Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

Voi folositi peanut butter? A cumparat azi in premiera mondpiala si nu imi place, nu stiu ce sa fac cu el. Poate imi dati ceva idei. Astia aici consuma in draci pe piine cu gem deasupra. Se poate folosi la gatit?

 

Mie-mi place, il mananc direct din borcan.

Poti face smoothie de proteine cu el. Un scoop de praf de proteine, o lingura doua de peanut butter, fructe inghetate, lapte, cuburi de gheata, blender. Eu sar peste lapte si cuburi de gheata, pun doar niste apa.

A whole meal in itself.

O combinatie care imi place, praf de proteine de ciocolata sau vanilie, cu peanut butter si banana de la congelator.

Altul, un snack peanut butter cu mar.

Astea mie imi tin de foame foarte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca nu este dulce, cred ca merge in retetele thai sau chinese care cer peanuts. Sau cum zice Oana. Mie nu mi-a placut sub nicio forma (am luat si dulce, si nedulce si pasta fina si pasta mai putin fina), si nici lui fi-miu care avea 8 ani cand am venit aici (cred ca este an acquired taste care n-a mers la noi). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vineri vroiam sa fac ficateii cu sos de mustar dar nu am gasit ficatei (numai pipote si inimi de pui) asa ca am facut hamburgeri (din care mai avem...). ieri am facut niste fasole cu bob mare, model grecesc. astazi gateste jumatatea mea chestia asta: https://en.wikipedia.org/wiki/Shakshouka 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu -ca de fiecare data cind am musafiri,ma aglimerez cu mincarea in frigider,cumpar de parca vine sfirsitul lumii.

 

Ca atare mai am crane de gratar(marinata)si nefacita,am doua fileuri d eporc ca aveam de gind sa fac cu ciuperci,piept d epasare proaspat si carne facuta la gratar!

 

Sunt belea pur si simplu...cred ca intr-o viata anterioara am trait o foame cumplita!!!! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana "crane nefacita"??? [:-)))] Sa stii ca asa fac si eu, cumpar de zici ca hranesc tot cartierul! Azi am facut ardei umpluti si clatite. Sper sa ma tina ardeii pina la pagina 19! [:)] Defapt nu, miine tre sa fac peste cu cartofi pt plod si o supa de mazare. Dar pt noi felul 2 ardei!

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] nu mai vedeam bine tastele dupa atitia km.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...