Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai smartphone sau tableta? Ca se poate rezolva problema asta [:)]

 

da, am. si, si. dar la cumparaturi nu plec cu tableta dupa mine. e prea mare si grea, aia mai lipsea din geanta :-).

parca vazusem la tv o reclama, ceva, cu cardurile scanate pe telefon...

deci, care e metoda de rezolvare a problemei cu cardurile ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun cum e la Predeal

E frig, ploua mocaneste si m-am trezit la ora 11. Abia acum 5 minute am iesit din pijama.

Asaeara am fost la un restaurant unde am mancat regeste: ciorba de fasole cu afumatura + salata de ceapa rosie si coaste de porc cu cartofi fierti cu rozmarin si usturoi. Portia de coaste a fost imensa, nu am putut da gata totul si am carat cateva cu mine - atat de bune si fragede nu am mai mancat pe nicaieri.

 

Am o masuta cu oglinda si loc pentru laptop, imi place mult chestia asta, si mai am un fotoliu imens (care se face pat) in fata ferestrei, unde stau sa fac rebus si sa admir muntii incetosati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu nu tin la mine nimic grupat, sa le pierd pe toate deodata.

Deci nu am portofel cu acte, bani, card de sanatate, etc.

Nici cheile nu le tin pe toate (servici, casa, masina, curte, pivnita etc) pe acelasi inel.

E drept ca mai patesc ca azi- dimineata, dar macar nu umblu sa refac prea multe cand le pierd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce purtați cardul de sănătate cu voi peste tot??? Nu sunteti in baza de date la medic? La farmacie inteleg, ca stiu ca nu sunt retete electronice. 

 

La noi ajunge cardul de identitate, totul e cuplat si la medici si la farmacie prin rețele. Reteta e electronica, o scrie medicul in computer si "ajunge" la farmacie :)

 

in rest, eu nu port decat un portcard, bani foarte rar e cazul sa scot. Portofelul e de decor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...