Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Marele dezavantaj al acestor activitati extrascolare nu este "oboseala" copiilor ... ci efortul parintilor - financiar si din punct de vedere al timpului. 

 

 

so true. programul il balansezi sa nu fie obositor pt copii, in mod normal, dar tot du-te vino asta ocupa orice timp de relaxare pt tine ca parinte.

 

de aceea ne trebuie yoga si gym:) mie cel putin.... ma tin intraga la cap :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, la noi la tara (a se citi Dragomiresti Deal [:D]) este o piata micuta, unde vin taranii ...am luat rosii de-acolo, in forma de inimioara sau portocalii...ft gustoase au fost, noi in saptamana aia am mancat in general doar branza cu rosii (al meu si mici cu mustar sau mustar cu paine..ii place mustarul iute de la Bunica, asa ca-l mananca pe paine  [zirea] )...

 

La supermarketurile elvetiene se gasesc si ardei capia verzi (ii cheama ardei cecei); la Aldi insa se gasesc si ardei capia rosii...in rest gasesti doar ardei grasi : rosii, verzi, galbeni si portocalii....sunt ft buni pt ardei umplut, dar la zacusca nu-mi plac....

 

Am gasit tot la Aldi rosii elvetiene; au gust aproape ca cele din Romania...

Si aici se mai gasesc rosii de carne (Fleischtomaten)....sunt atat de gustoase, ajung si la 1 kg rosia...dar si pretul e pe masura, 7 fr/kg...eu doar de-alea iau, macar sa simt ca mananc rosii...si am mai gasit rosii din Italia, in forma de inima si tot asa cam jumate de kg rosia...dar si alea sunt scumpe...in Venetia insa erau cam 2 euro/kg....

 

Mvaiii ... exact langa serviciul meu se va deschide, nu stiu cand, un Aldi ...e o plancarda pe care scrie "Coming soon - ALDI" ... chiar eram curioasa ce comercializeaza magazinul asta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Federer a imbatranit, nu mai e ceea ce era acum cativa ani...

dar e ft simpatic, a fost anul trecut la o intalnire cu cei de la banca; s-a tras la sorti, cei care nu au putut fi in sala, au vazut totul via webcast...mi-a placut mult de el, e un tip modest, cu bun simt, plin de umor...

Mama lui e din Africa de Sud, el are multe proiecte acolo prin care ajuta copiii...

 

[flo2]  Stii ce spuneau comentatorii aseara in timpul meciului ? Ca este enervant de "perfect" ... e politicos cu toata lumea, cu presa, cu fanii, zambeste mereu, nu tipa, nu pare ca se enerveaza ... face reclama la orice si la oricine se ridica la pretul pe care il cere, este cel mai bine imbracat jucator de tenis ...apropo, era imbracat ieri in echipament Nike care avea monograma RF ...comparativ cu Djoko care are ca si sponsor pe Peugeot ...barbata-meua si remarcat ca aici in USA, nimeni nu stie de Peugeot, e absolut un no name si la talia lui de no 1 mondial sa apari imbracat de un "no-name" e cam ciudat.

 

Comentatorii spuneau toate astea in contextul in care popularitatea lui era evidenta si cumva unfair fata de Djoko ...inscria Federer un punct, se ridicau tribunele in picioare, aplaudau cate 40 sec ... inscria si Djoko, reactia publicului era evident mai mica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea [flo2]  asa este, cel putin noi nu am auzit nimic rau despre el...a crescut in cantonul Basel, care e bilingv : german-francez...

 

Si ma intreb cum de-a reusit sa faca de 2 ori gemeni...si pereche...a tintit bine  [:D] sincera sa fiu, nu vreau sa-mi imaginez cum e la el acasa...ok, vila de pe malul lacului din cantonul unde sta....dar si asa, cu 4 copii mici  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar Michellino, si aici exista scoli de meserii ...nu te obliga nimeni sa te duci la college. Se numesc Vocational School, eu am una chiar la mine in oras.

Se duc acolo tinerii si isi iau licente de instalator, carpenter, electrician, constructor (cred), coafura, manichiura, masaj ...stiu sigur ca nu iti trebuie college pentru meseriile astea, iti trebuie doar licenta.

 

Sunt o gramada de profesii care nu au college ca background ...de ex in laboratoarele medicale, nu toata lumea are college ...sunt tot felul de licente care se iau pe rand si care te avanseaza in profesie ...e drept ca la un moment dat nu mai poti avansa fara college ...dar nu stiu de ce ai tu impresia ca in America nu exista profesie fara college.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, Malina incepe scoala, Maine.

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/t31.0-8/12000998_1038498276161401_4306313928457502620_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9

ASA ca azi am alergat toata ziua dupa cele necesare, uniform a, rechizite, etc. Abia astept ziua de maine :))

 

Frumosi foc scolarii de azi, admirat pozele, dar nu pot da like-uri de pe Mobil :))

Success tuturor in noul an scoalar!

 

Cat despre restul discutiilor, astept so EU sa bad care e sistemul englezesc, e total diferit de cell cu care eram invatati, revin cu impresii in 2-3 saptamani :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...