Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

   Maine mamaliga cu branza si costita la cuptor,humus si o ciorba de fasole verde.Poate pastrez apa de la naut pt bezelele fara ou,arata interesant Daisy.In cantitate mai mare ca am de lucru in restul saptamanii daca ne lasa ploaia in pace.

   Un sfat as vrea si nu stiu unde sa-l incadrez,aici mi se pare mai potrivit.Vreau o tigaie pt grill antiaderenta cu sau fara capac,o firma sau model mai ok stiti?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

   Un sfat as vrea si nu stiu unde sa-l incadrez,aici mi se pare mai potrivit.Vreau o tigaie pt grill antiaderenta cu sau fara capac,o firma sau model mai ok stiti?!

Deea ,m-am tinut de ieri sa raspund...eu am o tigaie din Lidl si sunt foarte multumita de ea.

 

Eu am  placa cu inductie magnetica la aragaz,motiv pentru care am nevoie de oale speciale,care sa mearga la acest tip de placa...oalelel/tigaile sunt mai scumpe decit normal.

 

Pe cea veche am aruncat-o,in timp toate astea antiaderente ,incep sa-si piarda proprietatea asta...asa ca am cumparat prima tigaie ce mi-a cazut in mina si a fost cea din Lidl.E foarte buna,sunt multumita de ea...o recomand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Maine mamaliga cu branza si costita la cuptor,humus si o ciorba de fasole verde.Poate pastrez apa de la naut pt bezelele fara ou,arata interesant Daisy.In cantitate mai mare ca am de lucru in restul saptamanii daca ne lasa ploaia in pace. Un sfat as vrea si nu stiu unde sa-l incadrez,aici mi se pare mai potrivit.Vreau o tigaie pt grill antiaderenta cu sau fara capac,o firma sau model mai ok stiti?!

Sa stii ca si eu am luat  placa din aceea  de grill  de la un magazin din asta pt ustensile  de bucatarie. Nu m.a costat  o avere  ,nu e de nici o firma. ...dar ma ajuta enorm. 

Iese  un pic de fum. ..dar eu am un fix. 

Bucataria  trebuie sa aiba usa si in exterior. . [pk] ...sau o fereastra. 

Fiumiu e inebunit  de carnea  facuta pe placa  asta. ..condimentata  bine. 

 

Plouaaaa. ...si è rece. 

O ciorba de vacuta  ....si iepure  la cuptor pe azi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Multam fetelor!Deci cu proxima ocazie in care ajung la civilizatie voi achizitiona tigaia.Stiu ca stratul ala se duce,am o tigaie-cratita la care a inceput sa se duca din el,dar nah saraca si-a facut treaba...dar nici sa fac de 2 ori gratare si sa o arunc la gunoi.Se pare ca voi sari peste bezelele din aquafaba(zeama de naut) ca socrela mi-a aruncato [batcap]  [batcap]  [batcap] ...pierderea ei,ca eu oricum nu pap dulciuri [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...