Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marcia e cat mine de inalta, nepoata-mea e putin mai mica decat ea, desi face 15 ani in curand. Eu sper sa ajunga pe la 1.75m, mai mult nu-mi place; facand media intre inaltimea elvetianului si a mea, ar iesi 1.75m.  

 

Ea nu mai umbla de cativa ani dezbracata prin casa; nici la baie nu ma lasa sa o vad (inca o spal pe par, asa ca se tine in brate ca sa nu se vada nimic [clo] ..ca parca nu am si eu ce are ea); habar nu am cu cine seamana asa pudica, cu mine in nici un caz nu. 

 

I-am comandat nuanta pt par lila; asa ca in weekend isi schimba culoarea la par; sa vedem ce iese  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici pretul la vinete si ardei e constant; intre 4 si 6 fr kg (16-24 lei)...in general le iau de la Aldi, pt ca acolo au ardei capia (rosu si verde)....eu pun bulion la zacusca, nu rosii (e dulce)....si mai pun si ciuperci...fac cam 4 borcane (de 800 gr) o data...si le tin in frigider...

Aici se gaseste zacusca de toate felurile; ne place insa una care e ft iute....dar in general zacusca are la baza ardei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Inca in concediu, pana miercuri. Am fost de dimineata la gimnastul medical, o gimnasta :). Nu e atins niciun nerv, banuiam asta. E doar problema de intarit muschi si reglat tinuta. Am primit exercitii sa le fac acasa, le-am exersat cu ea. Nu sunt grele, chiar nu e cazul de mers acolo si facut. O sa continui cu inotul, imi face foarte bine, cu gimnastica in apa, si ea zice sa reincep mersul...inca mai e vreme buna, sa vad daca o sa am timp. 

Ne revedem peste trei saptamani. 

 

Silvia si-a revenit cu raceala, era mai bine azi dimineata, a mers cu bicicleta la o scoala mai departe, acolo au orele de lucru manual, scoala are ateliere. Semestrul asta lucreaza cu textile, sa vad ce mai coase :). Data trecuta si-a facut un cal, de jucarie. 

 

Eu am pus castraveti murati, varza nu mai pun ca s-a imputit cea de toamna trecuta, noi mancam o data de Craciun si gata. Atata gasesc sa cumpar de la sarbi...

 

Zacusca pot sa fac oricand, aici nu cresc vinete sau ardei, totul e importat, nu conteaza cand cumpar sa fac...poate pun o tura azi ca mi-ati facut pofta, dar fac atat cat sa fie 2-3 borcane. 

 

Succes inca o data scolarilor. Multa bafta in noul an scolar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Un an cat ma bun scolarilor! Sa fie distractiv dar sa si invete!

 

Cu parere de rau constat ca mereu raman in urma cu urarile, discutiile. Mai apuc sa votez o poza dar cu mesajele mai greu desi ma gandesc la voi.

 

La multi ani Silvia! Imi pare asa o fetita matura, sufletista.

 

Mijlocia mea mi-a cerut aseara sa o tund pana la umar si sa-i fac breton. A fost atat de incantata de schimbare ca nu-mi venea sa cred. Si tot ea mi-a spus ca pot sa-i dau omleta cu paine la scoala. Wow. Azi a luat insa o cutie de orez cu lapte si gem si pentru mase de fructe a luat niste prune deshidratate. Ii cad dintii si prefera alimente usor de mancat.

A mare zicea ca vrea sa ia un taco si i-am spus sa o lase balta ca va mirosi in clasa. Ea a luat un iaurt cu seminte si un mar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ce face noua achizitie? unde sta, cu motanul? [:)]

 

Cainele? Numai in 3 oct mergem sa il luam. Acum am fost pe insula din nord, a fost dorinta Silviei de ziua ei. Sa inchiriem o rulota si sa ne petrecem un weekend pe Fårö :). 

 

Doar l-am ales din fotografii :).

 

Cu motanul cred ca va fi mare problema, am cele mai mari emotii...Trebuie sa aranjam putin prin casa, sa ii facem un tarc sa stea separat putin si in siguranta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia mananca dimineata, indiferent de ora la care se trezeste...un castron de cereale cu lapte...nu poate sa plece la scoala fara sa manance...la scoala ii dau legume (ardei gras, morcov), branza, croissant, biscuiti...sandwich mai rar...

Imi pare bine ca mananca acasa...chiar la sedinta ne-au spus ca sa nu-i trimitem nemancati la scoala si sa le dam si ceva pt pauza de la ora 10...

 

Apropo de sedinta, am fost surprinsa placut de profesoarele Marciei...care mi-au laudat-o [:I] le place de ea, asta pt ca e genul care pune intrebari, propune teme de discutie, are pareri proprii pe care le argumenteaza, e bine informata...s-a dus de ex la una din profe si a intrebat-o de ce le trebuie geometrie [zirea]  de ce nu discuta de ex teme actuale, cum ar fi protectia animalelor, refugiatii si altele...profesoara i-a promis ca vor discuta cateva din temele propuse de ea...

 

Cele 2 profesoara predau mai multe materii : una preda mate si geometrie, geografie, religie si cultura, istorie, natura si tehnica; si mai fac cu ea si sport...a 2a preda : germana, engleza, franceza si desen.

Doar la muzica, bucatarie, lucru manual si inot au alti profesori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...