Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

Dana, pepeni murati nu am ca nu ne plac, dar conopida, gogosari, varza rosie, la dispozitie! [:)]

 

[pofticios] [pofticios] [pofticios] sa stii ca mie-mi plac toate alea insirate de tine,de fapt sunt innebunita dupa acrituri,in saramura sua otet!!!!!Asa ca nu spune de doua ori!!!! [flirty] 

 

Astazi am s afac cartofi cu sunculita(cred ca sunt ceea ce voi numiti cartofi taranesti,cartofii taiati felii si prajiti,mai mult innabusit,peste care se adauga ceapa,iar eu am sa pun si sunculita.Uneori mai adau ou batut peste...)si salata de sfecla rosie cu hrean.

 

Miine gyros.

 

Si eu ma tin d eplanul ce-l scriu aiic,asa ca subiectul e de folos ,doar daca-mi apar schimbari in planul meu ,atunci schimb si planul afisat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana ce e gyros?

Ideea cu cartofii cu sunculita e buna. Poate fac si eu, ca nu am nici un fel de inspiratie. Ieri am comandat pizza, ca am ajuns toti tirziu acasa. E fain ca am descoperit ca pot sa o comand de la servici pentru o anumita ora (o comandasem sa ajunga la 6.45pm si eram inebunita ca din cauza traficului nu ajung in timp acasa [:-)))] ) si o platesc prin paypal.Cred ca multe din voi stiti deja asta [:)] , eu nu prea comand take away, asa ca la mine e mare descoperire!!! [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana ce e gyros?

Ideea cu cartofii cu sunculita e buna. Poate fac si eu, ca nu am nici un fel de inspiratie. Ieri am comandat pizza, ca am ajuns toti tirziu acasa. E fain ca am descoperit ca pot sa o comand de la servici pentru o anumita ora (o comandasem sa ajunga la 6.45pm si eram inebunita ca din cauza traficului nu ajung in timp acasa [:-)))] ) si o platesc prin paypal.Cred ca multe din voi stiti deja asta [:)] , eu nu prea comand take away, asa ca la mine e mare descoperire!!! [il]

Si la noi exista varianta asta de comanda,chiar facea reclama la tv cind am citi mesajul tau,eu n-am apelat la ea inca.

 

Gyros e o mincare greceasca,se serveste cu tzatziki,acum depinde de fiecare cu ce...intr-un fel d epiine,ca lipia,in farfurie [:D] cu cartofi prajiti,eu fac cu paste in general si tzatziki(peste paste pun -eu personal ketchup  [:D] )

 

edit Eu cumpar carnea de gyros gata pregatita si condimentata,adica o arunc doar in tigaie la prajit,am incercat s afac si singura cu condimente tot cumparate ,insa nu mi-a ieist asa ca la macelarie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana merci de info! [flo2]

La noi cred ca e veche metoda aia de comanda, ma rog, relativ veche, poate asta ca poti plati cu paypal e mai nou. Insa noi nu agreem fast food-ul decit in conditii extreme, e plina de sare, zahar si alte substante nesanatoase.

 

Of azi trebuie sa gatesc, nu stiu ce??? Poate dati niste idei. Ceva usor de facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa fac miine paella, cu shrimps si piept de pasare,de care orez folositi?

 

Ceva retete care le-ati incercat?

 

Ramine sa ma hotarasc pentru duminica ,avem planificata drumetie,insa nu stim exact cum e cu vremea,deci nu stiu daca gatrsc eu sau fii mio.

 

 

Daca sunt acasa cred ca fac cous-cous cu carne tocata si legume multe,daca e fii mio de servici la bucatarie  [:)] atunci niste tortilla .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...