Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata

Maine fac si eu supa de linte si bame cu carne si garnitura de orez.

Hmmm si parca ma tenteaza si pe mine o prajitura cu mere. Sa vedem daca reusesc.

astazi nu am nicio idee. Se pare ca facem curat in frigider. Mai am varza de ieri si cativa carnaciori si mai pun  de o mamaliga  [soricel]

Sa aveti o zi linistita [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))] sau poate nu ar trebui sa rid?

poi ... de ce sa nu razi ?

sa stii ca incerc s-o conving sa mai manance si ea o leguma, o fructutza, un orez .. noooo... carnivora 500%. Alege fiecare bucatica de carne si lasa si boaba de orez in vas asa o limba selectiva are.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dimineata Maine fac si eu supa de linte si bame cu carne si garnitura de orez. Hmmm si parca ma tenteaza si pe mine o prajitura cu mere. Sa vedem daca reusesc. astazi nu am nicio idee. Se pare ca facem curat in frigider. Mai am varza de ieri si cativa carnaciori si mai pun de o mamaliga [soricel] Sa aveti o zi linistita [flo2]

Iar te stresez. .. [flo2]

De unde iei  bamele  si cum le gatesti. 

Ma intereseaza  varianta  proaspata. ...nu conservate. Daca nu e buna  si cea de conserve.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reteta!!!!!!

Crestezi pielea pieptului de rata si pui sare si piper post-16401-0-58745700-1444297605_thumb.jpg

 

Pui miere in tigaia fierbinte si cind bulbuceste pui pieptul cu pielea in jospost-16401-0-30899200-1444297683_thumb.jpg

 

Cind mierea incepe sa se maroneasca, intorci pieptul cu pielea in suspost-16401-0-59889700-1444297752_thumb.jpg

si il pui la cuptor asa in tigaie cum e pentru 10 minute la 200 de grade. Daca pieptul e mai baban, cum a fost al meu, lasa-l 15-20 minute. Precizez ca eu nu maninc pielea. Se serveste cu piure.post-16401-0-36516100-1444297876_thumb.jpg

 

Scuzati pozele si estetica ca nu-s fantastice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi amintesc ca eram copil si a gatit mama bame...o singura data ,prima si ultima!!!! [help]

 

E drept ca de atunci gudturile mele s-au mai schimbat,insa tot nu imi doresc sa incerc!

 

Astazi cred ca ceva pizza cumparata,miine ...habar n-am,am trec sa vad poate gasesc o bucata de ceafa sa fac o friptura de aia de sta cu orele in cuptor,sau poate iau ceva gulas d evita sa fac un gulas.Ambele variante vor fi pentru doua zile...dumenica drumetim,deci ceva facut de fii mio.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...Letitia,suna tare bine!!!!!

 

Pieptul il tai felii cind il bagi la cuptor,sau tot bucata intreaga?

Mierea e indiferent de sort ,miere de albine lichida?

Nu, nu-l tai felii. Bagi bucata intreaga. Dupa ce s-a facut, il lasi sa se odihneasca (cum spun astia aici [:)] ) vreo 3-5 minute si apoi il tai felii. E foarte bun sosul ala de miere, chiar daca pare ciudat pentru unii. Miere de care vrei, de care iti place.

 

Si eu ma gindeam ca o data cu virsta mi s-au schimbat gusturile foarte mult, am mai mult curaj sa incerc si sa experimentez. Daca iti vine sa crezi, numai de un an maninc rata si miel. Inainte refuzam din start, fara macar sa gust. [batcap]  Fiu-meu e exact ca mine in tinerete. Recalcitrant la orice mincare noua. E dezastru, dar nu pot sa-l critic, ca eu am fost si mai rea! [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...