Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

Eu nu am obligat-o pe Marcia sa faca nici un curs; ea a vrut...tin minte ca in clasa a4a avea cursuri in 4 zile (scoala pana la 3.30-4 si dupa mers la cursuri)  [batcap] si-a dat seama insa singura ca e prea mult, asa ca a renuntat din clasa a 5a...acum de ex calaria e sambata, deci ne-a facut ea noua program  [:)]

 

Si aici la lucru manual au invatat sa croseteze, sa tricoteze, sa coase de mana si la masina, sa foloseasca traforajul, sa bata cuie etc etc....asta si fetele si baietii...are chestii ft faine facute de ea...acum au cursul de gatit; il consider practic...si asa am scapat vinerea de gatit pt ea   [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elyda, buna aia cu policalificarea  [:-)))]

 

Kari, si mama a facut chimio si va face radioterapie desi nu s-au depistat alte tumori. Nu ii zice preventiva, parca nici curativa... Mianna mi-a zis ca are nu nume cand faci fara sa fie indicatie clara. Poate medicii vor sa sufle si in iaurt ca sa nu riste nimic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aceeasi parere cu Mihaela_s. De ce trebuie parintii sa aleaga optionalele si nu copii?

 

Doua sunt motivele:

- nu stiu de ce, dar parintii semneaza pentru optionale; o fac la sedinta, pe un proces verbal separat; culmea e ca in general (or fi si exceptii) se procedeaza cum zice Ioana, in functie de orele disponibile ale dascalilor. Eu am trait si varianta in care am avut de ales, si pe cea in care n-am avut (nici parintii) vreun cuvant de zis

- parintii vor sa aleaga tot; pana si locul unde copiii lor absolventi de clasa a 12-a, majoritatea majori, isi serbeaza sfarsitul scolii (vestitul banchet), a fost motiv de disputa (intre parinti), cu copiii de fata care nu ziceau nimic. [:D] Asta mi s-a parut culmea culmilor in dorinta de control permanent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari ma bucur ca mama ta e bine, ca ai fost in vizita...ce dor imi e sa merg si eu la mama...

 

Seri frumoasa scolarita  [il] .

 

Ioana, copiii centrifugati  [:)] . sunt curioasa ce scrie. :)

 

Diana a aterizat cu bine inapoi in Stockholm, am vb cu ea la tf, erau pe tren spre oras. La noapte ajung inapoi pe insula. Da, e impreuna cu Suspi al ei, care e un baiat tare bun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pl]  [pl]  mi-a adus posta o bucatica din Romania.  [pk]  multumesc elyda ptr zacusca, lada cu zestre, tesatoria, incondeiatul oolelor.......  [il]

 

[pl]  [pl]  mi-a adus posta o bucatica din Romania.  [pk]  multumesc elyda ptr zacusca, lada cu zestre, tesatoria, incondeiatul oolelor.......  [il]

Vezi ca "te-am inzestrat" si pe tine? [:-)))]

Faci schimb de pareri cu Ioana si vedeti daca ajungeti amandoua la aceeasi  hotarare in privinta poliandriei sau policalificarii. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca o data va multumesc! n-am putut sa ma concentrez ca lumea la nimic … tot nu-mi vine sa cred ca am lasat-o in forma buna acum  - nici 10 zile -  ca sa se duca asa brusc. N-am stiut de revenirile astea, care de fapt sunt ultimul cantec de lebada, ca sa zic asa.  La inceputut lui septembrie, cu cateva zile inainte de a ne intoarce noi in Germania a tot insistat sa mearga sotul la banca sa-i aduca 1000 lei sa ii dea fiicei noastre. I-am spus ca ce-si bate capul, ca si asa tot ei ii raman, ca doar nu are pe altcineva. Nu, sa mearga la banca, sa-i dea ea insasi.  Bunicii astia, dragii de ei, cum isi dau ei si sufletul pt nepoti.  Ma bucur, daca pot spune asa, ca macar am ramas cu ea in amintire fiind vie, caci in iunie, cand a fost in coma, era inerta, ca un lemn.  Plec acasa (de la lucru) si va mai scriu dupa ce ne intoarcem din RO. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 si mai vreau sa spun ceva, legat de activitatile extra ale copiilor. nu de cele care le fac sub umbrela scolii, si acolo sunt cam multe cateodata. de celelalte. cati dintre voi adultii aveti atatea activitati extra? in afara de servici? cati fac sport in mod regulat? cati participa la competitii sportive in mod regulat? cati au diverse alte activitati -pictura, desen, olarit, etc-? nu vreau sa-mi raspunda nimeni, fiecare sa se interbe singur in fata oglinzii..

Iti raspund eu, ca si cum as fi in fata oglinzii ...as face exact atatea activitati extra-serviciu cate fac ei, daca nu as avea de spalat, facut mancare, curatenie, verificat lectii, platit si plecat cu ei pe la activitatile lor extrașcolare. 

 

Eu am colegi si prieteni care nu au copii si care sunt membrii pe la nu stiu cate cluburi - de canasta, de bridge, de line dancing,  de atletism, de caini...toate facute ca sa umple timpul de dupa serviciu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...