Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

Bai ce tare!!!!

Mi-ati amintit de practica ce-o faceam la inceput de an scolar.

Eram in generala cand am prins-o, pe cea de liceu cu parere de rau (pe-atunci) am ratat-o ca venise Revolutia.

 

Mama ce tare era, noi mergeam la cules de mere si de struguri.

Era o megadistractie printre randurile de meri si butasii de struguri [alcool]

practica la cules de struguri a fost singura pe care am urat-o din tot sufletu'!

 

prinsesem si-un sfarsit de septembrie umed si rece, n-aveam voie cu obiecte taietor-intepatoare de genul foarfeca sau cutit, trebuia sa rupem ciorchinii cu mana, mi se udau si mi se rupeau manusile, asa ca in a doua seara m-am dus acasa si i-am zis mamei pe un ton extrem de categoric ca-i musai sa faca rost cum o sti de un certificat medical care sa ateste o boala ce tine macar doua saptamani, ca io acolo nu ma mai duuuuuc! si nu m-am mai dus [:)]

 

la napi, cartofi sau morcovi insa ne distram fain. nici acolo n-aveam voie cu cutite, asa ca am invatat sa curat morcovii cu cheia [:-)))] (nu mai stiu nici de unde aveam cheie, ca io am crescut in aceeasi casa cu bunicii, n-am umblat cu cheia de gat; cred ca luam pur si simplu o cheie oarecare din casa [:)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Surimi nu se fierb. Doar sa pun nitelus in apa clocotita, ii bagi si ii scoti.

Apoi poti face ce sos vrei: ccu maioneza si usturoi, cu iaurt, cu tagliatele, salata cu porumb sau pane.

 

Pane: ou si pesmet. dupa ce ii dai prin ou si pesmet ii lasi pe o farfurie sa se usuce (vreo 10 minute) ii mai dai o data prin ou si ii pui repede in ulei incins.

 

Tagliatelle: o ceapa calesti, si ardei rosu calesti, si usturoi mai bagi colosa, arunci tagliatelle fierte, le lasi aromele sa se intrepatrunda si la sfarsit trantesti surimi, ammesteci usor si lasi sub capac cu focul stins.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers o data la sortat cartofi si apoi nu am mai mers nicaieri bolnava fiind cu capul ca psihiatrii puteau sa dea scutirile pe cele mai multe zile.

 

In liceu faceam practica 2 saptamani pe trimestru. Am facut practica la lacatuserie si la fabrica de ascensoare. Astea imi placeau pentru ca participam la multe concursuri. De scuipat.

 

Pentru ca eram cuminti am avut materia lacatuserie la care am dat teza. 

Am fost la mate fizica mecanica si liceul avea atelier de lacatuserie unde se realizau scaunele pe care stateam la ore si prost pilite fiind ne agatau ciorapii.

In clasa XI am fost la mate fizica electronica si ne ducea la IFMA.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca aici intra sa spuna fiecare ce il doare...dupa cate observ s-a schimbat situatia.Pacat!

 

De ce sa se schimbe? Daca cineva a spus ca e prea mult cu cimitirele.. intra tot la "fiecare spune ce-l doare" [:)]

 

Si apropo de subiecte tabu, Buflea, ai ramas datoare cu niste poze cu cerul NYului [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coucou les filles

Sunt in Eforie nord la balneo...si acest sf de sapt vreau sa vizitez delfinariu la constanta...merita? Ca am vazut lucruri scrise f urite

Sunt in urma cu cititul aici wifi,mincarea cazarea chiar si procedurile sunt pe masura pretului zilnic....95roni...am vorbit sa trec la alt tarif dar cica asta e pretul lor...deci in wend nu stiu ce sa fac incotro s o iau

O idee?

Apoi ajung in delta pt citeva zile sa filmeze omu pelicanii si altele...

Sper ca sunteti ok...miine incerc o plaja caci se anunta f cald.

Pup gasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...