Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marcia a facut balet, apoi a trecut la kung-fu...inot a facut multi ani, acum nu mai are nevoie, ca stie sa inoate...dar fac iar la scoala de anul asta (au facut si primii 2 ani la scoala)...a mai facut pian, teatru, hip-hop, cor (muzica moderna), autoaparare....apoi cursul de manga si de calarie...acum are calaria si chitara....manga si calaria se suprapun, ca altfel ar fi vrut sa mearga in continuare si la cursul de manga...oricum deseneaza acasa non-stop; a invatat tehnica, trebuie doar sa exerseze...ea sustine in continuare ca vrea sa se faca grafician...e ft buna si la teatru, plus ca are voce...canta si opera daca vrea  [zirea] deci ar putea sa mearga pe drumul asta...va decide la anul ce vrea sa faca...si nu am sa o influentez, o las pe ea sa decida...ii explic ce si cum, dar doar atat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Croitorie, tricotat, cusut la masina si de mana, lucrat in lemn (la strung, dar cu supraveghere), lucrat in metal, gatit si alte chestii despre nutritie si cum sa manance sanatos, invata la scoala, sunt cursurile de "lucru manual". Cele de bucatarie se numesc "cunostinte despre casa si bucatarie". 

Stiu de la Diana ca dupa partea practica si frumoasa cu gatitul, in ceva clasa mai mare, nu mai stiu, cred ca a 9-a au avut teorie despre nutrienti, cum sa imbine mancarurile, ce efect au grasimile, proteinele, vitaminele, glucidele in exces asupra organismului si cum arata o "masa" sanatoasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inot si aici se face, dar nu organizat la scoala. La scoala au numai teste, in fiecare semestru. Aici e obligatoriu sa stii sa inoti, fiindca locuim pe insula. In fiecare semestru este test de inot, anul trecut au avut de inotat 200 m din care 50 m pe spate. Toti au trecut :). 

 

Silvia n-a luat lectii de inot, a invatat pentru ca am mers mult cu ea la bazin, iarna acolo ne facem veacul :). Si a invatat sa inoate de la noi.

Diana a avut nevoie de un semestru sau doua, nu mai stiu ca e cam demult deja :). Ea nu stia sa inoate cand am ajuns aici, si a intrat direct in testul asta de 200m si 50 m pe care l-a picat cu brio. Stia sa se tina deasupra apei, dar cam atat. Dupa ce a facut ore de inot, l-a trecut si ea apoi, an de an. 

 

In clasele mai mari au test de salvare de la inec. Exerseaza intai, si apoi au testul. Initial sunt in costume de baie, exerseaza pe papusi. Apoi sunt cu haine pe ei, si exerseaza doi cate doi...unul e inecatul si celalalt salvatorul, apoi schimba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venim si noi la numaratoarea bobocilor. 

Cezarei ii place la scoala. Ieri mi-a spus ca a avut ceva emotii, dar nu s-a intamplat nimic. Iar azi, dupa prima zi cu program complet, mi-a zis ca ea ar mai fi stat la scoala.  [:)]

 

post-55715-0-79999400-1442317941_thumb.jpg

post-55715-0-39875000-1442317964_thumb.jpg

post-55715-0-63166500-1442317981_thumb.jpg

 

Alinuk, tare mult mi-a placut urarea ta pentru inceputul de an scolar! Multumim, asemenea!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...