Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hmmmm o idee cu parmigiana. ... [flo2]

Merci  Tiny. ...deci lamaia  e secretul. 

Cu placere. Da,lamaia e secretul ...daca nu pui lamaie ies baloase ... Si eu mi-am luat-o de cateva ori pana am aflat secretul. La bamele uscate( cand nu am proaspete fac uscate) le pun la inmuiat de seara in apa rece cu 2-3 linguri de otet. A doua zi clatite bine in apa rece dar tot pun lamaie cand le gatesc. Si asa ies super. Si nu trebuie lasate sa fiarba prea mult ...asa lasata " al dente" 

Am reusit sa fac prajitura cu mere [soricel] ...deci maine avem desert [pk]  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pt wok , cum fac eu . Pun ulei in wokul incins bine bine si apoi legumele . Cate putin si le amestec mereu . Deci le fac stir fry , nu le las acolo sa se prajeasca ca intr o tigaie obisnuita. Eu pun ulei de rapita sau susan . Azi am facut cartofi natur cu carnati la cuptor, ieri am facut ciorba de linte.

 

Da, da ...asa am facut si eu ...si in timp ce le amestecam, sarea prin toata bucataria.

Am si o explicatie stiintifica :)) ...uleiul incins in contact cu zeama de carne, sfaraie si sare din tigaie.

 

Michellino, mie la șnițele nu imi sare nici un strop ...ma gandesc ca pun mai mult ulei si de aia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...