Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michellino, nu stiu despre ce vorbesti ...

 

Marele dezavantaj al acestor activitati extrascolare nu este "oboseala" copiilor ... ci efortul parintilor - financiar si din punct de vedere al timpului. Trebuie nu numai sa platesti clasele astea, dar sa il duci, sa stai dupa el, sa il aduci, sa mai faci si restul treburilor ... weekendurile parintilor cu copiii in activitati extrascolare sunt hectice si inteleg ca pentru unii este prea mult. De ex si barbata-meu este coplesit de multe ori de aceste multe drumuri du-te/vino, mai ales ca noi si calatorim cu meciurile astea a lui Alex, cateodata si la 1.5 ore distanta ...eu sunt mai dinamica prin fire, pe mine lipsa de activitate ma depreseaza, iar acum nimic, absolut nimic nu reuseste sa ma impinga inainte decat ceva ce trebuie sa fac pentru copii.

 

poate imi spui parerea ta si  dupa ce urmaresti  filmul

 

...valabil pt toata lumea interesata de subiect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Federer a imbatranit, nu mai e ceea ce era acum cativa ani...

dar e ft simpatic, a fost anul trecut la o intalnire cu cei de la banca; s-a tras la sorti, cei care nu au putut fi in sala, au vazut totul via webcast...mi-a placut mult de el, e un tip modest, cu bun simt, plin de umor...

Mama lui e din Africa de Sud, el are multe proiecte acolo prin care ajuta copiii...

Federer are 34 de ani!! Cum adica a imbatrinit? Il ador! Nu transpira niciodata omul asta!! E super human ca Schumacher inainte de accident! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, pole-dancing [:)]  Da, e dansul la bara, dar poate fi facut si ca sport, pur si simplu pentru partea de fitness. Si chiar "lucreaza" bine o gramada de grupe de muschi, en gros si en detail! Aici am vazut o gramada de clase de pole dancing si belly dancing, sau burlesque, pur si simplu pentru fitness si fun. Iar participantele sunt intre 16 si 60+ ani [pk] [pk]

 

Jupanul nostru face, ca activitati extrascolare, inot miercuri seara, si drama si patinaj duminica (va ramane doar cu drama, deoarece, asa cum am scris mai devreme, patinoarul se inchide pentru cateva luni). De asemenea, ne gandim sa il inscriem si la "cubs", si tatal lui a fost la vremea lui si are amintiri tare faine: expeditii cu corturile, invatat multe lucruri folositoare etc. Dar ei deocamdata nu au multe teme, o carticica de citit pe saptamana (pe care Sir o citeste in 10 minute, el deja citeste carti mult mai groase si mai complicate), o foaie de scris si o foaie de "aritmetici", toate astea fiind preluate luni si trebuind sa fie predate vineri.

 

Viviana, bine gandit pentru Silvia, trebuie incurajata si sustinuta sa faca ce isi doreste, cu mentiunea ca nu e nimic batut in cuie, si ca in viata poate sa schimbe optiuni, sa se razgandeasca, sa incerce... Eu in clasa a 12-a voiam sa fac jurnalistica, apoi in final am decis sa dua la filo (engleza-romana), am predat o perioada si la liceu, si la o facultate, am mai facut un post-grad in istorie, iar dupa ce am venit in UK am lucrat ani de zile in banking ca in final sa ma intorc la partea de lingvistica si de 4 ani incoace sa fac interpreting. Si inca mai preconizez o schimbare de cariera in urmatorii ani [biz] [biz]  Sanatosi sa fim!

 

Alinukule, sunteti frumosi, chiar cu soarele in ochi [flo2] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A doua zi de scoala a inceput foarte bine. [:-)))]  Nu a sunat niciun ceas.

Drept urmare  a intarziat la prima ora.

suparare mare pentru ca era geografie. Proful asta o intreaba mereu ce a facut in vacanta si o roaga s-ai arate traseele si sa-i povesteasca. Stie ca are vacante frumoase.

Eh deci cum va spuneam isi pregatise si raspunsul la intrebarea "ce ai facut in vacanta?" - am vizitat de 2 ori casa memoriala Victor Babes

 

Asa si mare stupoare la program. Are 28 de ore, fara religie 27.

Nu stiu care cap patrat de profesor si parinti/elevi a ales ca optional chimia

Adica din calasa a X-a nu mai studiaza obligatoriu chimia si iaca apare la optional. 

 

Abia astept sedinta de saptamana viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa va intristez si pe voi, dar sunt ca amortita, nu-mi vine sa cred, astept sa ma trezesc din cosmar… a murit soacra-mea azi noapte. am luat bilete de avion, maine dimineata suntem acolo, numai noi doi, ca sa nu luam fata de la scoala.

Era bine, isi revenise miraculos, ca sa se duca acuma. Nu inteleg…   Sunt ca in transa, citesc pe la voi si incerc sa-mi adun gandurile, tre' sa ma mobilizez pt maine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...