezut ca ne dam duhul, mai ales ca se lasase deja seara bine de tot, si abia mai speram sa vedem licarul de lumina de la pensiune...

 

Si ultima poza, cea cu noi 3 prietenele, dupa 10 ani (edit: 15! am pierdut notiunea timpului), tot langa o stanca, aceeasi formatie, doar ca niscaiva kile in plus (vorbesc numai de mine, bineinteles). Prima poza o mai pusesem pe ghetar, era facuta in 2000, intr-o excursie la Sighisoara, cea de-a doua in Slieve League, cu gandul sa repunem in scena prima poza.

Suntem prietene de 20 de ani, si mai bine...

 

 

Gata, ma retrag, mai rarut ca-i mai dragut, dar voi reveni cu siguranta!  [flo2]

Numai bine tuturor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...