Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce sa te uiti inapoi?


Recommended Posts

Motto:

“….. a murit un camarad”

De ce sa nu uiti sa te uiti inapoi? Ar fi o intrebare pe care multi nu ar pune-o, stim este normal, firesc sa vedem ce este inainte nicidecum in spate. Poate din spirit de conservare? Poate din dorinta de optimism? Dar daca totusi maturitatea noastra ar putea sa stea exact in puterea de a privi si inapoi? Macar din cand in cand? Atat cat sa vedem de unde am plecat? Sau daca…. daca uitandu-ne din cand in cand inapoi ar putea sa existe momentul in care sa observam ca cineva nu poate sau nu mai are puterea de a spune: nu sunt bine. Sau daca uitandu-ne inapoi am putea revedea momente ale vietii care ne-ar putea ajuta sa mergem mai usor inainte? Sau daca pur si simplu uitandu-ne inapoi i-am putea vedea macar virtual pe cei care fara a cere nimic au dat totul de la ei pentru ca asa au simtit, asa au crezut, asa au fost crescuti? Si daca facand acest lucru pentru linistea noastra uitandu-ne un pic inapoi vom putea spune un simplu:

Multumesc!

Asa cum unii vor spune acum cand Max a plecat dintre noi. Tacut si demn!

De ce sa te uiti inapoi?

 

post-124994-0-92368000-1441871139_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Posted Images

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...