Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, no way! Si voi cu dan tdm?? Doamne, numai asta aud, zilnic, citate din marele dan tdm! Se poarta de parca s-ar cunoaste personal, si tot ce face el e extrem de hazliu, nemaiuzit, nemaipomenit... Un shakespeare ceva n-ar retine, dar fazele lui dan tdm..sunt pe de rost  [smulgpar]

 

Rufus, io eram aia cu uitatul pe pereti, auzita de la prietena mea, auzita si incercata de ea la job... Vorbeam, culmea, despre mine cu ea, pentru ca ii povesteam ca eu ma plictiseam, cu ochii pe pereti, lucru care ii scotea pe ai mei din minti. Am o imaginatie foarte bogata acum, si rezistenta zero la sport - asa ca nici o extrema nu e buna.

Nu le reprosez alor mei asta, pentru ca si ei erau complet paraleli cu sportul, dar nici nu ma bucura ca mi-au scos ani la rand adeverinte cum ca nu pot face sport (false, bineinteles), si ca abia acum, la varsta asta, incep sa ma bucur si eu de miscare si de beneficiile ei.

Cu Flavia la hurling am descoperit si eu cum e sa te pregatesti de un sport si fizic si mental, de un meci, cu emotii si ambitie, si mai ales cat de frumos e sa fii suporter si sa stai in tribune. N-as fi crezut vreodata ca pot sa ma bucur la un gol, ba chiar nu aveam o parere foarte buna de cei care "pierd timpul" la meciuri. Nici ca puteam sa gresesc mai tare. Acum mergem si la meciuri de senioare, pe de-o parte sa se uite Flavia si pe de alta sa imi clatesc eu ochii. Am inceput sa ma uit la lucruri care inainte nici nu contau pentru mine, cum ar fi tactica, muschii de la gambe, privirea incordata a jucatorilor...

Daca va zic ca m-am emotionat toata la un meci banal inter-orasenesc in care a jucat satucul nostru.. si am strigat cot la cot cu tribuna noastra, si m-am batut pe spinare cu un batranel care imi comenta meciul asezonat cu amintirile lui de la alte meciuri... nici n-as zice ca scriu eu  [:)]

 

De asta nu am o parere bine asezata, si continui sa cred ca nici o extrema nu e buna. Dar pentru mine sportul asta, din activitate de socializare si miscare, a devenit chiar un element din viata noastra de familie. Si regret ca nu am cunoscut si eu toate astea cand eram mica, dar ma bucur acum, ca nu-i prea tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc ca si eu, copil fiind, faceam multe...
 

gimnastica sustinut, handbal

inot, ski : astea erau de sezon si mergeam in vacanta in tabere dedicate

 

...iar matematica ...mancam pe paine [batcap] din motive de examen greu de treapta 1.

La care v-am zis ca aveam de ales intre: mate fizica si fizica mate [batcap]!?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce tare!!!!

Mi-ati amintit de practica ce-o faceam la inceput de an scolar.

Eram in generala cand am prins-o, pe cea de liceu cu parere de rau (pe-atunci) am ratat-o ca venise Revolutia.

 

Mama ce tare era, noi mergeam la cules de mere si de struguri.

Era o megadistractie printre randurile de meri si butasii de struguri [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am visat-o asera pe bunica/mea decedata. Trebuia sa plec eu undeva si ne desparteam intr-un tren si ea era trista. Eu o imbratisam si ii ziceam ca o iubesc.

 

ma bucur ca i-am zis ca am iubit-o macar in vis, ca in realitate nu am obisnuinta asta - incerc sa o cultiv insa

 

As vrea sa dau ceva de pomana dar nu stiu cui... Sau mai precis, nu am cui pe aici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...