Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? cap.94 bis


Recommended Posts

  • Răspunsuri 874
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Poi e sarbatoare mare cica , in calendarul ortodox - 30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei cel Intai chemat, Ocrotitorul Romaniei

Ups  si  eu ajung  in Ro cu treaba  si ma gandeam  ca imi termin  treaba. 

Multumesc  Curcubico!  [flor]

Punem  de o intanlire in familie...daca reusesc  [il] cu peste  la gratar. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi tortelinele alea cu rosii si mozzarela.miine am sa fac un bauer-topf(o mincare taraneasca)cu carne tocata,ardei gras  ,cupliculete de la Maggi,cu salata d evarza,sper sa am doua zile ca joi nu am timp d egatit!

 

Vineri ma duc cu colegele la restaurant asa ca baietii maninca ce gasesc(poate isi iau ceva kebab),apoi sa ma gindesc pe we.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gatit numai potarniche intreaga infasurata in frunze de vita si stropita cu unt.

Dar la piept ori il faci cu sos de smantana cu unt , ceapa si putina faina ori ii invelesti in sunca cu bucatele de unt si il dai la cuptor.

Eu as face cu sos de smantana si as arunca niste asparagus langa.

Multumesc Viviana. Le-am facut invelit in sunca si am facut un sos de rosii cu ceapa si usturoi. Uitasem de invelitul asta in sunca, pastreaza pieptul suculent, ca altfel e uscat tare. Insa gustul a fost ca pui de gaina, deci nimic special. Am hotarit ca nu mai cumpar in viitor potirniche.

 

Acuma vreau sa iau iepure. 

 

Azi facem curry. Eu nu sint fana, trebuie sa-mi fac ceva separat. Nu stiu ce din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ieri ... ne-am distrat, ca sa zic asa. Desi scoala pruncului a fost deschisa, serviciul de bus a fost anulat, deci l-am dus si luat de la scoala. Deci ... a stat saracu pana la 6 cand l-am luat noi :(. Si l-am adus lesinat de foame acasa, deci .. a vrut sa manance cu orice chip pilaf. Concluzie: am gatit pilaf calugaresc (asa ii stiu din cartea Sandei Marin) si varza calita. Si mai am si pentru azi :) cand in sfarsit s-a inchis si scoala lui si l-am luat la mine la munca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...