Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La începuturile  lui ghetarul asta era "un loc"unde se facea bascalie,se radea apoi se putea plange  si mai tarziu se putea da in rasu'/plansu' fara ca cineva sa se simta in afara subiectului.Si asta pentru ca nu exista un subiect anume despre care se vorbea ,ci fiecare spunea ce-l doare si primea raspunsuri si se initiau discutii in functie de interesul fiecaruia.

Nu putem avea intotdeauna interese  comune pentru ca avem varste diferite,experiente de viață diferite ,personalitati diferite.DAR cand era vorba de gluma/hahaiala/ ironii eram toti cam pe aceeasi lungime de unda.

Nu cred ca este corect sa ne dam peste degete atunci cand un subiect despre care unul dintre noi vrea sa discute este adus aici.Asta il doare pe omul ala atunci,asa cum pe unii ii doare ca nu stiu ce sa gateasca,pe altii ca copilul nu doarme noaptea sau este bolnav,ca au teme multe si activitati prea multe sau prea putine.

De exemplu copiii mei nu mai sunt  la varsta la care sa discut despre activitati extrascolare(sau nu cele pe care le-ar putea desfasura copiii vostri:)) dar asta nu inseamna ca nu sunt de acord ca voi sa scrieti despre asta si sa schimbati pareri.Nu particip la discutii si gata !

Si tin cura de slabire (dar nu pentru  ca am prea multe kilograme)ci asa....ca mod de viata cumpatat.:))Asa ca discutiile despre mancare ma fac sa imi vina sa las modul meu de viata sanatos si sa mananc tot ce nu e sanatos (la cap:))si asta e vina voastra.:))DAR asta nu inseamna ca voi ar trebui sa bagati oalele in dulap,lingurile la locul lor si sa discutam filozofic despre efectul razelor de luna asupra galosilor de guma ca sa nu se simtă nimeni lezat.:))Sper ca nu are cineva galosi de guma sa zica acum ca bat vreun apropo.

Unii dintre noi suntem la varsta la care  avem experiente care unora dintre voi vi se par de "domeniul morbidului":)si ni se pare un subiect la fel de normal ca oricare altul pentru ca face parte din viata noastra.Asta nu inseamna ca daca discutam despre el ar trebui sa se simtă cineva deranjat.Nu participa la discutie si ii lasa pe ceilalti sa isi puna poalele in cap asa cum vor ei. (Ranjet)

Nu înțeleg de ce ar trebui sa avem anumite discutii si  altele nu,anumite subiecte sunt ok si altele nu,parerile unora sunt întotdeauna cele mai pertinente si ale altora sunt aiuristice.:)

Parca aici intra sa spuna fiecare ce il doare...dupa cate observ s-a schimbat situatia.Pacat!S-au retras cativa dintre cei care scriau aici si cred ca ii cam dureau degetele de la rigla cu care li s-a atras atenția ca nu scriu conform cerintelor.:))

Mi-e dor de hahaiala,mi-e dor sa discutam despre tot felul de chestii:)si dupa zeci de pagini sa  ne doara picioarele  ca am batut campii:) fara sa spunem mare lucru dar sa simtim ca" ne-am râs" si am uitat ca ne durea ceva...ca barbatul...ca nevasta (sa nu se simtă Rufus dat la o parte:))...ca copiii...ca soacra...ca...

 

Si am citit ca peste țărișoara  noastra:)vine dezghetul.Cica ghetarilor nu le va fi prea bine...o sa cam transpire pe ici pe colo...prin părțile esentiale.:))

 

Lasati datul peste deste si dati cu rosii ca vreau sa pun de un borcan...doua de bulion asa ca...start !:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana cred ca bat recordul la rezervat Revelion :). Februarie e suficient? Bine, nu revelion in sine, dar plecam in concediu in 26 si vom fi de revelion intr-o alta emisfera, alt continent, alta tara :). 

 

Caress sa iti fie de bine concediul, bine ai revenit si tu :). 

 

Alergiile sunt crunte, nu e de jucat cu ele. 

 

Azi reîncep munca, de dupamasa, mai lozalesc :) dimineata asta. 

 

Viviana daca te interesează, o intreb pe Diana despre ce are de lucrat la romana. Te întrebasem, de ce vrei sa ii arați Silviei? E materie de clasa a2-a, a3-a :) basic pt suedezi :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Că tot vorbiți de Revelion, ia să vorbesc cu al meu să facă rezervări. Ultimul revelion a fost aiurea rău, n-am dansat deloc (ei, exagerez, am dansat o singură dată), muzica a fost înfiorătoare. Ne duseserăm cu niște prieteni, nu am rezervat noi, habar n-aveam nici măcar unde e. Acum am vrea la un restaurant lângă noi, avantajul ar fi că ne ducem pe jos și ne întoarcem pe jos, pot să beau și eu niște șampanie [:D].

 

Edit că am scris dusesem în loc de duseserăm [:D].

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va povestesc.

 

Ne-am mutat in orasul in care stam acum cand Marcia avea 4 ani; atunci s-au mutat si ai mei aici...la inceput au facut turul orasului si al oraselor din jur, totul pe jos (si cu Marcia dupa ei); mergeau ore intregi...intr-una din zile au trecut si pe langa cimitir...Marcia curioasa, a intrebat ce e acolo si mama, nevenindu-i altceva in minte (pt ca nu stia daca va intelege ce e ala cimitir), a zis : un loc pentru babe...trece ceva timp, Marcia se cearta cu mama si nervoasa ii spune : mama-buni, daca ma mai enervezi mult, te duc la babe  [zirea]  era si tata de fata si i-a bufnit pe-amandoi rasul...la care ea si mai serioasa : tata-buni, daca tu mai razi de mine in continuare, te trimit si pe tine la babe  [:D] 

 

Si de-atunci cimitirul pt noi este : la babe. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai fain revelion ce l-am avut a fost in Londra, 2008-2009, la roata. :) Silvia a adormit cu 5 min inainte de focurile de artificii :)). Dupa a trebuit sa o trezim ca erau închise stațiile de metrou din apropiere, am mers pe jos si apoi din stația unde ne-a lăsat iar pe jos vreo 20 min, in toiul nopții, un cartier izolat in Londra, cu case. 

 

un altul memorabil in München, in doi. Anul in care intra Ro in UE si anul in care am emigrat. 

 

Majoritatea anilor i-am petrecut insa acasă, in 2,3 sau 4. Unii ani cu mama aici, altii cu prietenii noștri ori la ei ori la noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...