Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mneatza si de la mine.

Ieri am facut penne cu sos de rosii si oregano. Si budinca in 3 culori (ati gustat budinca premium caramel de la Dr.Oetker ? E buna rrrau)

Azi: am facut deja amestecul pentru biscuitii cu miere si scortisoara pe care le va decupa miss.

Si am pe foc o minitocanita din piept de pui la care adaug smantana - si care se va manca cu galusti de faina.

Pentru fie mea si catelusa am un pui grill [:D]  si fac un pireu, plus salata de sfecla.

Pentru marti am comanda la penne carbonara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi gatesc ciorba a la grec cu perisoare, acrita cu lamiae si adaugat tarhon si smantana la sfarsit. Este in premiera, deoarece ciorba ala grec se face cu pui, insa cercetam ieri retete online pentru inspiratie si a aparut perisoare a la grec :)

Noua ne place tot ce-I cu tarhon, in special ciorba de fasole (o nebunatae rara) !!

 

Si mai fac la crock pot o mancare asiatica pe baza de pui, ardei gras, ceapa, rosii, curry si inca vreo 2 ingrediente asiatice (ca un gem - pasta), se pun toate acolo si peste vreo 5 ore sunt gata si se servesc cu jasmine rice. Iese foarte gustoasa si prezentabila aceasta mancarica si nici nu muncesti aproape deloc. Doar tai legumele si puiul si le arunci pe toate in oala.

Desertul il sarim sau poate fac niste muffins (de la cutie ca nu mai am timp)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Serialbastre si Mik [pup] ,va multumesc pentru urari,a fost bine si frumos,ca orice intilnire in familie,mai ales ca am avut si copii cu noi(eu adica,ca fii mio nu prea mai merge cu noi dara cum a mers).

 

Am venit cu cu mincare la pachet,ca doar suntem surori,si ea ca si mine,pregateste pentru zece persoane !!!! [:-)))] [:-)))]

 

PS Am mincat ciorba de burta!!!Buna,buna ,buna!!! [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gatit in we ca bucatareasa, ca am avut musafiri. Tot ce am gatit s-a dus, ma bucur ca le-a placut. Deci .. pe la 9 seara duminica cine gatea ? IO ... cu domnul din dotare, s-a oferit voluntar la ajutat, eu nu cred c-o sa mai faca asa ceva, ca a tocat la creveti la cutit ... de i-a sunat apa-n cap. Eu am facut un bors bun de cartofi si dovlecei. Acru ca mine, ca ma enervara rau cand l-am umplus si a iesit ... acru de pica. Si toast de champignons, ca e perioada ciupercilor in piata si am luat neste nebunii de ciupe ... tre sa fie fain. Si un ostropel de rata si curcan, ca avem musafiri in seara asta si sunt carnivori.

Maine fac micii de creveti ca tot a taiat voluntarul inclusiv unghiile de la degete.

Probabil ca spre finalul saptmanii voi ceda rugamintilor plodului si voi gati o lasagna de somon, dar pana atunci va trebui sa gasesc si alte solutii. Ma inspir de la voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am facut si eu asa un plan cit de cit ,pina vineri inclusiv,ramine sa hotarasc pentru we ce si sum.

 

Deci astazi fac tortilla-wrap,cu carne tocata si piept de pui,pentru miine am s afac ciroba d epasare cu taitei de casa si probabil un pic de ostropel,dar nu sunt chiar sigura,ciorba o sa fie pentru doua zile,miercuri am sa  fac pentru joi si vineri(ca astea doua zile voi fi foarte ocupata si nu calc prin bucatarie),varza cu carne d eporc,cu mamaliguta si ardei la otet!

 

Fii mio,care sigur va strimba din nas la meniu,are altele prin congelator,se orienteaza el daca nu vrea meniul maica sii,ca e baiat desucurcaret. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...