Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

LMA Letitia!

 

De zilele trecute de la mine, ghebe fierte cu usturoi in primul rand, ciorba de porc, pui la ceaun cu usturoi si mujdei, piure si ostropel de pui, aseara am facut varza calita cu costita afumata si cartofi frantuzesti(care deja s-au terminat [:(!] ) si azi vreau sa fac fasole batuta.

 

Nu stiu ce cimbru folosesc, ala din gradina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ala e cimbru de gradina.Cimbrul din comert are frunzele mai late,dar am vazut ca sunt si ramurele(de gradina) la sectiunea fructe si legume.Probabil difera gustul pt ca trimitem des pachete in UE cu cimbru de casa,cel putin asa am auzit.Inca nu am hotarat vreun meniu...am o saptamana de plimbareala asa ca vom papa poate si prin alte parti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...difera gustul,de fapt si forma ,insa vad ca si voi folositi "cimbru"si nu cimbru salbatec,sau cimbru de casa,ma rog chiar daca e diferit tot cimbru ii spuneti.

(eu chiar am crezut ca unele dintre voi folositi cimbru slabatec la...,cimbru de casa la...,thymian la... [:-)))] [:-)))] [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am facut mamaliga cu brinza si smintina pentru mine,brabatii au mincat bob cu sunculita.

 

Pentru miine-sa stau in zona bobului [:-)))] [:-)))] ,am s afac ciorba d efasole si fasole batuta.Pentru miercuri am luat niste pliclete de Maggi cu carne tocata si rosii cherry(in plciurile lea sunt doar condimente)pe care vom hotari daca le facem cu paste sau orez.

 

edit Si eu folosesc cimbru ca cel din poza pusa de Daniela,mi-a adus tata cind  fost in iarna si mai am si acum.Este foarte aromat,comparativ cu pliculetele de Cimbru(asa scrie pe ele)aduse tot din tara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...