Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu tot cu apa fierbinte fac couscousul. Am mai adaugat ceapa verde si spanac taiat marunt, sare piper. Nu ma omor, daca nu pui un sos peste el, are gust de carton. Bine, nu am mincat niciodata carton, dar presupun ca asta-i gustul. [:-)))]

Eu il fac cu supa d epui,il frec cu ulei de masline intii si apoi adaug supa d epui,cum scrie pe pachet,dar in general cama sa,o cana de cous-cous si 3 de lichid.

 

Petru mine cel mai bun cous-cous este cu caren tocata si multe legume(ceapa,ardei rosu,dovlecei si ciuperci).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino, cum faci noodles aia chinezesti ?

 

Tot Michellina, ce afumatura pui in fasolea boabe ? Bacon din ala felii ?

 

Elydo, friptura aia de porc la tava cum o faci ? Eu peste friptura de porc pun bere, o sticla intreaga si nimic altceva ...apoi la cuptor vreo 2 ore ...iese foarte buna.

 

M-ati zapacit cu ardeii copți ...ma pun si eu pe copt in weekend.

 

Eu am pentru saptamana asta, ciorba de vacutza si salata de beuf ...salata e pe terminate, acum trebuie sa le impun ciorba. 

 

O bucata de pulpa ,un pahar de vin alb, o jumatate de pahar de apa,o linguriță...doua  de zahar brun,coaja de la o portocala si felii de portocala . 

Condimentez pulpa inainte cu 2...3 ore si o las la frigider,apoi o prajesc putin cat sa capete crusta ,pun ce am scris mai sus acopar vasul si dau la cuptor.O las 1...2 ore,o intorc din cand in cand apoi iau capacul si las sa se rumeneasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din categoria: dezastre in bucatarie, nu faceti ca ea: pieptul elydei cu smitina si cascaval! Of, cred ca am pus prea putina smintina si am lasat la foc prea tare. Dar chiar si asa a fost bun si usor de facut.  Va pun o poza cu nereusita, care a fost totusi devorata in citeva minute. Promit sa ma redeem myself curind!

post-16401-0-77384500-1444910394_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din categoria: dezastre in bucatarie, nu faceti ca ea: pieptul elydei cu smitina si cascaval! Of, cred ca am pus prea putina smintina si am lasat la foc prea tare. Dar chiar si asa a fost bun si usor de facut.  Va pun o poza cu nereusita, care a fost totusi devorata in citeva minute. Promit sa ma redeem myself curind!

 

Draga mea,m-am autoverificat si pieptul Elydei este la locul lui. Adica la Elyda. :)):))Nu l-a devorat nimeni.:)):))

Auzi...pieptul Elydei cu smantana si cascaval.:)):))

Si "nu faceti ca ea"...specifica draga...nu faceti ca ea ,ca Letitia.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,m-am autoverificat si pieptul Elydei este la locul lui. Adica la Elyda. :)):))Nu l-a devorat nimeni.:)):))

Auzi...pieptul Elydei cu smantana si cascaval.:)):))

Si "nu faceti ca ea"...specifica draga...nu faceti ca ea ,ca Letitia.:)):))

[:-)))]  [:-)))] Hai ca ti-am forfecat pieptul, pulpitele... What's next?

 

 

 

Specific: nu faceti ca ea, ca Letitia! sorry de confufuziune si inducere in eroare! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri ca tot am lucrat doar jumatate de zi ... am fost harnica in bucatarie. Bine si prin boxa pe unde am tot aruncat cutii pastrate pentru eventuale miscari pline de voluntariat ca nu mai aveam unde tine apa minerala ...

Si am facut prajitura cu visine din dulceata, o iesit ea faina, dar pentru ca folosesc faina de secara toate prajiturile imi ies dense nu super pufoase. Bine ... nu i-am auzit sa se planga, erau cu gurile prea pline.

Am facut si o tarta cu somon, fasole verde si branza de capra si marar care s-o gatat toata tot ieri.

Pentru azi si maine am pregatit o musaca de cartofi cu ton ... ca mi-e foame doar cand ma gandesc :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...