Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna se numara bobocii de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 721
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu baletul / dansul (majoretele fie'mii) le incadrez la sport. De la ora de dans (e un dans combinat cu gimnastica)  iese fii'mea mai intinsa, mai transpirata si mai gafaind decat iese Rares de la 2 ore de handbal. 

 

Da, asa este, ai dreptate.

Eu nu prea iau in calcul baletul/dansurile (desi e clar ca-s sport curat!) pentru ca prefer un sport care se desfasoara macar o jumatate de an (vorbesc de antrenamente) in aer liber.

Dar e clar, orice sport este binevenit, in sau outdoor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tagliatelle: o ceapa calesti, si ardei rosu calesti, si usturoi mai bagi colosa, arunci tagliatelle fierte, le lasi aromele sa se intrepatrunda si la sfarsit trantesti surimi, ammesteci usor si lasi sub capac cu focul stins.

 

Iar inainte de a pune capacul, tai cateva rosii cherry si putin basilicum:-)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca permiteti fiecare cu ce-l doare. Mi-am petrecut ziua de luni, dupa munca, afland ca sunt batrana, depasita si totul a culminat cu meltdown si cearta cu dl aqai.

 

dl aqai i-a dat un laptop mai bun lui Tudor si le-a instalat windows 10 amandurora. Si lucrurile nu s-au oprit aici. Le-a facut fiecaruia cont de microsoft, integrat cu conturile de xbox one si toate acestea sunt controlate cu multipass account ghiciti cine. EL.

 

dar el a crezut ca totul se opreste aici si copiii au tot ce le trebuie pt scoala. Ei bine, nu. Mi-au disparut toate loghin-urile salvate sub configuratiile anterioare pt platformele online de scoala pt amandoi, contul de google de scoala al lui Tudor, conturile de ixl. La fel, a sters dragon naturally speaking fiindca nu ii place lui si s-a gandit el ca mai bine foloseste copilul google read and write.

 

asa ca luni cand sa incepem treaba, nimic nu functiona. dar, parte importanta, copiii aveau cont de microsoft. 

 

Cu nervi intinsi la max si sangele bulbucind prin vene, m-am pus pe treaba. Pana cand, ca sa instalez dragon mi-a cerut parola..... LUI.

 

care nu avea timp de prostiile mele, ca s-a bagat intr-un proiect nou si extra la servi ca sa-i creasca standingul in conselatie. 

 

Incerc sa respir si zic ca intre timp sa verific agendele copiiilor.

 

instant am vazut tosu si am scos fum pe urechi: invatatoarea noua a lui Tudor va publica temele pe cont de ... Instagram. Nici nu stiu ce pana mea e ala. copiii au prin scoala platforma learning online pe care bordul o plateste cu bani grei, de aia de taxpayers. Mai au si conturi de google cu access free la all google docs si prsentations si apps si tot.

 

iar ea se gandeste sa publice temele pe instagram. Va jur ca mi s-a facut rau si am facut un taraboi groaznic, de fatza cu copiii, care nu intelegeau supararea mea mare. Si fiindca nu intelegeau au sters-o la prieteni sa se joace.

 

ramas doar cu vinovatul principal, mi-am indreptat atentia asupra lui si i-am spus pe un ton neprietenos ca anume am cumparat eu laptopuri pt copiii si am facut setari minimale fiindca atat ma simt in stare sa managuiesc. Ca urasc profund faptul ca se baga el si strica o chestie care mergea si care acum nu mai merge fiindca eu nu stiu parolele lui si el e prea ocupat sa faca toate configurarile pana la capat. Am tipat la el cum o data in an se intampla. Si pe cand era sa tipe inapoi, a fost mai destept de data asta, s-a calmat, a scris parolele pe hartiuta, a decretat ca suntem amandoi prea stresati si mai bine ne mutam fiecare la un etaj ca altfel ne certam si nu e bine.

 

asa ca nici macar nu am avut satisfactia sa tip la cineva pe indelete.

 

am reusit sa instalez dragonul, dar nu sa-l activez. Am cedat de tot si am ineput sa plang dupa 20 de minute on hold cu their tech support.

 

asta dupa ce in prealabil am incercat sa setez google read and write pe contul de google al copilului, dar am renuntat fiindca m-a averizat google in generozitatea lui, ca toate bookmarkurile copilului de pe chrome vor fi integrate cu contul de scoala si doar administratorul acelui account va mai putea sa le modifice. Adica scoala, va dati seama ca pur si simplu nu e o chestie care se face, asa ca am renuntat la google read and write.

 

si peste toate astea undeva in lume exista o chestie numita instagram si noi doi asa batrani si depasiti nici macar nu putem sa ne punem de acord ce pana mea e instagram si de ce ar fi temele acolo si nu scrise cu creionul pe caiet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh, ce bine ca nu ii cunosc..... da' voi de unde stiti cum ii cheama? ca pe langa mine trece informatia... ca fulgerul :)))))

aaa, ba mint. stiu de unul, Rafael??? de s-a lesinat fi-miu tot intr-o seara la un restaurant, ca a crezut ca e el la o masa alaturata.....

 

 

Pentru ca mai nou propozitiile lui alex incep invariabil fie cu : in minecraft,....

 

sau in a dan tdm video,.....

 

si doamne, vorbeste mult copilul asta!!!!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar inainte de a pune capacul, tai cateva rosii cherry si putin basilicum:-)

[pup]  Corect!

Daca ai stii ca felul meu preferat de spaghete, tagliatelle sau ce forme or mai avea, este cu ton, ulei de masline si busuioc! As manca la nesfarsit, in nestire. Cand fac fac cu cate 2 pachete de spaghete si cate 4 conserve de ton si mult, mult busuioc.

 

Dar de burger nu-mi dai idei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...