Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ciorba de pui de la soacra de la tara. (Din care mananca doar sotul:)))

Varza a la Cluj cu mamaliga.

Clatite cu inghetata .ca tot sunt 10 grade afara.:))

 

A zis soacra mea ca sepia o taie de Craciun ca o mai tine sa se ingrase.:))Si atunci face si ciorizo.:)):))

Cuscus fac eu sa nu las pe ea toata munca.:))

Letitia... [flo2]

[:-)))] Sepia e the new porc pe aici, asa ca de vii la mine, brace yourself! Tai cea mai dolofana sepie, cobor cioritzo jos din pod si dau cep la visichi in cinstea ta! [:-)))]

 

Azi avem balena pane, cu iarba de mare si escamole. [:-)))] Top that!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batcap]  [batcap]  [fal]  [fal]  [alcool]  [alcool]

 

[:-)))] Sepia e the new porc pe aici, asa ca de vii la mine, brace yourself! Tai cea mai dolofana sepie, cobor cioritzo jos din pod si dau cep la visichi in cinstea ta! [:-)))]

 

Azi avem balena pane, cu iarba de mare si escamole. [:-)))] Top that!

 

Nu am inteles nimic .... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [alcool]  [alcool]  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batcap]  [batcap]  [fal]  [fal]  [alcool]  [alcool]

 

 

Nu am inteles nimic .... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [alcool]  [alcool]  [alcool]

 Ce nu ai inteles?:))

 

Planuim sa o invadez,asa ca in momentul in care ma hotarasc trebuie sa o anunt din timp. Si sa ma tin bine ca vrea sa taie sepia  mai dodoloață:))( care este porcul lor acum ca de...e engleji:))))),sa coboare cârnații  din pod si sa desfaca butoiul cu uischi(adicatelea o țuică  englezească ):)).

 

Meniul de azi...e numai bun.Iarba aia de mare e extraordinara in salteaua de pat,ouale de furnici (adica escamolele) sa fie la ea acolo si balenă pane nu-mi permite  dieta.:))

 

Du iu anderstand nau?:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si  revin la subiect.

 

Astazi am facut pulpa  de porc la cuptor cu sos de vin alb si portocală  si garnitura de orez si legume.

Desert clatite cu înghețată. :))A luat barbatu' de la Lidle patru caserole de inghetata si ii dau sa manance zilnic pana se satura.:)):)) 

Si clătitele  tot el le face,ca el a luat si inghetata si nu vreau sa ma bag in desertul lui .:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piure de potimaron (o varietate de dovleac), stiuca fiarta in court buillon si sos cu tarhon.

desetul : crema de zahar ars.

 

Seara asta copii vor face tartine cu icre si cu zacusca, cea mica face sushi.

desert : capsune cu zahar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt acasa in dimineata asta,am pus niste vinete la copt...deci sigur o s afac vinete cu maioneza si usturoi.

 

Trebuie sa ma gidnesc insa ce urmeaza,ca am o saptamina destul de aglomerata.Idei...ioc!Adica am eu ceva idei nu asta  eproblema,problema e ca ideile ce le am eu ...nu le" maninca" tot familionul!!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...