Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simona s-a retras de la dublu mixt, trebuia sa joace imediat dupa sfertul de finala, nu mai putea.

E de inteles.

Wow, cred ca italienii-s in al noualea cer. De unde-au rasarit italiencele astea? Eu cred ca s-au cam odihnit tot sezonul de-s acuma fresh...

 

Carolinah, ce simpatica ai fost cu mirosul de "folosit" la sfarsitul zilei. Ma incurajezi sa perseverez cu sucul de lamaie. Deci te dai numai dimineata si seara si e ok?

 

Buflea, si eu stiam ca aluminiul e principalul ingredient antiperspirant. dar poate nu stiu bine... cert e ca in cazul meu deodorantele naturale, fara aluminiu samd, nu functioneaza, nici la blocarea transpiratiei, nici a mirosului. Din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La aeroport azi, la ghiseul special, dau eu ID-ul nepoata-mii si vad ca tipul ala se tot uita, se tot uita....dupa cateva minute ma intreaba : auziti, unde apare data nasterii ? imi da cardul si ma uit si eu...nici urma de data nasterii....ati vazut ca noile carti de identitate nu mai au data nasterii pe ele ? tare ciudat, aici apare data pe toate documentele de identitate (pasaplrt, ID, permis de sedere sau de conducere)...Marcia are ID de mica; de la 10 ani cu semnatura pe ea...aici ID-urile au si semnatura... La control pasapoarte, la dus si la intors, mi-au scanat pasaportul....nepoate-mii ID-ul...

 

nu mai apare. Se ia din CNP

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E de inteles.

Wow, cred ca italienii-s in al noualea cer. De unde-au rasarit italiencele astea? Eu cred ca s-au cam odihnit tot sezonul de-s acuma fresh...

 

Asa e, nici Penetta nici Vinci nu erau favorite... dar au prins niste zile exceptionale, ce sa zic..

Si da, n-au avut un sezon stralucit. Pe Vinci am vazut-o la Bucuresti, intr-un meci a jucat super bine, iar urmatorul tur a luat bataie 6-1, 6-1.... Dar si concentrarea si motivarea sunt altele parca la un turneu de grand slam... a fost grand slamul vietii lor, se pare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Simona... trebuie sa se mobilizeze mai bine psihic, sa invete tehnici de relaxare iar in teren sa fie mai agresiva. De cand a inceput meciul, dupa incalzire, mi s-a parut obosita, gafaia... Sper ca sezonul urmator sa se desfasoare la intregul potential. S-a terminat sezonul fetelor nu? Sau mai e vreun Masters, ceva?

Deci Serena a batut sau Vinci? Sau it s not over yet (noi am vazut meciul Simonei la cafenea, dupa primul set eu am plecat ca era cam clar.)

Grand Slamurile s-au terminat, asta a fost ultimul. Mai sunt vreo 2 turnee mai mari (si altele mai micute, dar Simona si alte jucatoare de top nu prea participa la ele).

Dupa asta mai vine Turneul Campioanelor, care se joaca in Singapore, la care participa primele 8 clasate. Acolo s-a calificat si Simona (alaturi de Serena si Sarapova deocamdata, restul locurilor nu sunt inca decise).

Anul trecut Simona a jucat finala cu Serena si a pierdut.. Sa vedem acum... E un obiectiv important pt ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CI-urile nu mai au rubrica separata pentru data nasterii de cand a aparut codul numeric personal CNP

Prima cifra e 1 sau 2, 1 pentru barbat, 2 pentru femeie (pentru cei nascuti dupa 2000 nu stiu cat sunt cifrele 5 si 6), apoi vin ultimile 2 cifre ale anului nasterii, apoi luna, apoi ziua si inca 6 cifre aleatorii paremi-se.

 

Silvia este nascuta pe 27 martie 1998

Primele cifre ale CNP-ului ei arata asa: 2980327xxxxxx

 

Un baiat nascut pe 27 martie 1998 va avea: 1980327xxxxxy

Dap, copiii nascuti dupa 2000 au 5 si 6 prima cifra din CNP, 5 baietii, 6 fetele.

 

Ella, cartile de identitate sunt valabile 10 ani, dupa care trebuie sa o reinnoiesti. Insa de la o anumita varsta nu mai are data la care expira, pur si simplu e pe viata, pana mori. Si probabil ca sa nu scrie acolo "forever"  [:)] , pun o data din asta la care sigur nu mai traieste omul. Si parintii mei au valabile CI-uile pana in 2070... Eu pana in 2025..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

d

 

a, si eu, la 3-1 in setul 2

ce ar fi sa bata Vinci?? Sa fie finala complet italiana? :))) nu ar fi prima oara cand Serena pierde la o jucatoare exceptionala de dublu. Daca face chip-and-charge Vinci....

 

Am fost cam suparata... prea usor a pierdut, n-a jucat nimic, asta e mai trist, parca..  [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]

 

Si uite, avea o sansa, ca nici nu juca finala cu Serena... [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]

 

Nu zic, si semifinala e un rezultat exceptional, dar nu stiu, se putea mai mult. Mai ales ea e o fata ambitioasa, are potential, poate foarte multe, are mobilitate bune, lovituri bune. Normal, e loc si de mai bine, mai are lucruri de corectat, la care trebuie sa mai lucreze, serviciul nu e punctul ei forte, dar are atuu-ri... Sper sa mai aibe sanse de genul asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu sucul de lamaie nu ma dau dimineata si seara, ci acum numai dimineata, ca nu mai e cazul. Inainte sa folosesc lamaie faceam seara dus (ceea ce fac si acum:)), dar dimineata ma mai spalam odata la axile. Acum nu mai e cazul, ca nu mai miros. Mi s-a intamplat si sa uit sa ma dau cu lamaie dimineata si daca era iarna si nu ma agitam prea mult, chiar nu aveam nevoie! N-as fi crezut in veci, daca-mi spunea cineva!!!

 

Recomandarea generala era sa aplici sucul de lamaie pe pielea uscata, imediat dupa dus. Asa am inceput si eu. Initial nu a fost prea grozava protectia. Ma mai spalam si in cursul zilei, mai aplicam sau nu etc. A fost ok pt ca lucram de acasa 4 din 5 zile pe saptamana, deci imi permiteam. Dupa vreo 2 saptamani am constatat ca e suficient sa dau 1 data pe zi, dar inca ma mai spalam de 2-3 ori. Cam dupa o luna am constatat ca, daca nu e f cald si nu fac sport f intens, e suficient 1 dus seara si aplicat dimineata. Acum de ex, fiind vara si cald, mai fac dusuri in timpul zilei ca transpir si nu-mi place, dar nu ma spal cu sapun de fiecare data si nu reaplic lamaia si tot e ok.

 

Acum m-am apucat de alergat si alerg seara. In conditiile in care am aplicat sucul de lamaie dimineata si e vara si cald, seara dupa 30 min de mars/alergat, miros un pic, dar nimic grav.

 

Suc de lamaie foloseste si fii-mea de 13 ani si nu mai miroase deloc a transpiratie, in conditiile in care la inceput era jale.

 

 

Scuze de detalii, am vrut sa descriu cum se face chestia asta daca vrei sa ai succes. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...