Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da...de ce nu e ok?

 

Eu gasesc macrou doar in Kaufland insa am la vreo 30 km d emine si sincer doar pentru macrou ...nu ma deplasez,desi as vrea cu mamaliga prajita si poate cu un mujdei de usturoi. [pk]

 

Miine am sa iau ceva carne sa fac o ciorba,ori carne tocata,ori de vita,ori poate ceva curcan daca gasesc...sa vad.Marti am sa fac niste snitele de proc cu ceva pastai inabusite cu usturoi...miercuri ceva de prin frigider ,joi...sa vad [:-)))] [:-)))] [:-)))] iar vineri o sa fac si eu peste.

 

Simbata suntem invitati la o petrecere d ecasa noua,iar duminica cred ca mergem iar in drumetie ca iar va fi vreme super si profitam.Ramine s avad ce vom minca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, ceva in genul celei pusa de lili.Strat de mamaliga, apoi costita calita un pic, apoi branza rasa deasupra, ou facut ochi, iarasi mamaliga si branza rasa deasupra si data la cuptor cat sa se rumeneasca si sa se lege toate, cam 10 min.

 

Azi supa de rosii cu galuste, mancare de cartofi cu carne de porc si budinca de macaroane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, azi fac retata!  Multu! [pup] Doamne, imi ploua in gura!!!!

 

Michelle, eu fac sos cu mustar si smintina, dar in mod sigur a scris altcineva initial. Parca Coca? Oricum e bun tare, mai ales cind fac stake sau rinichi. Uneori pun mustar whole grain ca are o textura faina.

 

Voi faceti rinichi? Eu din greseala am ajuns sa fac. Am cumparat rinichi crezind sa e ficat de porc. Nu mi-a venit sa cred cind l-am desfacut. E greu pina il cureti de partea aia albicioasa dinauntru, dar apoi e tare gustos. Ii fac sos de ala de mustar si smintina si il maninc cu cus cus sau orez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...