Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

Eu am facut gimnastica artistica (pe langa mergeam si la cor si la olimpiada la mate). La un moment mi-a fost ft greu cu gimnastica si scoala, asa ca am ramas cu scoala. Si nu regret. 

Pe langa am facut si patinaj, am mers pe rotile (alea cu 4 roti si cu rulmenti; am invatat sa merg pe ele la 6 ani, pana pe la 18 nu le-am dat jos), bicicleta...catarat in copaci, impiedicat de aveam genunchii mereu juliti  [:D]

Si imi placea ft mult sa fiu singura acasa...cu defectul asta am ramas  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Aqai, sigur nu vorbesti de copiii mei ? [:)] (si eu bag uneori texte de astea cu "ghinion, eu sunt ma'ta si deocamdata eu decid, cand esti la tine acasa sa faci cum vrei" - desi imi amintesc cat de tare ma enerva cand eram de cealalta parte si imi ziceau au mei asa .... )

 

Vezi, deci nici nu e vina noastra, ci a mamelor noastre!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Zilele astea am tot vazut copiii ducandu-se la scoala .Unii mai veseli (cei din clasele mici mai ales),unii mai tristi,alti depresivi de-a dreptul. (Liceenii):))

Si mi-am adus aminte de Trubadur in clasa a III-a sau a IV-a cand la sfarsitul anului doamna invatatoare le-a spus ca ultima zi sa vina cu o compunere,o poezie ...ceva despre cum li s-a parut lor anul ce tocmai se încheia. 

Trubadurul  a scris o poezie.Si asta nu pentru ca era el mare poet ci pentru ca era mai scurta si mai usor de scris  decat o compunere.:))

Citez din memorie :

 

Foaie verde si-o lalea

Doamna mea e cea mai rea 

Mama seamana cu ea.

:)):))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi aduc aminte de cimitirul de la Piatra, mai exact din satul maica-mii, unde sunt înmormântați bunicii mei ...toate locurile sunt aliniate, alei si spatiu printre morminte ...

 

Eu cred ca initial, toate loturile alocate in a se transforma in cimitir, au fost gandite asa ...dar apoi, unii au inceput sa faca lucrari mari pe spatiul lor, care au intrat in spatiul dintre morminte, altii nu au facut nimic, au pus doar pamant peste si au uitat de el ...si de aia este așa o mizerie ...nu va mai spun ca ulterior au inceput sa faca gropi pe marginea aleilor, sa fure spatiu din alee ...

 

Probabil ca la cate nemulțumiri exista in tara, nu se mai gandeste nimeni sa faca reclamatie la cimitire ...dar in schimb, inteleg ca e o mare mafie ...dar oare in ce consta mafia ?

 

Ce ma mira este ...la cat de religioși sunt romanii, cum de exista atat de putin respect pentru cei morti ...adica eu nu am auzit pe nimeni pana la mine, sa se planga de conditiile din cimitir. 

 

E drept ca nici nu stiu cum functioneaza aici, dar nici nu cred ca ti se da loc de alegere cum e in Romania - cu lucrare de piatra, de marmura, capela, doar pamant ...cred ca totul e standardizat si intra in preț ...preț care e platibil in rate ...

Eu cred ca cimitirele au vindut spatiile dintre morminte, mai ales in cimitirele foarte vizate. Ca asa imi aduc si eu aminte pe vremuri era loc suficient printre morminte, ca acum sa trebuiasca intr-adevar sa calci pe mormintele altora sa ajungi la al familiei tale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama mea, in ultimele zile de vacanta ale copiilor la ea, incercand sa ii faca sa povesteasca, sa faca o "compunere povestita", i-a intrebat "daca va zice doamna in primele zile sa povestiti cum a fost in vacanta, cum a fost la bunica, voi ce ziceti? cum a fost?" La care Rares raspune "OK!" si gata compunerea  [:-)))] . Tot caietul lui de vacanta la romana , unde avea de scris cateva randuri pe o tema data e scris maaare, labartat, sa umple locul cat mai repede si in cuvinte cat mai putine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Zilele astea am tot vazut copiii ducandu-se la scoala .Unii mai veseli (cei din clasele mici mai ales),unii mai tristi,alti depresivi de-a dreptul. (Liceenii):))

Si mi-am adus aminte de Trubadur in clasa a III-a sau a IV-a cand la sfarsitul anului doamna invatatoare le-a spus ca ultima zi sa vina cu o compunere,o poezie ...ceva despre cum li s-a parut lor anul ce tocmai se încheia. 

Trubadurul  a scris o poezie.Si asta nu pentru ca era el mare poet ci pentru ca era mai scurta si mai usor de scris  decat o compunere.:))

Citez din memorie :

 

Foaie verde si-o lalea

Doamna mea e cea mai rea 

Mama seamana cu ea.

:)):))

 

 

:)))))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Zilele astea am tot vazut copiii ducandu-se la scoala .Unii mai veseli (cei din clasele mici mai ales),unii mai tristi,alti depresivi de-a dreptul. (Liceenii):))

Si mi-am adus aminte de Trubadur in clasa a III-a sau a IV-a cand la sfarsitul anului doamna invatatoare le-a spus ca ultima zi sa vina cu o compunere,o poezie ...ceva despre cum li s-a parut lor anul ce tocmai se încheia. 

Trubadurul  a scris o poezie.Si asta nu pentru ca era el mare poet ci pentru ca era mai scurta si mai usor de scris  decat o compunere.:))

Citez din memorie :

 

Foaie verde si-o lalea

Doamna mea e cea mai rea 

Mama seamana cu ea.

:)):))

Cu laleaua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...