Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumphi, astea de la Tom's ma tin maxim 3 ore pe mine.

Cele de la Jason- levantica si aloe, cea de tea tree oil ma irita- ma tineau toata ziua la servici, reaplicam acasa doar daca trebuia sa mai ies, altfel era ok in casa pana la dush.

Acum nici astea nu ma mai tin, si folosesc de cateva luni bune Dove. e ok for now.

 

Nu stiu, s-o fi schimbat ceva in corpul meu. Ca lucrez la birou, nu fac cine stie ce efort sa zici ca de asta nu ma mai tine.

 

Bafta sa-ti treaca durerea de cap!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CI-urile nu mai au rubrica separata pentru data nasterii de cand a aparut codul numeric personal CNP

Prima cifra e 1 sau 2, 1 pentru barbat, 2 pentru femeie (pentru cei nascuti dupa 2000 nu stiu cat sunt cifrele 5 si 6), apoi vin ultimile 2 cifre ale anului nasterii, apoi luna, apoi ziua si inca 6 cifre aleatorii paremi-se.

 

Silvia este nascuta pe 27 martie 1998

Primele cifre ale CNP-ului ei arata asa: 2980327xxxxxx

 

Un baiat nascut pe 27 martie 1998 va avea: 1980327xxxxxy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papelusca, sunt schimbari hormonale probabil.

Eu de cand am nascut, acum 3 ani, am observat mai multe schimbari. Sau or fi datorate varstei, nu stiu.

Eu dintotdeauna am transpirat mult, si mai ales pe fond nervos, cand sunt stresata, emotionata, etc., de 3 ani insa ma confrunt si cu miros diferit al transpiratiei...si nu in bine diferit.

Am incercat o mare gama de deodorante/antiperspirante. Daca nu scrie antiperspirant, nu au efect deloc. Deci cu cele fara aluminiu, doar deodorante, ma dau doar prin casa, am incercat de la Nivea, marca mea preferata, si Adidas, sunt apa de ploaie.

Da, confirm ca la aceeasi marca, stickul e mai eficient ca roll on -ul.

AM incercat si lamaia...sa stiti ca functioneaza, neutralizeaza mirosul de transpiratie. Dar tot asa m-am dat numai prin casa, nu am avut curaj sa merg la serviciu cu jumatatea de lamaie in geanta...

 

Simona... trebuie sa se mobilizeze mai bine psihic, sa invete tehnici de relaxare iar in teren sa fie mai agresiva. De cand a inceput meciul, dupa incalzire, mi s-a parut obosita, gafaia... Sper ca sezonul urmator sa se desfasoare la intregul potential. S-a terminat sezonul fetelor nu? Sau mai e vreun Masters, ceva?

Deci Serena a batut sau Vinci? Sau it s not over yet (noi am vazut meciul Simonei la cafenea, dupa primul set eu am plecat ca era cam clar.)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papelusco, eu ma dau cu ala pe care scrie Aluminum Free Deodorant Sweet Bliss ... nu stiu daca e si antiperspirant ...dar sunt confuza, eu am crezut ca aluminum ala este cauza pentru care deodorantele sunt antiperspirante ...

 

De ce nu e bine sa fie antiperspirant ? Si ce anume chimicala il face antiperspirant ?

 

Eu sunt destul de multumita de asta, chiar foarte multumita as putea spune ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 9/11 eu eram indrum spre serviciu ...emigrasem in 20 Aprilie 2001, deci aveam vechime de 4 luni in tara asta.

 

Lucram undeva la 23rd Street, deci destul de downtown ...iesisem din metrou si am vazut primul avion trecand ...stiu ca m-am gandit cum de zboara asa de jos ditamai avionul.

Sus, la serviciu, aveam niste ecrane mari, mari, cat un perete ...deja erau pe CNN, deja se stia de primul avion. Eram toti stransi in fata lor cand a intrat al doilea, si apoi cand au cazut ...

 

Barbatul era in metrou, in Queens, unde metroul merge pe sus, suspendat ...a vazut flacarile de la primul turn si s-a gandit "oare cum sting aia un incendiu atat de sus" ... apoi a intrat in tunel ...

 

Desigur nimeni nu a mai lucrat in ziua aia ...apoi tot Manhattanul a paralizat ...n-au mai mers metrouri, autobuze, lumea a iesit in strada ...multe magazine au scos TV-uri afara si lumea se uita intzepenita ...multe magazine dadeau apa si mancare gratis. A fost o atmosfera de solidaritate in care oamenii au devenit oameni si banul/business-ul nu a mai contat ... s-a vorbit mult la telefon, unii incercau sa isi gaseasca rude, prieteni banuiti ca ar fi in zona. Daca cereai ajutor, orice ... toata lumea se oferea.

Eu am reactionat greu emotional ... greu am realizat ce s-a intamplat si daca nu ar fi mirosit greu a ars, aproape ca nu as fi crezut ca este realitate ... si acum imi aduc aminte mirosul de ars, mult, mult timp a stat deasupra Manhattanului.

 

Cum eu, in general ma blochez la evenimente dramatice, barbata-meu a hotarat sa nu incercam a pleca acasa, sa ramanem in Manhattan pana se da drumul la metrouri. Cred ca a fost o decizie buna, multi care au incercat sa plece acasa, au trecut printr-o aventura, mers pe jos, traversat poduri pe jos ...bine, nici nu aveam copii, eram numai noi doi, deci ne-am permis.

 

Undeva seara, in jur de 9:00 P.M. s-a dat intr-adevar drumul la metrou si ne-am dus acasa foarte civilizat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...