Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu astazi fac organe de berbecut( rinichi,ficat,inima) cu ciuperci si multa ceapa.

si o salata de beouf( nu stiu cum se scrie corect ....dar intelegeti voi)

noi nu suntem ciorbari ....asa ca o data pe saptamana e deja suficient . Eu in schimb as manca o ciorba de loboda  [pofticios] .

o saptamana cat mai usoara sa aveti. [:X]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia,mie imi plac rinichii,de fapt asa cum spune Tiny o amestecatura de organe inabusite ,cu putin usturoi! [pofticios]  Si mamaliga !!!! [pofticios]

 

Nu au avut miros rinichii?Ca mie de asta imi place s amaninc...facuti de altii! [flirty] Doar ca nu prea are cine gati pentru mine!!! [sad]

 

Eu astazi o sa fac ceva shrimpsi cu spagheti si cind se duce sa-l ia barbatu'meu pe fii mio,il trimit s aia ceva carne pentru ciorba.Eu am sa tai zarzavatul ,pregatesc tot,cind vine el-in functie de carne ia ,bag la oala sub presiune si intr-o juma' de ora...e gata ciorba! [roscatavant]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu prima oara curat foarte bine rinichii ,dupa aceea ii spal cu apa rece,ii las cam o ora in apa rece cu 2-3 linguri de otet apoi ii clatesc cu apa rece ,ii condimentez ( piper,putina sare,usturoi,putin cimbru,putin anason macinat,putin ulei de masline si zeama de la o lamaie) si ii gatesc a doua zi sau ii pun in congelator pentru 2-3 zile. In felul asta sunt sigura ca nu au gust sau miros urat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...