Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce frumosi scolarei, unul si unul! si ai Roxanei si ai Laurei!  [il]

 

Otilia, multumim! Asa e, Silvia e matura si hotarata, dar cu un suflet mare.  [:)]

 

Ella, am uitat, am admirat-o pe Marcia, desigur! I-am aratat si Silviei, a zis ca le sta tare bine impreuna, Marciei cu calul. Mult succes mai departe.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, multumim Viviana  [:)]

 

Asa e si Silvia, v-am zis ca vrea sa tina o prezentare in PP in fata clasei, despre ce inseamna testarile pe animale pt cosmetice, si cum sunt crescute animalele pentru carne...la fel ne-au spus si noua profesoarele, ca e mereu foarte informata, sunt lucruri la care nimeni din clasa nu stie raspunde, ca citeste mult si din orice domeniu (eh, asta stiam :)) si ca argumenteaza mereu foarte bine informata in orice disputa. Huh, si asta stiam!  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Silvia mananca acasa dimineata, inainte sa plece la scoala. Tot cereale cu lapte :). La scoala isi duce biscuiti Digestive sau un fruct, ei primesc pranz la scoala. Cand vine acasa dupamasa mananca iar cereale sau ceva gen sandwich, apoi cina. 

Daca merge la calarie, atunci mananca ceva mai consistent inainte. 

 

Noi toti mancam mic dejun acasa, cereale cu iaurt sau cu lapte, obligatoriu!  [:)] Asa le-am obisnuit si pe fete, e cea mai importanta masa a zilei. 

 

In plus, eu nu pot functiona daca nu beau cafea. Si nu pot bea cafea daca nu mananc ceva :)

 

Ella, da...dar stim asta de o vreme :))). Silviei nu ii place insa movul :)). Dar de vopsit ar vrea si ea...pana ii spun ca si pt vopselele alea se fac teste pe animale :). 

Cu henna am facut-o acum un an, dar vrea mai deschis. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ce-mi place cand copiii iau singuri deciziile astea importante pt viata!

 

Laura, ce copii frumosi ai! Si am ramas uimita ca inca mai exista uniformele alea de pe vremea noastra. Ma fac nostalgica. Fetele mele au ambele uniforma, care e de fapt echipament de sport: tricouri (nu polo's) albe, cu margine colorata la gat (diferit pt cei mici si cei mai mari) si inscriptionate cu emblema scolii, plus sort sau trening. Ce nu-mi place mie este ca fac sport si stau in clasa cu aceleasi haine+incaltari. Mi se pare neigienic sa stai asa transpirat si neplacut, ca nu se da toata lumea cu deo...

 

Roxana, pare asa mare Patrick fata de matza mica:)))

 

Ella, ce mix interesant de materii la un profesor! Cand incep sa se separe cu adevarat? Aici se preda numai geografia impreuna cu istoria (stiinte sociale), in rest fiecare profesor cu specializarea sa, incepand din cls a 7-a.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am in meniu tacos. Fug sa iau cele necesare...e si sotul acasa azi. 

 

Pana la urma panica noastra cu vegetarianismul Silviei s-a mai linistit...mananca si carne, din cand in cand. In we cum am mancat pe la restaurante, a fost ok. 

 

Azi n-am intrebat-o ce vrea, dar fac tacos din pui...daca nu va vrea, o sa fac si quorn pt ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, si eu m-am mirat cum poate preda un profesor atat de multe materii...cele 2 profesoare sunt pt cl.7-9, adica 1-3 de scoala secundara (asa se cheama aici, nu 7-9).

La liceu presupun ca vor avea profesor la fiecare materie, adica din clasa a 9a sau a 10a. Depinde si cand merg la liceu, dupa anul 2 sau 3 de scoala secundara.

Liceul scurt are 4 ani; cel lung are 6 ani, cl.7-12, liceul artistic 5 ani, liceul de arta si sport are 7 sau 5 ani (lung sau scurt). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...