Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

Frumoase scolarite vad pe-aici! Multa bafta!  [:)]

 

Cu optionalele astea obligatorii, din cate inteleg, m-ati pierdut. Pana acum traiam cu ideea ca de-aia-i zice "optional", ca poti opta pentru el, sau nu. Sa inteleg ca de fapt optionalul e obligaroriu pentru intreaga clasa, daca l-au ales (cine, cum si cand, ca pentru voi vad c-a fost o surpriza)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cu asa zestre poti sa te mariti si mâine! [:-)))] Tu iti dai seama ce avere ai tu acolo? Si nu esti singura. [:-)))] Sa vezi cand v-or ajunge carele cu boi peste baltă ce nebunie o sa fie! [:-)))] Deci pana acum au ajuns doar trei vederi si culmea, numai in afara tarii.Pana la douazeci si...mai este.

 

ma fac poliandra?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine inca na ajuns nici o zacusca sau lada cu zestre. vine ea curand, asa am citit aici! 

 

sunt la ultima tigaie de snitele, aleluia cu mancarea pe saptamana asta. desi am o presimtire ca in doua zile aud voci nemancate in casa.  [fri]

 

 

admirat copii frumosi, pe unii i-am pierdut.... stiu eu ca tot frumosi si cuminti sunt. 

(ma bucur, stiu ca nu-i frumos, noi am scapat de scoala. cel putin ptr un an) 

 

 

si mai vreau sa spun ceva, legat de activitatile extra ale copiilor. nu de cele care le fac sub umbrela scolii, si acolo sunt cam multe cateodata. de celelalte. 

cati dintre voi adultii aveti atatea activitati extra? in afara de servici? cati fac sport in mod regulat? cati participa la competitii sportive in mod regulat? cati au diverse alte activitati -pictura, desen, olarit, etc-? 

nu vreau sa-mi raspunda nimeni, fiecare sa se interbe singur in fata oglinzii. 

 

 

 

in alta ordine de idei, am gasit-o pe mama intr-o forma foarte buna. arata bine, spune ca se simte bine, cateodata oboseste, a facut cateva sedinte de chimioterapie.  [fal]  was??? a spus ca medicul oncolog la care a fost trimisa de medicul de familie,  ia recomandat 'preventiv' sedinte de chimioterapie. desi analize le ce le adus cu ea din Kanada si cele pe care le-a facut de cand a venit, arata ca nu exista celule canceroase. atunci de ce medicul  a recomandat preventiv chimio? 

nu am auzit, sau daca am auzit am uitat..... de cand se face chimio preventiv? 

in fine, ei nu i-am spus pre multe, mi-a spus ca sa consultat bine cu tata si au hotarat ca nu le va mai continua. a vorbit si cu medicul, care sa aratat foarte suparat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Croitorie, tricotat, cusut la masina si de mana, lucrat in lemn (la strung, dar cu supraveghere), lucrat in metal, gatit si alte chestii despre nutritie si cum sa manance sanatos, invata la scoala, sunt cursurile de "lucru manual". Cele de bucatarie se numesc "cunostinte despre casa si bucatarie". Stiu de la Diana ca dupa partea practica si frumoasa cu gatitul, in ceva clasa mai mare, nu mai stiu, cred ca a 9-a au avut teorie despre nutrienti, cum sa imbine mancarurile, ce efect au grasimile, proteinele, vitaminele, glucidele in exces asupra organismului si cum arata o "masa" sanatoasa.

 

[il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o sa intreb manie colegii, sa vad ce parere au de chimio preventiv. 

 

 

duminica  avenit acasa feciorul din vacanta romaneasca. si ne-a spus ca ar trebui sa-l apreciem mai mult, cat de cuminte si copil ascultator este el.  [fal]

'dar te simti neapreciat sau prea putin?' 

'a, nu, dar sa vezi ce specimene au vazut eu in Romania si cum vorbeau cu parintii.... eu sunt un inger pe langa ei'  [:-)))] 'a mom, si nu te gandi ca erau obraznici sau vorbeau urat, nuuuu.... dar aveau asa niste texte catre parinti ca ramaneau aia fara replica' 

 

[fal]  [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

) si mai vreau sa spun ceva, legat de activitatile extra ale copiilor. nu de cele care le fac sub umbrela scolii, si acolo sunt cam multe cateodata. de celelalte. cati dintre voi adultii aveti atatea activitati extra? in afara de servici? cati fac sport in mod regulat? cati participa la competitii sportive in mod regulat? cati au diverse alte activitati -pictura, desen, olarit, etc-? nu vreau sa-mi raspunda nimeni, fiecare sa se interbe singur in fata oglinzii.

 

Uite aici un raspuns din cartea Copiii Centrifugati [:)]

 

nu gasesc cartea pdf ca sa pun link, primul paragraf e reprezentativ pentru situatia asta

 

mai bine, ca imi luam muuuulte rosii de la pingunii care nu imi impartasesc punctul de vedere

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...